אופנה ולייף סטייל
"אני לא יודעת עוד כמה זמן נותר לי לחיות, אל תתעלמו מהתסמינים"
רבקה חשבה שכאבי הבטן ממנה סבלה הגיעו בעקבות הטיול שלה למזרח, אך מאוחר יותר היא התבשרה לגלות שיש לה סרטן. כעת היא מבקשת מכן לא להישאר אדישות לתסמינים
בווידאו: האם נמצא הפיתרון לסרטן השחלות?

כמו מרבית המטיילים המערביים שמגיעים למזרח, רבקה רדשאו, בת ה-35, החלה לחוש בכאבי בטן, נפיחות וחוסר נוחות. היא אובחנה עם זיהום וקיבלה אנטיביוטיקה, אך כשהסימנים סירבו להיעלם, היא המשיכה להיבדק וגילתה שיש לה סרטן השחלות.

 

רוצים להישאר תמיד מעודכנים? עשו לנו לייק בפייסבוק של נענע10 לייפסטייל

 

לרגל חודש המודעות לסרטן השחלות, חשוב לרבקה שתהיו ערים לתסמיני הסרטן האלים, כדי שאולי תוכלו להציל את חייכן. מדובר באחד מסוגי הסרטן השכיחים ביותר בקרב נשים, אבל נשים שמגלות אותו מוקדם, יש להן 90% הצלחה להתרפא ולהבריא.

 

תסמיני המחלה העיקריים: תאבון ירוד והפרעות בעיכול, צרבת, בחילה, גזים ותחושה של בטן מלאה, עלייה לא מוסברת במשקל, נפיחות באזור חלל הבטן, כאבים בבטן התחתונה, שינויים במתן שתן, כאבים בעת קיום יחסי מין ודימום מהנרתיק.

 

 

הכימותרפיה לא עזרה מירור

רבקה, שסובלת מהמחלה אומרת שהכאבים בבטן היו מאוד חזקים והיא סבלה מעצירות. עד כדי כך חזקים, שהיא נאלצה לקחת משלשלים טבעיים שהקלו עליה, אך הכאבים החמירו והתלוו בהמשך גם בדם.

 

בחודש אוקטובר, רופא המשפחה של רבקה הפנה אותה למומחה בבית החולים צ'לסי ווסטמינסטר בלונדון, אך עקב טעות, היא לא אובחנה עד מרץ. בשלב זה היא מספרת שכבר הרגישה גוש קטן שהופיע בצידה השמאלי של הבטן שלה, והיא יכלה להרגיש בדיוק מאיפה מגיע הכאב.

 

עם התחושה הזו רבקה חזרה אל הרופא ששלח אותה לבדיקת קולונוסקופיה, סריקת MRI, ובדיקת CT. חודש לאחר מכן כבר נאמר לה שיש לה סרטן השחלות. "ישבתי שם בהלם כשהאחות אמרה לי שהגוש בשחלה הוא זה שחסם את המעיים שלי וגרם לכל כך הרבה כאב". רבקה מיד התקשרה לחבר שלה וביקשה לפגוש אותו כדי לספר לו.

 

 

מתמקדת בחיים מירור

בבית החולים היא התבשרה שהגידול שלה בגודל 9 סנטימטרים, ומיד נשלחה לסדרת כימותרפיה דחופה. הטיפול נכשל ולאחר מכן עברה ניתוח להוצאת הגידול יחד עם כריתת הרחם והשחלות. לפני הניתוח היא נאלצה להסתובב עם שקית קולוסטומיה זמנית בגלל הגידול שהפריע למעי שלה.

 

"זה היה הפחד הכי גדול שלי. לראות את כל האוכל יוצא מהבטן שלי, זה ממש הפחיד והייתי שבורה מזה שאהיה לא אטרקטיבית, למרות שזה נשמע מאוד שטחי.

 

רבקה קיבלה עוד 3 מחזורי כימותרפיה אבל שלושתם לא עזרו. הסרטן שלה הגיע לשלב 4 והתפשט לבלוטות, לאגן, לריאות, לכבד וללימפה. הרופאים המשיכו לעקוב אחריה והיא אפילו קיבלה תרופות ניסוי שלפחות האטו את התפשטות התאים הסרטניים.

 

"אני יודעת שזה לא יירפא אותי ואני חושבת על המוות, אני לא יודעת עוד כמה זמן נותר לי לחיות כי הרופאים לא יכולים לומר, אני מנסה לא לחשוב יותר מדי על העתיד אלא להתמקד בכאן ועכשיו, ובצעדים משמעותיים בחיים שלי כמו להתחתן. לפני שאובחנתי, הייתי ממש נאיבית. עכשיו אני יודעת הרבה יותר אודות סרטן השחלות ואני יודעת שאם הייתי מגלה את זה בזמן, לא הייתי מגיעה למצב הזה היום. תלכו להיבדק".

 

 

 
© כל הזכויות שמורות לאתר nana10