אופנה ולייף סטייל
העולם עושה פחות סקס - עכשיו יש מחקר שמסביר למה
מחקר חדש שנערך באמריקה מגלה כי תדירות יחסי המין הולכת ופוחתת, עד למספר של 9 מקרים פחות בשנה. הסיבות מגוונות - אבל לרובן יש מכנה משותף: טכנולוגיה

מחקר חדש שנעשה בארה"ב, ושמכה גלים בעולם המערבי, מגלה כי תדירות יחסי המין של התושבים שם ירדה - עד 9 מקרים פחות בשנה. ויש גם הסברים מדעיים לתופעה.

 

ד"ר דיאנה לוצאטו, חוקרת מיניות ומגדר במכללה האקדמית תל אביב יפו, הסבירה ב"לונדון את קירשנבאום" את הרציונל: "הנתונים אומרים שהאמריקנים עושים פחות סקס, ומספר הפעמים רק הולך ופוחת. כשאנחנו הולכים היום לפאבים, יש לנו הרבה פחות את הגירוי החושי. אנחנו יושבים על כיסאות גבוהים כאלה, משתדלים שלא ליפול, במקומות מפוצצים באנשים עם מוזיקה רועשת. אין לנו שום מגע אנושי, שום דרך לתקשר".

 

>> לכתבות נוספות בנושא

אחת ולתמיד: מה נחשב לבגידה?

רוצה למצוא אהבה? תזמיני מה שהוא מזמין

50 גוונים שלכם: לא תאמינו מה אפשר לעשות עם מגף

 

על פניו, הפאבים אמורים דווקא לתת אווירה נוחה יותר ליצירת מערכות יחסים. ד"ר לוצאטו מסבירה למה זה לא נכון. "יצר מיני יש גם לכלבים, אבל גם הם צריכים איזה ריח שמושך אותם. היצר לבד לא מצליח לעשות כלום. זה צריך להיות ברור. היצר זקוק לגירויים של ריח, קירבה פיזית, קול. במקומות האלה, אין יכולת יותר לגשת למישהו ולפתוח בשיחה. הדבר הזה נגמר".

 

נשואים דווקא עושים את זה יותר fortolia

האינטואיציה האנושית אומרת שהפורנו הזמין לכל אדם והתבגרות האוכלוסיה הם גורמים שישפיעו יותר, אבל המחקר מביא דווקא תוצאות מפתיעות. בקרב "קהיליית צרכני הפורנו" תדירות יחסי המין עולה, וכך גם בקרב אנשים זקנים. "לזקנים יש יותר תנאים, יותר אינטימיות, יותר מסגרות שאפשר למצוא בהן זמן", מסבירה לוצאטו, "זה תמיד מערב רגשות, גם אם אנשים לא מודעים לזה.

 

"אם אין אינטימיות, הסקס פוחת. ויש פחות אינטימיות גם בגלל ריבוי ערוצי הטלוויזיה, היו הולכים לבארים, מסתכלים ומתחילים וזה לא היה כל כך מזמן. היום הם הולכים לבארים, ולא נעים להם להגיד שמחפשים אז הם לוקחים את הטלפון. פחות אינטימיות מובילה ליותר תחליפים וירטואליים".

 
© כל הזכויות שמורות לאתר nana10