גיימר
ביקורת משחק: This is the police
לא כל יום נתקלים במשחק אינדי עצמאי שהוא סימולטור אסטרטגי משטרתי- שגם מצליח להפתיע ולשעשע. אבל האם הוא שווה את הזמן שלכם? אופק אליעז בדק עבורכם

כיאה למשחק שיצא בתחילת החודש, וחלה עליו הנחה יפה בחנות ה-STEAM, תפסתי את המשחק מהר כדי להשביע את הרעב שלי למשהו מרענן, אתם יודעים, חוץ מ-Rocket League עטור השבחים וקאונטר סטרייק הישן והטוב. יחסית למשחק שנוצר בידי חבורת אלמונים, ולא ע"י חברת משחקים מוכרת, יש למשחק ריח מרענן מאוד.

 

במשחק ישנה נטישה מוחלטת של הגרפיקות המציאותיות שרוקסטאר יוצרת עם GTA ויוביסופט עם FAR CRY, והמשחק כולו מעוצב בסגנון מיושן וארט-דקו. מסרטון הפתיחה, הגאוני בכל קנה מידה, אפשר להריח בקלות את מה שהמשחק רוצה שנרגיש. הקול העבה והמרגיע של הדמות הראשית והומור גרוטסקי- מיני כבד מאוד אך לא מעיק או דוחה שקיים במשחק הוא בהחלט הישג של כותב טקסטים מחוכם ואינטיליגנט.

 

This is the police יח"צ

המשחק מספר את סיפורו של ג'ק, צ'יף המשטרה המקומי של העיר פרייבורג (Freeborg). לאחר שנקבע לשוטר המסור תאריך פיטורים של 180 יום מתחילת המשחק, אנו חיים את חיו כשוטר בעיר מושחתת שבסך הכל מנסה לסיים את הקריירה שלו בתנאים שלו.

בדרכו של ג'ק עומדת המאפיה המקומית, ומאבק בינה אל מאפיונר חדש שמצטרף לעיר. לאחר מכן ישנו מאבק בין ה"מציל של העיר"- סוג של פיטר פן שחושף את עצמו לבין ראש העיר הוותיק והמושחת במאבק לראשות העירייה. ג'ק עומד באמצע כל המאבקים האלה כגיבור מקומי, צ'יף שתושבי העיר מעריצים והצד שג'ק בוחר בו, לרוב מנצח. המשחק מלא באפשרויות בחירה שישפיעו על המשחק, כך שניתן לשחק אותו מספר פעמים וליהנות ממשחק שונה למדי.

 

תנו לג'ק רק לסיים את העבודה בשקט יח"צ

 

חשובים שאלו צרות? ובכן, בנוסף לכל הריבים והאוייבים,  אשתו של ג'ק עוזבת אותו במהלך המשחק, דבר שגורם לו לתהות רבות מתי תשוב לחייו, כל זאת עד שנרקמת לה ידידות מופלאה, ואף יותר מכך, עם התובעת העירונית החדשה. כמובן שגם פה יש לשחקן החלטות, המשפיעות גם על עתיד הזוגיות של ג'ק במשחק.

המשחק עצמו מראה את עבודתו של ג'ק בניהול תחנת המשטרה: החל מפיטורם ומינויים של שוטרים, ועד לשליחתם למשימות השונות המופיעות על גבי מפת העיר. מבחינת המשחקיות, המשחק מזכיר מאוד את המשחקים הדומים בקטגוריה, ולא מראה שום חידוש כיאה למשחק דל תקציב. לעומת זאת, גדולתו של המשחק נמצאת דווקא בסצנות העלילה המתרחשות בין הימים, שהשאירו אותי משתוקק לסוף היום כדי לראות מה מתרחש. בנוסף לכך, נהניתי מההומור הנפלא והגרפיקה שאישית משכה אותי מאוד, יחד עם מנגינות הסקסופון המהנות שהיוו אושר צרוף.

 

This is the police: סימולטור אינדי יח"צ


השורה התחתונה


לסיכום, זהו משחק דל תקציב - דבר הניכר לעין, אך הוא בעל אוירה מרעננת וכיפית. העלילה מעניינת וההחלטות שעל השחקן לקחת הן גדולות וכך גם התוצאות וההשלכות שלהן על המשחק. יש למשחק מספר רב של סופים, חלקם מפתיעים וחלקם פחות בלשון המעטה. האוירה, המוזיקה, ההומור והגרפיקה השאירו אצלי טעם לעוד.

 

ציון: 6.5/10

 

 
© כל הזכויות שמורות לאתר nana10