תוכניות ערוץ 10
הפעם הראשונה שמשאירים את התינוק עם בייביסיטר – איך מוצאים את האחת\אחד?
הנה כמה טיפים שיעזרו לכם לצלוח את ההשארות הראשונה של הילדים עם בייביסיטר חדשה
פוטוליה

אז עברו כמה חודשים מאז הלידה, הסתגלתם לסטטוס של להיות הורים, כשילד קורא ברחוב אמא, את מפנה את הראש, למרות ששלך בקושי יושב. התינוק כבר עבר לחדר שלו, הוא אוהב בטטה וסולד מקישואים מבושלים, הוא מחייך ובעיקר ממלא לך את הלב באהבה. אבל, לצד האהבה, מגיע גם עומס. האינטנסיביות שבגידול תינוקות ופעוטות לפעמים משאירים אותנו בלי אוויר ועם צורך לקבל כמה שעות של חופש, אבל אז, מה קורה עם התינוק? אם עד גיל חצי שנה לקחתי את הבן הגדול שלי איתי לכל מקום, כולל מסעדות ובתי קפה, בשלב מסויים כשהוא התחיל לגבש לעצמו אישיות והרגלי שינה, הבנתי שבשביל שנוכל לצאת בערב לסרט או לפגוש חברים, מישהו יצטרך להישאר איתו, וכאן התחילה הסאגה של בחירת המשגיח.

 

הדרישות היו ברורות: מישהו בעל נסיון, חום ואהבה, סבלנות בכמויות, אמין וזמין ובמקביל שלא יגבה הון עתק בעבור שעת שהיה עם המלאך הקטן שכן, אז לא באמת נוכל לצאת לבלות.

אז הפצתי בין חברים ומשפחה, פרסמתי בעמודי פייסבוק רלוונטיים והתחיל מסע החיפוש. בין האופציות הטובות שעלו היו סייעות בגני ילדים ומשפחתונים.  בחורות צעירות, עם גישה מצויינת ונסיון. לי היה חשוב שהבייביביטר תהיה מישהי עם נסיון בעבודה וטיפול בילדים, כזו שתוכל להשתמש בנסיון שלה אם תתעורר בעיה.


עוד היה לי חשוב לחבר אותה לילד לפני שהיא מגיעה לשמור עליו. שתכיר אותו ואת ההרגלים שלו, תראה את הסביבה, תשחק איתו ותיתן לו תחושה שהיא שייכת ולא זרה.

 

בסופו של דבר, מי שהפכה לבייביסיטר האולטימטיבית היא הדודה שלי, זו שגידלה אותי ואת אחותי ואני סומכת עליה בעניים עצומות, לא בגלל שהיא משפחה, אלא בדיוק בגלל שהיא עונה על כל רשימת הדרישות שלי.

 

בפעם הראשונה שהיא נשארה עם הגדול, השארתי רשימה ארוכה ומפורטת של ההרגלים שלו, מספרי טלפון, בקבוקי חלב שאוב וגם מים מורתחים ותחליף חלב למקרה רעב ופזרתי שוב הנחיות בעל פה עד שהיא ממש גירשה אותי מהבית. בפעמים הראשונות עוד הצקתי בהודעות ושיחות אבל מהר מאוד למדתי שיש על מי לסמוך.

 

הנה כמה טיפים שיעזרו לכם לצלוח את ההשארות הראשונה של הילדים עם בייביסיטר חדשה:

1.עדיף לקחת מישהי שמוכרת לכם או למי מחברכים או מכרים שאתם סומכים עליהם.

2.הפגשו עם הבייביסיטר בבית שלכם, ואל תתבישו לשאול שאלות על הנסיון ולבקש ממליצים.

3.כדאי להזמין את הבייביסיטר בפעם הראשונה להיות עם הילדים כשאת בבית. כך היא תוכל להכיר אותם והילדים לא ירגישו נטושים עם מישהי לא מוכרת.

4.שתפו את הבייביסיטר בהרגלי השינה והאכילה של התינוק/פעוט, הראו לה את הסביבה שלו, המשחקים ואיפה האוכל שלו במטבח, עדכנו אותה מתי התינוק/פעוט אכל ומתי החלפתם לו חיתול פעם אחרונה.

5. וודאו שיש לה מספרי הטלפון שלכם וגם מספרי חירום.

 

בילוי נעים!

 

פוטוליה
 
© כל הזכויות שמורות לאתר nana10