אוכל
תפוצ'יפס זה לחלשים: פוטטו צ'יפס בטעם דגים חריפים כבר טעמתם?
צ'יפס דגים חריפים, נאגטס טום יאם, חטיפי בייקון פריך ותפוח אדמה שהתחפש לעוף בגריל – לרגל יום הפוטייטו צ'יפס העולמי שחל ממש עכשיו, טעמנו את הגרסאות האסייתיות הכי הזויות ומאתגרות לתפוצ'יפס הישראלי
עריכת וידאו: יוסי לוי

מסטולים, פיכחים, ילדים, מבוגרים או מלווי טיול שנתי - פוטייטו צ'יפס (או בשמו המעוברת "תפוצ'יפס") הוא חטיף בקונצנזוס, שקשה מאוד לא לאהוב.

 

לא ברור אם זו צורת החיתוך, המרקם הפציח שנשבר ומתפורר בפה לאלפי חתיכות פריכות או המליחות שמציפה מכל עבר - אבל בגרסה הדקיקה הזאת לצ'יפס יש מספיק תכונות חיוביות כדי להפוך אותה לחטיף חובק עולם. לראייה, כמעט בכל מדינה תמצאו לפחות חמישה פוטייטו צ'יפס שונים לצד הקלאסי, כולל כאלו במידות חריפות שונות.


לא היינו משבחים את הג'אנק פוד הממכר הזה אלמלא החג החשוב שחל היום (14.3), בו מציינים בכל העולם את יום הפוטייטו צ'יפס באמצעות סגידה לחטיף והשמנה המונית.

 

>> לכתבות נוספות

איך הגיבו גיא מרוז וחן ליברמן לחטיפים המוזרים?

והיי, היום זה גם יום הפאי! אז הנה מתכונים מנצחים

מושלם לילדים: צ'יפס בצורת חיוכים

 

אנחנו יכולים לספר לכם כיצד הוא הומצא ולעשות מיני "חיים שכאלה" לפוטייטו צ'יפס, אבל בשביל זה יש ויקיפדיה. אותנו הרבה יותר מגניב לגלות סוגי פוטייטו צ'יפס ביזאריים מרחבי העולם, להביא אותם למערכת ולהכריח את חבריה לטעום את כולם, להכיל את הטעמים והריחות ולהישיר מבט מנומס למצלמה.

 

המילה "להכריח" לא נכתבה סתם. בשקית החטיפים הענקית שלנו נדחסו יחדיו צ'יפס אורז וקוקוס; צ'יפס בטעם דגים חריפים; צ'יפס תפוחי אדמה ואפונה בטעם עוף בגריל; צ'יפס שרימפס בטמפורה, נאגטס טום יאם - וזאת רק תחילת הרשימה. הממצאים לפניכם.

 

חטיפי פוטטו צ'יפס בטעמים מוזרים יעל רייף

וזה רק חלק ממה שטעמנו:

 

> צ'יפס עוף בגריל

 

או שזה יגעיל או שזה ימשוך, אבל זוכרים איזה טעם יש לעור של עוף בגריל שזה עתה יצא מהתנור? אז כזה רק בחטיף. אחדים מאיתנו נשבעו לצרה הפריכה הזאת אמונים, והחלק השפוי יותר נס על נפשו (ואז חזר לטעום שוב).

 

חטיף פוטטו צ'יפס בטעם עוף בגריל יעל רייף

> נאגטס אורז וקוקוס

 

קצת כמו לאכול מרשמלו קוקוס שהתקשה. הטעם מתוק וקוקוסי להחריד, המרקם מזכיר פצפוצי אורז תפוחים שיצאו משליטה, ומשהו בכל הביחד הזה גורם לחך להתמכר ולרצות עוד ביס. במילים אחרות: עונש מתוק ומוצדק.

 

חטיף פוטטו צ'יפס בטעם אורז וקוקוס יעל רייף

>> צ'יפס בייקון

 

פעם היה לנו משהו דומה בישראל, מעיין ורסיה כשרה לפרוסת בייקון המורכבת משלושה צבעים. החטיף הנ"ל הוא גרסה מוקצנת וטעימה של חטיפים חיוורים שמנסים לדמות את הדבר האמיתי, והוא עז בפה, אמיץ ובהחלט מזכיר את החיה האחרת, הנמוכה. כמה מזכיר? היינו שמחים לפזר קצת מהחטיף המלוח-מתוק-גרילי הזה על ביצת עין, לשדך לכריך אבוקדו או לערבב באמצעותו בלאדי מרי אדמדם.

 

חטיף פוטטו צ'יפס בטעם בייקון יעל רייף

>> נאגטס טום יאם

 

הקשר בין חטיפי הצ'יפס האלה לבן המרק הארומטי מקרי בהחלט. בלי בדל ניחוח למון גראס, קפיר ליים או רמז לחריפות, מדובר בחטיף נטול טעם מובהק, שהדבר היחיד שמאפיין אותו הוא היותו מלוח. יתכן שעם בירה קרה הוא יורד יותר טוב בגרון, אך סתם כך בפני עצמו מדובר בבזבוז קלוריות מובהק.

 

חטיף פוטטו צ'יפס בטעם טום יאם יעל רייף

>> צ'יפס שרימפס בטמפורה

 

כשפתחנו את החטיף האוורירי הזה, ריח עז של דגים ופירות ים התפשט בחדר, חדר את החרכים ברצפה, עבר לקומה התחתונה וגרם לפינוי מיידי של הבניין. הטעם היה דווקא יותר עדין - משהו שבין מלוח, חמוץ ל"מה חשבתם לעצמכם כשפיזרתם כל כך הרבה אבקת דגים". צדיקה אחת בסדום הביעה התלהבות עזה ונשלחה מיידית לביתה עם מכתב פיטורים.

 

חטיף פוטטו צ'יפס בטעם שרימפס בטמפורה יעל רייף
 
© כל הזכויות שמורות לאתר nana10