אופנה ולייף סטייל
מה גרם לגוף של נטלי דדון לדחות את שתלי הסיליקון?
אמש (שלישי), העלתה נטלי דדון פוסט מרגש בו היא חשפה שנאלצה להיפרד משתלי הסיליקון שלה בחזה, אבל היי, לפחות היא בריאה. למה הגוף בעצם דוחה את שתלי הסיליקון? בדקנו

בוקר... התעוררתי קצת אחרת, אולי לא אחרת אולי התעוררתי עצמי ... אולי פשוט כל כך התרגלתי אחרת, אולי אנחנו כל כך מתרחקים מעצמנו כי אפשר להיות מישהו אחר... כבר חודש ימים שאני נלחמת על השפיות שלי, בודקת, מבררת, נזרקת בראש למליון כיוונים... נחרדת, מתפרקת, איבחון ואז שאיבה ובקטריולוגיה ומשם לביופסיה... לא ברור מה נכנס לי לחזה והתפללתי שהלוואי שזה כלום בעצם... אני אמא, בעיקר רץ לי בראש שאני אמא ויש לי פה אחריות עצומה ביקום הזה. אי אפשר ללכת עכשיו. כן, עד לשם הגעתי. דרמתית, חרדתית או סתם אנושית. ההמלצה הסופית הגיעה... חייבים להוציא את השתלים. ואת שוכחת שלפני רגע רק התפללת שזה יהיה כלום ושום דבר ושתהיי בריאה. אז הינה הודיעו לך, את בריאה!!!!!! רק תאלצי לחיות בלעדיהם... הגוף דוחה את השתלים. ואת מאבדת פרופורציות ובמקום לקפוץ באויר משמחה שזהו מוציאים אותם ונגמר , את בריאה. את מייללת ולא מאמינה, אני בלי ציצי?!?!!? מי אני בכלל?!?!?!?? הם איתי כבר 15 שנה לא יודעת להיות מישהי אחרת לשניה! וגם מה אתה נזכר עכשיו גוף יקר? עכשיו אחרי 15 שנה אתה מפרק בית ומשפחה????? קריירה מפוארת שבנינו יחדיו!?!?!?? מחפש לך גוף צעיר יותר?!?!?? אתה ממש כמו כולם שתל יקר! אתה דוחה אני דוחה מה זה משנה בכלל. שב בשקט ותחזור לעצמך. שולפת תמונות של לפני מהמגירה מתנחמת לרגע... דווקא היה חמוד וזה מגניב לך. ואז קפצו עליי שלל נתונים אכזריים שהחזירו את הסטירה. את כבר לא בת 16 ואל תשכחי שעברת הריון, הנקה... אז אל תצפי ליותר מידי. מצד שני היית כזאת קטנה שחיפשת בטחון עצמי בתוך חזה ענק... יכולתי להלחם עליכם, מודה... לשאוב ולהמתין, לשים נקזים... אבל הגוף ביקש מנוחה. וגם הנפש מרגישה(: אז לטוב ולרע היו שלום פוליאוריטנים יקרים. הייתם לי לעזר רב(; אני קצת אנוח לי כאן ואלמד לקבל את עצמי גם כך... שהרי שום דבר לא קורה לו סתם. אולי נפגש יום אחד, אולי הגעגועים ישתלטו עליי, אבל בינתיים , תודה על הבריאות שלי ותודה שזאת חיצוניות ודי!!! וולקאם באק ילדה❤️ (ותודה דוקטור קליין על ליווי מרגש ומרכך החל בילדה חסרת בטחון אז ועד היום כאמא מפוחדת ומוגזמת כאחד!)

A post shared by Nataly Dadon (@natalydadon) on

בשנים האחרונות יותר ויותר נשים נפרדות משתלי הסיליקון שלהן בחזה וחוזרות את המראה הטבעי. כך גם נטלי דדון החליטה להיפרד מאלו שליוו אותה במשך שנים, כי "הגוף דוחה את השתלים", היא כתבה בפוסט חושפני ואמיץ בעמוד האינסטגרם שלה. האם באמת הגוף שלנו דוחה סתם כך את השתלים? ד"ר להבית אקרמן, מומחית בינלאומית לרפואת עור אסתטית, טוענת שלא.

 

רוצים להישאר תמיד מעודכנים? עשו לנו לייק בפייסבוק של נענע10 לייפסטייל

אישה עם שתי ואגינות הצליחה להיכנס להריון כנגד כל הסיכויים

זה מה שתעשו היום כדי להיפטר מהבטן אחרי החג

 

"שתל הסיליקון מוקף במעטפה אשר מבודדת את הסיליקון עצמו ממגע עם העור. כאשר הסיליקון סגור בתוך הקפסולה הזו והשתל אינו דולף- אין בעייתיות עם השתל מבחינת ראקציה של העור. הבעיה מתחילה כאשר לפעמים יש דלף בשתל- ואז הסיליקון מוצא את דרכו אל שטח פני העור כסיליקון חופשי ומעורר שם תהליכים בעייתיים".

 

מהם התסמינים של דליפת שתל?

"זה יכול להיות אודם, נפיחויות, התקשות של העור, רגישות מקומית, ויכול להגיע גם למצב של שינוי בצורת השד והופעת גרנולומות (גושים שנוצרים בשעה שהגוף מנסה לפרק את הסיליקון מהעור ולא מצליח). מה שנוצר כאן זה בעצם ראקציה לגוף זר- הגוף מזהה את הסיליקון החופשי כגוף זר ולכן מנסה לפרק אותו. הבעיה היא- שלגוף אין יכולת לפרק את הסיליקון- ולכן התהליך נמשך ונמשך- וזו בעצם הבעיה העיקרית בסיליקון".

 

דליפת הסיליקון היא הבעייתית

"חשוב לזכור שכאשר הסיליקון סגור במעטת ואינו בא במגע עם העור- אין בכך שום סיכון לעור אלא רק כסיליקון חופשי. וחשוב גם לזכור שבכל מקרה שיש חשד לדליפה של השתל יש לפנות בהקדם לרופא שמנתח לצורך אבחון וטיפול בבעיה. אחבון נכון וטיפול מוקדם חכול לפתור את הבעיה ללא סיבוך".

 

יש דרך למנוע מראש את הסיבוכים?

"אין דרך למנוע סיבוכים של דליפה, חוץ מאשר להשתמש בשתלים טובים ומנתח מיומן. כמו בכל דבר- יש שתלים טובים יותר וטובים פחות. את השתל יש להחליף כל 10 עד 15 שנים. יש מנתחים הנוהגים להזמין לביקורת אחת לשנה לבדוק שהשתל תקין ולא דולף אבל לא כולם עושים את זה. אם השתל לא דולף - אין שום סיכון לדחיה. זה לא איבר. הסיכון לבעיות קורה רק במקרה של קריעת השתל".

 

גם אם אין קרע מומלץ להחליף את השתל?
"גם במידה ואין קריעה של השתל מומלץ להחליפו כל 10-15 שנים בניתוח קל- השתל מוכנס לקפסולה שנוצרה בשביל השתל הקודם. במידה ויש דליפה - זה כבר סיבוך גדול ומחייב התערבות ניתוחית משמעותית יותר הכוללת ניקוי ניתוחי של הסיליקון מכל האיזור שדלף.

 
© כל הזכויות שמורות לאתר nana10