תוכניות ערוץ 10
כך תדאגו לעיצוב חדר שינה מזמין ונעים
אור טבעי לחלל, תמהיל של צבעים לא זועקים ונעימים וטקסטיל מאריגים רכים - הם רק חלק מהטיפים לעיצוב חדר שינה אידיאלי
חדר שינה בעיצוב ניצן הורביץ עודד סמדר

במציאות החיים האינטנסיבית והתובענית של המאה ה-21, הפכו חדרי השינה לחשובים ומשמעותיים יותר מאי פעם. הם אחד הנדבכים החשובים לצבירת אנרגיות ורגיעה. לדברי מעצב הפנים ניצן הורוביץ. "לא בכדי לבחירת סגנון העיצוב, הצבעוניות וליצירת האווירה הנכונה יש חשיבות רבה והם משפיעים עלינו לא רק בשעות הערב והלילה אלא לאורך היום כולו".

 

הורוביץ ממליץ לבצע ברירו צרכים מקיף עוד בטרם ניגשים למלאכת השדרוג בפועל. "חשוב לבחון ולתת את הדעת על כל פרט שישפוך אור על ההרגלים והמאוויים של בעלי החדר", הוא אומר. "האינפורמציה הרבה שנקבל דרך התחקיר תקבע במידה רבה כיצד להתאים את החלל באופן האולטימטיבי לדייריו".

 

לדברי המעצב, "בכל סגנון עיצוב שרק נבחר, חשוב לפעול ליצירת חלל חמים ומזמין בצבעוניות רכה ומרגיעה: רצפת פרקט טבעי מלטפת, טפט קיר רומנטי, טקסטיל נעים למגע ואקססוריז יכולים לעשות שינוי של ממש ולשוות את האווירה המבוקשת בחלל".

 

טקסטיל ואקססוריס לשיפור האווירה. עיצוב: ניצן הורוביץ עודד סמדר

 

ליצירת חלל שינה אידיאלי, ממליץ הורוביץ לפעול על פי הטיפים הבאים:

  1. נסו להכניס הרבה אור טבעי ואוויר לחלל. פרט לתרומה הפיזיולוגית של שני אלו, הם יוצרים תחושה אוורירית ונעימה. על עוצמת האור הטבעי החודר לחדר ניתן לשלוט על ידי וילונות האפלה שפרט להיבט הפרקטי, מוסיפים ממד עשיר ורומנטי לחדר.
  2. שמרו על סדר וארגון. חדר שינה מסודר ומוקפד הוא המפתח הראשון לרגיעה אמיתית. מצאו פתרונות אחסון פרקטיים שישתלבו באופן הרמוני בחלל.
  3. צרו תמהיל הרמוני בין כל הפריטים  על ידי התאמת צבעים  וסגנונות. לדוגמא ליצירת חדר שינה בסגנון מודרני מומלץ להשתמש בצבעוניות על טהרת גוונים אפורים ולבנים. במידה ונרצה ליצור מראה כפרי טוסקני נבחר באלמנטים בעלי מראה רומנטי כמו טפט עם הדפס 'חותם המלך', שטיח תלאים עדין וכיוב'.
  4. בחרו בחומרים טבעיים ועל זמניים כמו עץ טבעי כמו אלון או אגוז אמריקאי בגוונים טבעיים שיכניסו מראה אורגני ומזמין לחדר.
  5. הקפידו ליצור תמהיל פריטים וצבעים לא צעקני או עז מידי. הקפידו לחתור כל הדרך ליצירת אווירה כמה שיותר שקטה ורגועה.
  6. הקפידו לבחור בטקסטיל ואריגים רכים ונעימים- למצעים, כריות, שטיחים, טפטים  ולווילונות יש כוח אמיתי ליצור את האווירה המבוקשת.
  7. בחרו במיטה קלאסית שתיטמע בחלל ולא תשתלט עליו.
  8. בחרו בשידות לילה ברוחב מעל 40 ס"מ מדפנות קירות והתאימו אותה למיטה וגם לשידת הקומודה/איפור עם מראה.
  9. בחדר שינה קטן בחרו בעיצוב מינימליסטי וברהיטים בקו נקי. השתמשו בחומרים קרים ואווריריים כדוגמת זכוכית ואלומיניום.

 

 

 

 

חדר שינה בעיצוב ביתילי בבית "זוג מנצח VIP" יח"צ
אביזרי רטרו לשדרוג החלל. בית "זוג מנצח VIP". ביתילי יחצ
 
© כל הזכויות שמורות לאתר nana10