חדשות
עדויות מהמפולת בנפאל: "פתחנו את האוהל וראינו קיר של שלג"
יממה לאחר האסון הגדול, שחזרו מטיילים בהר האוורסט את רגעי החרדה מהמפולת שנגרמה בעקבות רעש האדמה. "שמעתי רעש ונסחפתי כ-200 מטרים קדימה בשלג", שחזר אחד המטיילים שפונו לבירה קטמנדו. היום התרחשה בהר מפולת נוספת בעקבות רעש המשנה. מספר ההרוגים עודכן ל-2,200 לפחות, לא ידוע על נפגעים ישראלים עד כה
נעל קבורה בין ההריסות בנפאל. העדויות מתחיל להיאסף רויטרס

הרשויות בנפאל עדכנו היום (ראשון) כי לפחות 2,200 בני אדם נספו ברעידת האדמה אתמול, שהולכת ומתבררת כאחד מאסונות הטבע הקשים של השנים האחרונות. ההערכה היא שכוחות החילוץ המקומיים ימשיכו לאתר עוד גופות רבות בין ההריסות שנערמו ובכך יגדל מניין ההרוגים באופן משמעותי.

 

אסון בנפאל - כתבות נוספות:

יממה אחרי הרעידה: רעש משנה הורגש בנפאל ובהודו

צוותי הסיוע הישראליים בדרכם לקטמנדו

שבוע לפני: מומחים התכנסו לדון בהיערכות לרעידת אדמה

 

הרעידה הגדולה אמש, בעוצמה של 7.8 דרגות בסולם ריכטר, הובילה למפולת שלגים בהר האוורסט שלכדה עשרות רבות של מטיילים במקום. לאחר מאמצים שנמשכו למעלה מיממה, הובלו כמה פצועים לכפר סמוך באמצעות מסוק על מנת לקבל טיפול רפואי. יחד עם זאת, תנאי מזג האוויר ורמת התקשורת הנמוכה מקשים מאוד על השלמת הפינוי.

 

"כשהבנתי שיש רעידת אדמה יצאתי מהאוהל ועמדתי בחוץ, עד ששמעתי רעש גדול", שחזר פמבה שארפה בן ה-43, מדריך טיולים מקומי, בפני כתב של סוכנות הידיעות AP. "הדבר הבא שאני יודע הוא שנחספתי קדימה על ידי השלג, זה בטח היה משהו כמו 200 מטרים".

 

תפילות בהודו לזכר הנספים ברעידת האדמה רויטרס
בכי בין ההריסות בעיר בקטאפור שבנפאל רויטרס

לדברי שארפה, "לאחר ששבתי בהכרה כבר הייתי באוהל ומוקף בזרים. לא ידעתי מה קרה והיכן אני נמצא". היום, בעקבות רעש משנה בעוצמה של 6.8 דרגות בסולם ריכטר, התרחשה מפולת נוספת על ההר וכוחות החילוץ ממשיכים במאמצים להגיע לכל הזקוקים לפינוי.

 

לפי עדי ראייה, המפולת החלה לראשונה בהר קומורי המתנשא לגובה של כ-7,000 מטרים, ומרוחק קילומטרים בודדים מהאוורסט. בהדרגה היא הגיעה גם לרכסים הנמוכים יותר באוורסט, כשהיא פוגעת בדרכה במטיילים. ניצול אחר סיפר כי "מיהרנו כולנו לצאת החוצה וכעבור רגע חומה עצומה של שלג פשוט נערם עליי. הצלחתי לחפור את דרכי החוצה ממה שבקלות רבה יכול היה להיות הקבר שלי. לא הצלחתי לנשום, אבל ידעתי שאני מוכרח לשרוד".

 

היום התברר כי שבוע בלבד לפני האסון, התכנסו בקטמנדו 50 מומחים בכל רחבי העולם כדי לדון בהיערכות של רשויות נפאל לרעידת אדמה בקנה מידה עוצמתי. "זה היה סוג של סיוט שרק חיכה להתרחש", הודה אחד מהמשתתפים, "היה ברור שהאזור הזה יהיה בצרות כשהרעידה תתרחש".

 
© כל הזכויות שמורות לאתר nana10