אונליין
משה סוף סוף חוגג: סנאפצ'ט רוכשת פטנט חשוב ממובלי הישראלית ב-7 מיליון דולרים
אחרי שנסגרה והספיקה להפסיד מליונים שירדו לטמיון, מובלי הישראלית של משה חוגג חוזרת לכותרות בעסקה מעניינת עם סנאפצ'ט שיש מי שמגדירה כעסקת מכירת הפטנט הגדולה בישראל. כל הפרטים
סנאפצ'ט חוגגת עם משה חוגג

קצת נחת ליזם הסידרתי משה חוגג: אחרי הכישלון אחרי כשלון מיזם הסלולר היומרני שלנו, סולרין, אנו מתבשרים הבוקר כי סנאפצ'ט רוכשת פטנט חשוב ממובלי - רשת חברתית ישראלית שלא ממש הצליחה להתרומם ואף רשמה הפסדי ענק לאחר שמעולם לא הצליחה להחזיר למשקיעים את המיליונים שושקעו בה. הפטנט, הקשור לשימוש בפילטרים במצלמות בהתאם למיקום אמור לשמש כנשק עבור סנאפצ'ט נגד פייסבוק בקרב על מה שמכונה "גיאו פילטרינג" ׁ(Geo Filteringׂ) שימוש בפילטרים במצלמות סמארטפונים על בסיס מיקום.

 

מובלי, רשת חברתית מבוססת תמונות, הוקמה בשנת 2010, כשבשיאה שוויה הוערך בכ-300 מיליון דולרים. היא העסיקה עשרות עובדים והצליחה לגייס יותר מ-80 מיליון דולרים ממשקיעים ברחבי העולם, כשבין המשקיעים המפורסמים שלה עומדים לאונרדו דקפריו, לאנס ארמסטרונג, פאריס הילטון ועוד. כאמור, החברה, ששמה לה כמטרה להתחרות באינסטגרם, מעולם לא הצליחה לעשות זאת. בסוף יוני  החברה סגרה את מרכז הפיתוח שלה בישראל ומה שהיה ידוע כמובלי הושק מחדש כאפליקציה בשם גלקסיה - שגם זו, ככול הנראה, הפסיקה פעילותה לפני כחודשיים. כאמור, הבשורה על עסקת 7 מיליון הדולרים עם סנאפצ'ט היא בשורה מעודדת, אך רחוקה מלכסות את עשרות המיליונים שהושקעו במיזם.

 

משה חוגג מייסד ומנכ"ל מובלי סיון פרג', יח"צ

כזכור לפני כשנה השיק חוגג מיזם אחר שלו, סמארטפון "מאובטח" בשם סולארין בעלות של 54 אלף שקלים. כצפוי, הפרוייקט התמוהה לא התרוממם והמוצר ירד מהמדפים המעטים שיכלו להחזיק אותו לפני כחודשיים. במיזם ההוא הושקעו יותר מ-70 מליון דולרים - מרביתם על ידי משקיעים קזחים.

 

(בסרטון: מובלי וחוגג בימים הטובים)

 
© כל הזכויות שמורות לאתר nana10