אונליין
מייסד מובילאיי: "ישראל תהיה דוגמה למלחמה בתאונות הדרכים"
זיו אבירם, מנכ"ל חברת מובילאיי, ושר התחבורה ישראל כץ, קיימו מסיבת עיתונאים משותפת לרגל מכירת החברה לאינטל ב-15 מיליארד דולר - והשר אף הפתיע את אבירם

זיו אבירם, אחד ממייסדי חברת מערכות הבטיחות לרכב "מובילאיי", הגיב היום לראשונה - במסיבת עיתונאים משותפת עם שר התחבורה ישראל כץ - על רכישת החברה בידי "אינטל" אתמול, באקזיט הגדול בתולדות ישראל.

 

כץ הפתיע את אבירם כשסיפר שכל רכב שייובא לישראל מתחילת 2018 יהיה מחויב בהתקנת מערכות מצילות חיים, והוסיף: "העיסקה הזו היא יום חג למובילאיי ולאינטל, והוא מדגיש את העובדה שישראל מדינה מובילה בתחום הזה, עם יותר מ-400 סטארטאפים שבתחום הזה. אני בטוח שישראל תהיה מרכז של ידע והובלה בנושא מערכות מצילות חיים. תפקידנו כמדינה הוא גם להיערך לקראת ההמשך, במסגרת היערכות רגולטורית - לכך שנכין את מדינת ישראל להיות שותפה בתהליך הזה, בכך שנפרוש את מרכזי הידע בכל חלקי האוכלוסיה, יהודים ושאינם יהודים, חרדים וחילוניים, כדי שהצמיחה הזו תכלול את כל חלקי מדינת ישראל. אקדם זאת יחד עם הממשלה וראש הממשלה".

 

>> לכתבות נוספות בנושא

פרשנות: ישראל תהפוך למעצמת ייצור רכב אוטונומי

כל הפרטים על עסקת 15 מיליארד הדולר

מובילאיי לא לבד: האקזיטים הישראלים הגדולים בהיסטוריה

 

אבירם הודה לכץ ואמר: "הכרזת עכשיו שאתה הולך להילחם בתאונות הדרכים בכל הכוח. וכאחד שעובד כמעט בכל העולם, ישראל מובילה במהלכים האלה בקנה מידה לאומי - ונהיה דוגמה לאיך נלחמים בתאונות דרכים, אני נרגש מהבשורה הזו ולא ציפינו לה. התברכנו בכך שיש פוליטיקאים שפועלים לטובת המדינה בצורה מרחיקת לכת".

 

על העיסקה עצמה, אמר מייסד "מובילאיי" אבירם: "אני מודה לכל מי שהבין את העיסקה, פירגן לה והבין שהיא טובה למדינת ישראל. כשהקמנו את החברה, אני ופרופ' אמנון שעשוע לפני 18 שנה, היה לנו חלום - להלחם במגיפה של תאונות הדרכים שאסור להשלים איתה. אני שמח שבזכות העסקה אנחנו נרתום למאמץ את הכח של אינטל שיהווה מנוך משמעותי למאמצים שלנו. בעולם נהרגים כל שנה מיליון וחצי איש, ועוד 50 מיליון נפצעים. זו אפידמיה שאני לא מבין איך השלמנו איתה, ואסור להשלים איתה".

 

השר כץ הוסיף: "אני רואה כאן הישג גדול למדינת ישראל. לא היינו הראשונים שזיהינו, אבל כאשר זיהיתי, כשביקרתי בחברה, ראיתי קודם כל את המניע - הרצון להציל חיים, לפתח מערכות שיאפשרו התראה חמה, התראה שמצילה חיים. השתכנעתי בדבר הזה ומאז אני פועל לקדם אותו. זה מוביל לתוך עולם הרכב החכם והאוטונומי, מהפכה שתהיה לא פחות גדולה מאשר מהפכת התקשורת שאנחנו נמצאים בעיצומה, ואולי אפילו מעבר לזה, שהשפיעה ושינתה על כל העולם בשנים האלה. פעלנו כדי לאפשר לממשל להיות רגולטור נכון שלא מפריע להתפתחות. חתמתי על הסכם ייחודי עם ממשלת ארה"ב, על פיתוח משותף ושיתוף פעולה בתחום הרכב החכם".

 

 

 
© כל הזכויות שמורות לאתר nana10