ספורט
מייטי מאוס: ג'ונסון מתקרב להיסטוריה
אחרי ילדות קשה, לוחם ה-UFC שבר שיאים והפך לטוב בעולם

בשקט בשקט, האלוף במשקל זבוב, דמיטריוס ״מייטי מאוס״ ג׳ונסון, ממשיך לשבור שיאים ב-UFC. בראשון הקרוב (03:00, ישיר ב-5LIVE) הוא יילחם מול ווילסון הייס הברזילאי וינסה להשוות את שיאו של אנדרסון סילבה הגדול בקרבות ההגנה על תואר האליפות. לאור זאת, העובדה שהוא התחיל את קריירת ה-MMA שלו לגמרי במקרה, היא לא פחות ממדהימה.

ג׳ונסון (30) נולד בקנטאקי לאם חירשת ומעולם לא הכיר את אביו הביולוגי. בילדותו, הוא היה קורבן להתעללות מצד אביו החורג, דבר שגרם לו להסתגר מבחינה חברתית ולעסוק בעיקר בריצות ארוכות ובמשחקי וידאו. מייטי מאוס התחרה בליגת התיכונים בהיאבקות וגם בריצות למרחקים לצד אימונים מפרכים בשחייה ורכיבה על אופניים למרחקים ארוכים.

בהשראת תוכנית הריאליטי ״אולטימייט פייטר״ מבית UFC, ג'ונסון הסקרן נכנס למכון האימונים הקרוב לביתו. כשהוא לבוש בבגדי העבודה שלו, מייטי מאוס החל להכות בשק האגרוף במרץ עד שאחד המתאמנים התרשם והציע לו להגיע לאימון ניסיון. ג׳ונסון התאהב והחל להתאמן ב-MMA.

כמו כל הלוחמים בתחילת דרכם, ג׳ונסון עבד בעבודות מזדמנות תוך כדי האימונים. הוא עבד בתור עוזר טבח במסעדת פירות-ים ובמקביל הכיר את דסטיני, שתהפוך לימים לאשתו. ג׳ונסון מעיד שטראומות הילדות שלו נעלמו כתוצאה מהקשר המשמעותי עם בת זוגו וגידול שני הילדים שלהם. הזוג בחר לקרוא לבנם הבכור טיירון, בהשראת האלוף במשקל בינוני-קל טיירון וודלי, חבר קרוב של מייטי מאוס.

ג׳ונסון החל את הקריירה המקצועית שלו עם נוקאאוט אחרי 17 שניות בלבד אותו הנחית על לוחם בשם ברנדון פילדס. כשהוא במאזן של 0-10, הוא קיבל חוזה בארגון הקרבות הנחשק WEC שנקנה ב-2010 ע״י ה-UFC. ג׳ונסון ניצח את שני הקרבות הראשונים ב-UFC וקיבל את הזכות להילחם על חגורת האליפות מול האלוף דומיניק קרוז במשקל תרנגול. ג'ונסון הקטן נעצר אצל קרוז, שהיה גדול וחזק ממנו וניצח את הקרב בהחלטת שופטים.

הכשלון הצורב הוביל את ג׳ונסון לרדת בקטגוריית משקל ולהילחם במשקל זבוב (57 קילו). הוא החל להתאמן במשרה מלאה עם המאמן מאט דיום במכון פנקריישן. אחרי שני קרבות צמודים מול איאן מק׳קול, הוא נלחם מול ג׳וזף בנווידז על חגורת האליפות והוכתר כאלוף העולם הראשון במשקל זבוב. את החגורה הוא לא הפסיד בחמש השנים האחרונות, וגם הקשר המועיל עם דיום נמשך.

בזירה, ג׳ונסון נראה כלוחם האולטימטיבי. הוא נמצא בכושר תמידי ונדמה שהוא אף פעם לא מתעייף. הוא משתמש בתנועת רגליים רבה ונחשב ללוחם הזריז ביותר באוקטגון. הוא טוב בהאבקות, בסטרייקינג, בלחימה על הקרקע ובקלינץ׳. מחוץ לזירה הוא לא מרבה להשתמש בטראש טוק ושומר על פרופיל נמוך ברשתות החברתיות. את הקשר עם מעריציו הוא מתחזק בעיקר במשחקי מחשב באינטרנט, שאת אהבתו אליהם הוא ממשיך לטפח.

ג׳ונסון הוא ללא ספק האלוף הכי דומיננטי ב-UFC. הוא ניצח בצורה משכנעת תשעה קרבות בהם הגן על התואר. הוא ניצח שלושה מתוכם בהכנעה, הכריע את ג׳וזף בנווידז בנוקאאוט במכה אחת, והכריע את האלוף האולימפי בהאבקות, הנרי סחודו, בברכיות לגוף בסיבוב הראשון.

יריבו בראשון, הייס, הוא אלוף העולם לשעבר בג׳יו ג׳יטסו ברזילאי לחגורות חומות ובעל יתרון גודל משמעותי על ג׳ונסון. הוא מתאמן בקבוצת אליאנס עם דומיניק קרוז, הלוחם האחרון שניצח את ג׳ונסון. במידה והקרב יגיע לקרקע היתרון הברור הוא של הייס, אך מייטי מאוס מסוכן יותר בכל מצב אחר בזירה.

אירוע הקרבות ייערך בקנזס סיטי ויכלול גם קרב במשקל קש בין רוז נמיונס המצוינת ואלופת אינוויקטה לשעבר, מישל ווטרסון. בנוסף, רוברט וויטאקר, שניצח בששת הקרבות האחרונים, יילחם מול ג׳קארה סוזה שטוען לכתר האליפות, בקרב ענקים במשקל בינוני.

אבל הזרקור יהיה ללא ספק על דמיטריוס ג׳ונסון, הלוחם הטוב ביותר בעולם. הוא רוצה להיכנס לספרי ההיסטוריה לצד אנדרסון סילבה כאלוף הדומיננטי ביותר שהכיר ה-UFC. כשהוא שולט בקטגוריית המשקל הקלה ביותר ב-UFC בחמשת השנים האחרונות, לא מן הנמנע שכשישבור את שיא הנצחונות הוא יעלה למשקל תרנגול עדי להילחם באלוף קודי גרברנט. מייטי מאוס מוכיח שעם השקעה באימונים וחתירה לשיפור תמידי, הגודל לא באמת קובע.

 
© כל הזכויות שמורות לאתר nana10