גיימר
היינו בפסטיבל Game IN ולא רצינו שהוא ייגמר
למרות שכל 10,000 הכרטיסיים נמכרו עוד בטרם הודלק המחשב הראשון שהותקן בביתן 11, טל פלדה יניב בלדרמן הצליחו להכנס לארוע הגיימרים הגדול אי פעם בישראל ושרדו כדי לספר
מתחם OMEN HP יוסי לוי

לפני כמה חודשים, שמעתי שמנסים לארגן פסטיבל גיימינג בישראל. אני מודה שבהתחלה לא ידעתי למה אני נכנס, פשוט נרשמתי לאירוע וחשבתי לעצמי: "מגניב, עוד חשיפה לקהילה". הלכתי לפסטיבל עם ידיעה מעומעמת של מה מצפה לי ואני חייב לומר שמה שהיה שם היה הדבר הכי מרגש שקרה לי מאז שהשתחררתי מהצבא (אז מה אם השתחררתי רק שבוע לפני?) .

 

אני רוצה שתדמיינו את ההרגשה הבאה: אתם נכנסים למבנה ביחד עם עוד מספר אנשים שלא יודעים בדיוק למה לצפות. משמאל, שורות על שורות של עמדות משחק פיפ"א ומחשבי HP מהOmen X החדשים עם עמדות משחק "Battlefield 1". מימין, מכונית מקדמת עמדות משחק של "Horizon 3", ועשרות עמדות אקסבוקס עם "Gears of War 4"ו- "Dead Rising 4". ואלו סתם עמדות משחק, אלא כאלו עם הגראפיקה הטובה ביותר, ההרצה החלקה ביותר, וקבוצת טים ספיק שלכם - רק למקרה שבאתם עם חבר. לפתע אתם קולטים שהמבנה הזה עצום, בעיקר בקטע של האגו שלכם כשמישהו מאתגר אתכם לOverwatch או LoL.

 

מתחם OMEN HP יוסי לוי

אז HP  סיפקה חווית VR (ממציאות מדומה) מיוחדת - מדובר היה בעמדת משחק פשוטה אבל ממכרת עם תור שלא נגמר. מה עושים שם? פשוט יורים בצלחות שיוצאות ממכונה ומשיגים ניקוד. כל כך פשוט, כל כך כיף. אני לא גאה בכך, אבל השתמשתי בהיותי כתב בשביל לעקוף את התור. אם מישהו שעקפתי אותו קורא את זה עכשיו: אני מצטער, אבל בוא נודה בזה- אתה היית עושה את אותו הדבר בדיוק, ואם לא- אתה מוזמן לקחת את התג והאקדח שלי.

אז איפה היינו? נמשיך בסיור - בהמשך הקומה היו דוכנים של ASUS, MSI, לוג'יטק וחברות אחרות, כולם משוויצים בטכנולוגיה החדישה שלהם. מחשבים ניידים מטורפים של ASUS, וסדרת אביזרים חדשה של לוג'יטק עם חוויה אופטימלית ונגישה. ערמות של טכנולוגיה להתנסות, שנותנות הרגשה של ילד בחנות ממתקים, רק למקרה שלא קיבלתם אותה כבר כשהזכרתי את המשחקים.

 

מתחם OMEN HP יוסי לוי

אז אחרי כל הטכנולוגיה, בואו ונחזור למשחקים. בהמשך החלל הגדול היו שם עמדות "Mafia 3", "Overwatch", מיינקראפט וגם - שורת משחקי מציאות מדומה עם משקפי "HTC Vive" שאני לא יכול להרשות לקנות לעצמי, אז מזל שיש את הכנסים הללו עוד היה שם - מכונות ארקייד כמו של פעם כשכולן פועלות באופן חלק ומרשים. בין ההצצות שקיבלנו שם ראינו גם את  "For honor" הקרוב ו"Halo 5". בנוסף יצא לי לצפות בתחרות משחק LoL שהתנהלה בחברת 4DV, שתי קבוצות מקצועיות שמרתקות קהל שלם למשחק צמוד ומדהים - שחקנים שמזהים סכנה ומגיבים לה כהרף עין. אני לא אדם של סטרימינג, אבל זה היה משחק טוב. אגב, הכוכב היה ללא ספק נדב פרנק, ששיחק את לי סין ופשוט קרע את התחת ( מותר להשתמש בביטוי הזה? לא משנה כרגע השתמשתי), ובמקרה אני מכיר אותו עוד מהבית ספר, ככה שאני בכלל לא משוחד.

 

צפיתי בהנאה מהצד וראיתי כיצד חבירת המשחקים מאחדת את הקהילה - פשוט תענוג. אנשים שלא מכירים אחד את השני מתחילים להתחרות במשחקי מכות אחד נגד השני, עוזרים אחד לשני להבין ולהשתפר- זה מה שהכי משך אותי בכל האירוע: קהילת גיימרים שמתגבשת. ועוד מילה חיובית- המקום היה מפוצץ באנשים - וכמעט לא ראיתי דחיפות וחיתוכי תורים. נדמה שהכל נעשה בסדר מופתי, דבר שיזקף לזכות קהילת הגיימרים הישראלית.

 

פסטיבל Game In יוסי לוי

לקראת סיום אנחנוחייבים לציין את מפתחי המשחקים הישראלים: שורה שלמה של עמדות משחקי אינדי ישראלים עמדו במרכז האירוע - פשוט גאווה כחול לבן. משחקים מבטיחים כמו "Buck", "Warriors: rise to glory", "Fort Triumph", "The Splitting" ועוד, עם המפתחים שמוכנים לענות על שאלות שונות ולהקשיב לפידבק (לא שהיה לי פידבק). משחקים שלא נופלים בהנאה וביצירתיות ממשחקי הAAA שהיו בהמשך המתחם.

 

לסיכום, הפסטיבל הוא יוזמה מבורכת והצלחה ברורה למארגנים. מעבר לשיווק טכנולוגיה חדישה ומשחקים חדשים, מדובר בתחרויות, עידוד וגיבוש קהילה עם אנשים נהדרים. אמנם הרבה אנשים נשארו מחוץ לפסטיבל, אחרי שכל הכרטיסים אזלו כבר במכירה המוקדמת, אך הפסטיבל הוא התקדמות בכיוון הנכון. כמו שנאמר בתחילת האירוע: "אנחנו מתחילים היום מסורת חדשה".

 

 

 

עד הכנס הבא,  נשאיר אתכם  קבלו הצצה למיוחדת לארוע עצמו:

 

 
© כל הזכויות שמורות לאתר nana10