תוכניות ערוץ 10
הנקה, זה כל הסיפור
כמו שחיכיתי ללידה, כך חיכיתי להנקה הראשונה אך כמו חלק גדול מהדברים בעולם גם כאן לקח זמן עד שזה הסתדר
פוטוליה

לפני שילדתי את בני הראשון, בנוסף לפחד מהלידה ומההסתגלות, חששתי מאוד שלא אוכל להניק. שמשהו לא יסתדר או שלא יהיה לי חלב. כמו שחיכיתי ללידה, כך חיכיתי להנקה הראשונה.

 

כאשר הגיע רגע האמת, מיקמתי את התינוק במקום הנכון ובהנחיית יועצת הנקה הנחתי לו לינוק. לאחר 40 דקות, הוא עוד בכה בכי רעב. סימני מצוקה עלו לי על הפנים ויועצת ההנקה רצה לחדר שלי.  בדיקה קטנה והתברר שמיכאל הגוזל, שנולד קטן, לא מצליח לינוק כי הפה שלו קטן מדי. רגע של התלבטות עבר לי בראש, והגודש העז בחזה הכריע אותו. שעטתי לחדר ההנקה כדי לשאוב חלב.


כמויות החלב הדהימו אותי, זרמים שוטפים מילאו בקבוקים ומהר מאוד, מצאתי את עצמי מקפיאה שקיות חלב שלא היה להן דורש (שלושה חודשים אחר כך תרמתי 30 שקיות לארגון שמחלק חלב אם לנשים שלא יכולות להניק).

שלושה שבועות נדרשו עד שמיכאל גדל קצת והצליח להתחבר כמו שצריך. שלושה שבועות בהם שאבתי חלב כל שעתיים וחצי שלוש, האכלתי מבקבוק בזמן שהרגשתי איך השד שוב מתמלא, שמתי שעון מעורר כדי להספיק לשאוב לפני ההאכלה והתמכרתי לפגישות עם יועצת הנקה.

 

כדי לוודא שמיכאל יצליח לינוק כשיגדל קצת, קיבלתי המלצות על יועצת הנקה מופלאה, שהוכיחה לי שעם קצת מאמץ ובלי להרים ידיים, אפשר להניק תינוק בן שלושה שבועות, גם אחרי שהתרגל לאכול מבקבוק. שלל תנוחות הנקה שנראו לי קצת מוזרות, עשו את ההנקה קלה ונעימה יותר.

 

בלילות הייתי יושבת מול סדרות בטלוויזיה ומניקה, פוגשת חברות בבית קפה ומניקה תחת סינר הנקה צבעוני, בגינה, באורחות משפחתיות וכשבאתי לקחת אותו מהמשפחתון. כל מקום היה מקום טוב להניק בו. ומגיל שלושה שבועות, ועד הלילה שלפני יום הולדת השנה שלו, מיכאל ינק, עד שהחליט שדי לו.

 

טיפים ממני למניקות לעתיד:

1.לא להיבהל אם בנסיון הראשון, השני והשלישי, התינוק לא מתחבר. קורה. נסי שוב. ושוב.

2.יועצות ההנקה בבתי החולים עומדות לרשותך והן נפלאות ומקצועיות, תתייעצי בהן כמה שאת צריכה.

3.אם בתנוחה אחת את לא מצליחה להניק, בוודאי תוכלי למצוא תנוחה אחרת, בין שלל תנוחות ההנקה האפשרויות, את רק צריכה הדרכה כדי להכיר אותן וכמובן-להתנסות.

4.כואב לך? אין מספיק חלב? מרגישה שזה לא מתאים? לא בכוח. לא חייבים להניק, בטח  בחודשים הראשונים, כאשר את גם ככה עייפה ומבולבלת, עדיף שתעשי מה שנוח ומרגיש לך מתאים, מאשר שתסבלי.

5. מניקה? נהנת? תניקי כמה שאת רוצה, אל תקשיבי לסביבה, אלא לעצמך ולרצון של הילד.

ממני, זו שעדיין מניקה פעוט תובעני בן שנה ושבעה חודשים, שמסרב להפסיק (בני השני).

 

פוטוליה
 
© כל הזכויות שמורות לאתר nana10