אופנה ולייף סטייל
שי אובחן כגמד והפך מנער שמן שעצמותיו נשברות לספורטאי מעורר השראה
שי וקסמן, 32, אובחן בגיל שנה כגמד, הוא סבל משברים בכל גופו בילדותו ולמרות שהיה נער שמן וחלש, הוא עבר תפנית מפתיעה ששינתה את חייו והפכה אותו לספורטאי ומאמן למצוינות - הטור שיעניק לכם השראה
שי וקסמן פרטי

גדלתי בקריות, בן זקונים. הספתח לחיי כבר החל בצורה שלילית עם מגוון בעיות רפואיות: בגיל שנה אובחנתי בטעות כגמד, וסבלתי מבעיית זרימת דם שכמעט הפכה אותי לנכה. בנוסף סבלתי מאסתמה, בעיית צפיפות עצם שגרמה לי לשברים בכל הגוף, בעיות קוגניטיביות, בעיות לימודיות, בעיית השמנה וכנגד כל הסיכויים הצלחתי לסיים לימודים, תואר במשפטים בממוצע גבוה ולהפוך לספורטאי תחרותי למרות כאבי העצמות שמזכירים לי כל פעם מחדש שאין עצם בגוף שלי שלא נשברה בנקודת זמן מסוימת.

 

רוצים להישאר תמיד מעודכנים? עשו לנו לייק בפייסבוק של נענע10 לייפסטייל

טעים ובריא: 7 ארוחות כשרות בלי לחם או מצות
מעבדות לחירות: הכוכבות שלא מגלחות

בגיל 15, בגלל בעיות קוגניטיביות, דיסקלקוליה, קשב וריכוז, המורים שמו לב שאני מתקשה בקרוא וכתוב ולכן סולקתי מבית הספר. הקושי בלימודים והערות של המורים, גרמו לי להאמין שאולי אני באמת לא יודע לקרוא ולכתוב, שאולי אין לי מה לחפש במסגרת לימודית ולכן מצאתי את עצמי מסתובב ברחובות עם חבר'ה מפוקפקים. כמוני לא היה להם עיסוק יותר מעניין מלחפש צרות וללכת מכות מעשים שעליהם נעצרתי ונחקרתי מספר פעמים.

 

שי היום וקסמן פרטי

חלק מלהיות "ילד רחוב", גרם לי להשמין מאוד, עד שמצאתי את עצמי ילד אומלל ששוקל 100 קילו, ללא מסגרת וללא עתיד ברור. המקרה שהכי ערער אותי והיה סוג של "מעורר השכמה" גרם לי להבין שאני פוגע בעצמי ואני לא אוהב את הבנאדם שאני נהיה.

 

זה היה ביום שנתפסתי ונלקחתי לתחנת המשטרה בגין עבירה חמורה שלו הייתי מועמד לדין בגינה ייתכן ולעולם לא הייתי זוכה לעשות את מה שאני עושה היום למזלי הצלחתי להימלט מהדין, אבל הרגע הזה היה מכונן עבורי, זה היה הרגע שהבנתי שאני שווה הרבה יותר מסט האמונות שקבלתי על עצמי שלא התאימו לי וליכולות שלי.

 

שי כנער: "נער אומלל ששוקל 100 קילו" פרטי

החלטתי לעשות שינוי ולשקם את חיי! לאחר כמעט חצי שנה שאף מסגרת לא הסכימה לקבל אותי, חזתי לבית ספר הורדתי במשקל, הצטרפתי לפרויקט במשרד ראש הממשלה, הפכתי לספורטאי ואפילו סיימתי בית ספר בהצטיינות ועברתי לגור בסביבה אחרת - באילת, לגמרי לבד.

 

מי היה מאמין שאובחן כגמד? פרטי

עד היום אני בקשר עם אחת המורות שהאמינה בי ואני מעדכן אותה אחת לכמה זמן על כל הצלחה שאני חווה. היום אני יכול להגיד מנסיון שלפעמים אנחנו צריכים רק אדם אחד שיאמין בנו כדי שנממש את הפוטנציאל שלנו למצוינות. וזה מה שעורר ודחף אותי להתמיד בכל תחום בחיי, לימודים, ספורט, צבא ועבודה. רק לאחרונה הצלחתי לסיים חצי מרתון בהצלחה ועבדתי על היכולת שלי בעתיד הקרוב להשלים מקצה של 42 ק"מ.

 

שי וקסמן פרטי

החלטתי לפעול בכל התחומים שיש בהם להשפיע על חיים של אנשים בעיסוקיי כיועץ עסקי אסטרטגי, עו"ד תעבורה ומגשר עסקי ואפילו כמאמן לבריאות וכושר.


כיום, אחרי החלטה מאוד אמיצה, בחרתי להקריב את כל עיסוקיי במטרה להשקיע את כל מרצי בלימוד מצוינות מנהיגות ומימוש יעדים וחלומות, לאנשים ובני נוער במצוקה שזקוקים למישהו שיאמין בהם וייתן להם את הדרייב להצלחה ולפריצת גבולות.

 

שי וקסמן, 32, מאמן למצוינות אישית ועסקית

 
© כל הזכויות שמורות לאתר nana10