אופנה ולייף סטייל
קטלוג של סלפרידג'ס עורר סערה: האם הדוגמנית רזה מדי?
ברשת האופנה "סלפרידג'ס" שלחו בניוזלטר לפני מספר חודשים תמונה של דוגמנית רזה, שהובילה לביקורת על "חוסר אחריות חברתית". הרשויות אישרו את הפרסומת, לא לכולם זה מספיק
תמונה מתוך קטלוג סלפרידג'ס שעוררה סערה בשל מידות הדוגמנית אתר ה-BBC

למרות התלונות - הפרסומת אושרה: תמונה של רשת חנויות האופנה סלפרידג'ס, שצורפה לניוזלטר פרסומי בינואר האחרון, הוכרזה כמותרת לשימוש - על אף פניות לרשות הקובעת סטנדרטים לפרסום.

 

בתמונה מופיעה דוגמנית רזה בשמלה כחולה, והגולשים טענו כי היא "רזה באופן לא בריא", וכי הפרסומת מהווה הפגנת חוסר אחריות חברתית. עם זאת, הרשות האחראית לכך בבריטניה טענה כי הדוגמנית "אינה נראית רזה באופן משמעותי או לא בריא", וכי הפרופורציות שלה סבירות. "אנחנו מעריכים שרוב האנשים, כולל ילדים צעירים ונשים, יפרשו את התמונה כמתמקדת בעיצוב ובגזרה, ולא כדימוי גוף שיש לשאוף אליו".


אלכסה מסעירה את הרשת: "מעודדת רזון קיצוני"

ילדות הברבי: הנשים שהפכו לאנורקסיות באמצע החיים

חיה על שלושה תפוחים ביום - וגרמה לעצמה נזק בלתי הפיך

 

על פי הדיווח ב-BBC, ברשת האופנה טענו כי לא היתה להם כוונה להבליט את רזונה של האשה, ובעוד הם מקבלים את ההנחה שהדוגמנית רזה, וכי "משקל לא בריא" תלוי בהשקפה סובייקטיבית.

 

לראשי הקמפיין "תהיו אמיתיים" (Be Real), שנועד לשנות את הגישה לדימויי גוף, ההסבר הזה לא מספיק. "כבר ראינו התקדמות בתעשיית האופנה, כולל מצד רשת סלפרידג'ס עצמה, לעבר התנהגות אחראית יותר. עם זאת, הפרסומת המדוברת היא עוד דוגמה לכך שגוף דקיק מועדף על פני אחרים, למרות שאינו מייצג את רוב הלקוחות. אידיאליזציה של סוג גוף שהוא בלתי ניתן להשגה עבור רוב האנשים, יכול להוביל לשימוש בשיטות לא בריאות של הפחתת משקל".

 
© כל הזכויות שמורות לאתר nana10