אוכל
בלאגן בפריז: כל הפרטים על המסעדה החדשה של אסף גרניט
אחרי חמש מסעדות בירושלים ושתי מסעדות בלונדון, אסף גרניט פתח השבוע להרצה את המסעדה החדשה שלו בפריז. זה בהחלט ניסיון למכור קרח לאסקימוסים אבל אחרי ההצלחה בלונדון למה שזה לא יעבוד?

יש מצב שיהיה בלגן בפריז: זה השם של המסעדה החדשה של אנשי מחניודה, שבאו מהשוק הירושלמי לכבוש את העולם. אז מה יאכלו שם? למשל טרטר טונה עם קרם לימון כבוש - גרסה שלהם לדג וללימונים הכבושים מהצנצנת בשוק. צדפת אויסטר מרוקאי - גם זה סוג של חריימה. במסעדה עדיין קצת בלגן, שאפשר לראות בימיה הראשונים שבהם היא פתוחה עדיין רק לארוחות בוקר בסגנון בופה ימתיכוני - שתרגישו בו בבית עם מאפים, פיתות, סלטים, פירות טריים, מיצים וכו'. ממש כמו שאנחנו מכירים מהמלונות בישראל רק במחיר של שלושים יורו לאדם, ועם סלבריטאי שף מהטלוויזיה מאחורי הדלפק.

 

תוך שבועיים יפתח המקום גם לארוחות צהריים וערב. גרניט יגיש שם אוכל מאוד דומה לאוכל הירושלמי שמגישים במחנה יהודה, ויבלבל את את האירופאים בשמות שלו: כבד קצוץ על השולחן, שרימפס ברוטב של עגבניות עראק ובמיה, או "עוגת הבסבוסה של אמא של אורי" - השף אורי נבון שותפו של גרניט, שאחראי על המטבח במסעדה החדשה, יבשל בה וגם דן יושע, בוגר משחקי השף, שבה גרניט משתתף.

 

גם האווירה במקום אמורה להפתיע את הצרפתים המעונבים, בדומה לזו של מחנה יהודה, שמח ורועש כמצופה מ"בלגן". ומי חסרה בכל הימים הלחוצים בפריז? כבר חודשיים שהשף, אם להשתמש בעולם הדימויים שלו, ישן כפיות עם אנה ארונוב. היא מצלמת את תוכנית הריקודים החדשה של קשת אבל אל תתפלאו בקרוב אם תראו תמונות שלהם עם הרבה אוכל טוב ורומנטיקה מפריז.

 

>> המלחמה החמה: השניצל סושי שמכעיס את היפנים נוחת בארץ

>> המסעדה שמוציאה סקס אפיל מירקות ושורשים

>> מה קרה כשגורדון רמזי ממטבחי הגיהנום הגיע למסעדה של מאיר אדוני?

 
© כל הזכויות שמורות לאתר nana10