ספורט
היום: בית"ר תעמוד לדין. טביב יגיע לדיון
נגד המועדון עומד עונש הפחתת נק' ע"ת על קריאות גזענוית

כשעומד נגדה עונש על תנאי של הפחתת שתי נקודות ליגה, בית"ר ירושלים תגיע הערב (רביעי) לבית הדין של ההתאחדות לכדורגל בעקבות הקריאות של אוהדיה במשחק מול הפועל קרית שמונה 'שימותו הערבים' וצויינו בדו"ח שהוגש על ידי המשקיף מטעם ההתאחדות אחרי ההפסד 1:0 לפני כשבועיים.

לראשונה העונה, אלי טביב החליט להגיע בעצמו לוועדת המשמעת ויבקש להיות זה שייצג את המועדון יחד עם עו"ד רוני מוזסון והמנכ"ל משה דמאיו. הבעלים יגיש דו"ח מפורט לדיין באשר לפעולות שהוא מבצע בתקופה האחרונה כדי למגר את תופעת הגזענות והאלימות במגרשים, פעולות שעולות לו במחאות גדולות יותר של האוהדים שחלקם רוצים לראות אותו סופג קנסות. בית"ר תבקש מבית הדין לסייע לה במלחמתה ובמקביל מנסה לגרום לכך שהשירים 'הנה היא עולה, הקבוצה הגזענית של המדינה' ו'שיישרף לכם הכפר' יוכרו כגזעניים.

גורמים משפטיים בהתאחדות לכדורגל טענו הבוקר כי בית הדין לא יפעיל את עונש התנאי נוכח הפעולות של הקבוצה, אבל בית"ר לא תצא זכאית לגמרי ותתבקש להגיש תביעות אזרחיות נגד אותם אוהדים שנתפסו וייתפסו בעתיד. בחלק מהדו"חות שיוגשו עולה כי בהפסד למכבי חיפה בטדי נעצרו עשרה אוהדים על קריאות גזעניות, אבל חוץ מעונשי הרחקה מהמגרש לשבועיים, לא ספגו אותם אוהדים שום סנקציות. "זה לא משנה כמה ננסה, ברגע שבתי הדין של ההתאחדות לכדורגל והמדינה לא יעזרו לנו, אז זה לא ייגמר", אמרו בבית"ר.

בצד המקצועי, למרות שלושת ההפסדים הרצופים, טביב מרוצה מאיך שהקבוצה נראית. הבעלים קיבל לידיו את המרחקים שרצו השחקנים במשחק מול מכבי חיפה והתרשם לטובה. עידן ורד רץ הכי הרבה (12 ק"מ) ואחריו הגיע קלאודמיר, שזכה למחמאות. במשחק נגד מכבי פ"ת בשבת ייחסר שרון מימר את דן מורי ודוד קלטינס אמור להיות מוסט לעמדת הבלם, כשהקפטן דן איינבינדר, שחסרונו הורגש בטרנר, יחזור ל-11. במועדון מקווים שהקשר, יחד עם ורד, בוריס קליימן ואיתי שכטר יזומנו לקראת המשחק מול ספרד בעוד 9 ימים. "אם הם לא יוזמנו זה יהיה הזוי", אמר גורם במועדון.

 
 
© כל הזכויות שמורות לאתר nana10