חדשות
אסד: לרוסיה תפקיד חשוב במניעת עימות בין ישראל לסוריה
נשיא סוריה התייחס להתחממות עם ישראל, לראשונה מאז הפצצת שיירת החיזבאללה וחיסול אחד מאנשיו. "רוסיה יכולה למנוע את הקונפליקט הצבאי הבא עם ישראל", אמר בראיון לכלי תקשורת רוסיים
"לרוסיה תפקיד מפתח". אסד רויטרס

אסד מתייחס לפעולות ישראל בשטחו: נשיא סוריה, בשאר אל אסד, התייחס הערב (שני) ליחסים המתוחים עם ישראל, לראשונה מאז הפצצת חיל האוויר שיירת נשק של חזבאללה בין חמישי לשישי האחרון, וכן חיסולו של אחד מבכירי אנשיו על ידי מל"ט, כך על פי מקורות זרים.

 

בראיון לסוכנות "אינטרפקס" הרוסית אמר אסד, כי "לרוסיה יכול להיות תפקיד מפתח במניעת העימות הצבאי הבא עם ישראל", כהגדרתו. עוד הוסיף, כי התמיכה העכשווית של רוסיה בסוריה מספיקה על מנת להילחם בטרור, וכי עם יצטרף, יבקש תמיכה נוספת בעתיד.


>> ההתחממות מול סוריה - כתבות נוספות:

התקיפות בסוריה: בישראל מוטרדים מהתגובה הרוסית

הרמטכ"ל על ההסלמה: "חיזבאללה נערך למלחמה"

כץ: "התקיפה הישראלית בסוריה - אירוע משמעותי מאוד"


אחד מטילי הנ"מ שנורו על מטוסי חיל האוויר, ונפל בירדן ללא קרדיט

ובתוך כך נחשפו מוקדם יותר היום תוצאות התחקיר הראשוני שבוצע בחיל האוויר, לאחר הפצצת המטוסים בסוריה והפעלת טיל ה"חץ" מול טילי נ"מ שנורו על ידי צבא אסד. המסקנה הראשונית העלתה כי בניגוד לטענות שונות, בהן של ראש הממשלה ושר הביטחון לשעבר אהוד ברק - השימוש בירי טיל ה"חץ", שלראשונה הודה חיל האוויר בשימוש המבצעי בו, היה הכרחי.

 

מהתחקיר עלה גם כי כוח ההגנה האווירית שקיבל את ההחלטה לשגר את טיל החץ, בשעה 2:40 בלילה שבין חמישי ושישי, קיבל את ההחלטה הנכונה. "ההחלטה התקבלה לאחר שהטיל זוהה כאיום בליסטי על ישראל", צוין בתחקיר. "מדובר בחימוש סורי עתיר משקל, עם ראש קרב של 200 ק"ג חומר נפץ", אמר היום קצין בכיר בחיל האוויר.

 

 
© כל הזכויות שמורות לאתר nana10