אוכל
בדקנו את מכשיר המולטיקייק
לקחנו לסיבוב את מכשיר המולטיקייק, אשר מתיימר לעשות מהפכה לחובבי המטבח ולאפשר אפייה של עשרות מאפים במהירות ובקלות. מסקנות: הילד מוכשר ביותר, אך רחוק מלמצות את הפוטנציאל שלו
מולטיקייק יח"צ

כשהודעה לעיתונות על מוצר אפייה חדש מכילה מילים כמו: "היחיד בעולם", "מהיר ובטיחותי לשימוש", "ייחודי, בעיצוב מודרני ויפהפה", וגם: "מתנה נפלאה לחובבי המטבח בכלל והאפייה בפרט וגם לעצמכם", מנגנוני הסקפטיות שלי מתחילים לפעול, ולהטיל ספק בשלל ההבטחות המפוצצות שנועדו לעזור למכשיר להימכר.

 

השורה התחתונה של המולטיקייק היא שההבטחות מתקיימות, והן נוסחו בלשון המעטה.

 

המולטיקייק (או icake) הוא מכשיר הדומה בצורתו לטוסטר, ומגיע עם סט של פלטות שונות ומתחלפות: מאפינס, קייק פופס (מיני מאפינס על מקל), דונאטס ו-וופל בלגי.

תפעול המכשיר קל ומהיר: מחברים לחשמל, נותנים לו להתחמם ומשמנים קלות לפני שמתחילים לתפעל. היתרון הגדול של המכשיר הוא בזמן האפייה. בעוד בתנור רגיל החום נע מגוף החימום אל התבנית דרך האוויר שבחלל התנור, המכשיר מאפשר מגע כמעט ישיר מגופי החום אל מושא האפייה. במילים פשוטות: המאפים מוכנים מהר יותר ובאופן משמעותי. לדוגמא: מאפינס לוקחים 4 דקות אפייה (במקום 15-20 דקות בתנור רגיל), מאפים בצורת דונאטס 3 דקות וכן הלאה.

העובדה שהתבניות מתהדקות היטב מאפשרת לקבל צורה עקבית ויפה, ברמת גימור גבוהה מאוד, גם בלי הרבה ניסיון ובמעט מאוד תרגול. הצורות הקבועות מאפשרות להוציא מאפים בגודל ביס בכמויות: ממתכון עוגה שנועד לשתי תבניות אינגליש קייק יוצאים משהו כמו 140 מאפים בצורת דונאטס, ועוד יותר מזה כשמדובר בקייק פופס ומאפינס.

עם זאת, החיסרון (לבעלי מכשיר אחד) הוא שצריך לחכות בסבלנות ולהקדיש זמן לאפיית כל אחת מהגלות, כלומר, חייבים להישאר בסביבת המכשיר ולהקדיש תשומת לב לכל סיבוב אפייה, עד שהבלילה/בצק מתחסלים.

 

חוברת המתכונים שמגיעה עם המכשיר לא תורגמה ביסודיות ובבהירות מספקת, ומכילה מונחים כמו "חלב חמאה" - תרגום לא נכון של המוצר רוויון. עניין זה אולי ידוע לוותיקי מטבח, אך לא יהיה ברור בעליל למשתמש חסר ניסיון. בנוסף, אין מתכונים לכל הפלטות השונות ואלו שמופיעים מתאפיינים בניסוח כבד. כך למשל יוצא שבחוברת אין מתכון לפלטת הוופל, וצריך לחפש מתכון ברשת.

 

וופל בלגי. המתכון נמצא ברשת עדי זרנקין

באתר של ה-icake יש אמנם מתכונים רבים (כולל מתכון לוופל) וגם מתכונים חגיגיים כמו מאפים לט"ו בשבט ופורים, אבל לא ניתן לבצע חיפוש באתר, והניווט בין המתכונים השונים אינו ידידותי ואינטואיטיבי.

 

בפייסבוק, לעומת זאת, התמונה שונה לגמרי: עם עמוד מוצר וגם קבוצה פעילה של שיתופי מתכונים יש למשתמשים חדשים רשת תמיכה להתייעצות וקבלת השראה, שזה יתרון חשוב מאוד. חבל שהקבוצה לא פתוחה לצפייה לכל משתמשי הפייסבוק (מה אכפת לכם לגרות את כולם?) אבל ניחא.

 

בשורה התחתונה, מדובר במכשיר עם הרבה יותר פוטנציאל ממה שאומרים עליו, שיכול להפוך לאחד הכלים שעובדים הכי קשה במטבח. אפשר להכין איתו גרסאות מיניאטוריות של כל דבר שאופים בתנור (אני הייתי מנסה מיני עוגות שמרים!), ויש המשתמשים בו להכנת קציצות בשר וכדורי פירה. גם וופלים בלגים מלוחים יוכלו לצאת ממנו, בייגלים, כדורי חביתה, ספינג'ים דלים בשמן ועוד. בשורה נוספת ממנו אמורה להגיע בקרוב (כך לפי הבטחות היבואן) כשפלטות חדשות, למשל בצורת תבניות טארטים, ושטוחות המיועדות למאפים כמו פוקאצ'ה או פיצה תהיינה זמינות לצרכן.

 

מחיר המולטיקייק (בעל 4 פלטות בסיס) : 399 ש"ח, מחיר זוג פלטות נוספות בנפרד 79.90 ש"ח. להשיג ב: DOMO, לגעת באוכל, פור שף , ממלכת האופים, באתר המוצר ועוד.

 
© כל הזכויות שמורות לאתר nana10