ספורט
רוסיה תקבל עוד נציגה באלופות ע"ח פורטוגל
הדחת פורטו קבעה שפל עבור המדינה. ואיפה ישראל בדירוג?

ההדחה של פורטו בשמינית גמר ליגת האלופות אחרי הפסד 1:0 ליובנטוס קבעה עובדה עגומה מאוד עבור הליגה הפורטוגלית: בעונת 2018/19 יהיו לה רק שתי נציגות בליגת האלופות, אחת תעלה אוטומטית לשלב הבתים ונוספת תהיה במוקדמות.

כידוע, הדירוג של הליגות נקבע על פי ההישגים של הנציגות בחמש השנים האחרונות ובשל ההישגים הדלים של הפורטוגליות העונה (לא נותרו עם אף נציגה בשלב רבע הגמר לראשונה מזה 15 שנים), היא ירדה אל המקום השביעי ואילו רוסיה עקפה אותה וקפצה את המקום השישי.

כידוע, החל מעונת 2018/19, אופ"א שינתה את שיטת הכניסה למפעלים האירופים, כאשר המדורגות 1 עד 4 (ספרד, גרמניה, אנגליה ואיטליה) יקבלו ארבע נציגות, המדורגות 5 ו-6 שלוש נציגות (שתיים בבתים ועוד אחת במוקדמות), המדורגות 7 עד 10 תזכה לנציגה אחת בבתים ואחת במוקדמות ומ-11 עד 15 שתי הנציגות יהיו במוקדמות.

ישראל מדורגת כעת במקום ה-22 ונראה שהיא גם תסיים את העונה כך. רק קפריסין, המדורגת 24, יכולה לעבור אותה, אך לא נראה שאפואל ניקוסיה תעבור את שלב שמינית הגמר בליגה האירופית אחרי שהפסידה 1:0 בבית במשחק הראשון מול אנדרלכט בשמינית הגמר.

המקום ה-22 יעניק לליגה שלנו נציגה אחת בשלב המוקדמות הראשון של ליגת האלופות ועוד שלוש נציגות בליגה האירופית, אחת בשלב המוקדמות השני ועוד שתיים בשלב המוקדמות הראשון.

 
 
© כל הזכויות שמורות לאתר nana10