אונליין
הצצה לחוות לייקים בסין: מה באמת קורה כשאתם קונים צפיות ביוטיוב?
ראיתם פעם סרטון עם מאות אלפי צפיות ותהיתם לעצמכם: "כיצד יתכן הדבר?" מסתבר שבסין ישנן "חוות לייקים" שכל תפקידם הוא לייצר צפיות והקלקות. צפו

צפיתם בקליפ ביוטיוב והתרשמתם ממספר הצפיות? שמעתם על דף פייסבוק ויראלי שאתם חייבים לבקר בו? או אולי נתקלתם כמו כולם בסרטון שאסור לפספס? ובכן, אנחנו לא רוצים לצנן את ההתלהבות שלכם, אבל יתכן והדברים לא בדיוק כפי שהם נראים, ומה שנחשב כוויראלי אולי הוא בכלל סרטון עם צפיות קנויות.

 

לא שזה מפתיע במיוחד מישהו, אבל בימים בהם הלייקים הם שווי ערך למטבעות, זה לא ממש מפתיע שניתן לזייף גם את אלו. למעשה זו שיטה שהיא די נהוגה כיום בקרב חברות מסחריות ומשרדי פרסום לקנות לייקים וצפיות. אז איך זה עובד בדיוק? ובכן כעת אנחנו מקבלים הצצה די נדירה לאופן בו השיטה הזו נראית מבפנים.

 

עיתונאי רוסי שביקר בחוות לייקים כזו בסין,חלק את המידע הזה עם העולם. האיש תיעד קרוב ל- 10,000 טלפונים סלולריים המחוברים ברשת ואשר אותם מפעילים מספר עובדים - שלוחצים "לייק", או מדרגים אפליקציות לפי דרישת הלקוח שלהם. כן, זה כזה פשוט.

 

יש לציין שהעיתונאי סיפר שמדובר בחדר אחד אליו נחשף במקום,  וככול הנראה יתכן וישנם עוד מספר כאלו - רק בחברה הזו לבדה.

 

העובדים לוחצים לייק מאלפי טלפונים סלולריים zerohedge.com

רק לאחרונה דווח כי בטוויטר ובאינסטגרם נסגרו חשבונות שהתגלו כמזויפים, כאשר בטוויטר ההנחה היא כי 15 אחוזים מכל מהחשבונות הינם מזויפים. אז לפני שאתם נוטים לכף זכות את מספר הצפיות, דעו שכסף מסובב את העולם - ובמקרה הזה, הוא גם הופך סרטונים לוויראליים.

 

טלפונים סלולריים בחוות לייקים בסין zerohedge.com
 
© כל הזכויות שמורות לאתר nana10