חדשות
יסתיים בדין משמעתי: ראש אכ"א לשעבר יינזף על לקיחת מחשב מסווג לביתו
לא יעמוד לדין: אלוף חגי טופולנסקי, שפרש משירותו הצבאי לאחר שנגנב מביתו מחשב נייד צבאי עם מסמכים מסווגים, יטופל בהליך משמעתי בלבד, כך החליטה הפרקליטות הצבאית. פרשת הפריצה לביתו של הקצין, בה נגנבו בין היתר רכב של בתו ושני מחשבים, פורסמה לראשונה בחדשות 10

אלוף (במיל') חגי טופולנסקי, ראש אכ"א לשעבר, יינזף ולא יועמד לדין בפרשת גניבת המחשב הצבאי מביתו, כך החליטה היום (שני) הפרקליטות הצבאית. נגד הקצין יבוצע הליך של נזיפה פיקודית, מכיוון שנטל ללא אישור מתאים את המחשב הצבאי לביתו, ולא אבטח אותו כראוי.

 

בדצמבר האחרון נפרץ ביתו של טופולנסקי, שנמצא במושב ערוגות שבדרום הארץ. בפריצה נגנבו בין היתר הרכב של בתו ושני מחשבים ניידים, אחד מהם צה"לי שהכיל מידע רגיש, כפי שפורסם לראשונה בחדשות 10.


>> כתבות נוספות בחדשות 10:

גורם בליכוד: "ראש הממשלה לא הסכים לשום מתווה בנושא התאגיד"

תיעוד: המחבל מפריז מנסה לחטוף נשק מחיילת - בטרם נורה

בעקבות הפגנת חרדים: שיבושי תנועה בכל רחבי הארץ, 13 נעצרו


הקצין נחקר באזהרה בעקבות כך, ולאחר ימים בודדים הודיע לרמטכ"ל, רא"ל גדי איזנקוט, כי הוא מבקש מבקש להתפטר מתפקידו. "כל חיי חונכתי לקחת אחריות וכך גם אני דורש מפקודי", אמר אז לרמטכ"ל, "צה״ל בכלל ומעמדו בפרט חשובים לו ותקוותו כי מעשה זה יעביר את המסר הנכון למשרתים ולציבור". איזנקוט קיבל את החלטתו, ואמר כי "מעשיו הם ביטוי לנורמה הנדרשת מכל מפקד".

 
© כל הזכויות שמורות לאתר nana10