אוכל
למרות הביקורות המשבחות, כוכבת מאסטר שף סוגרת את המסעדה
אחרי שהכירה לכולנו את המטבח הוונצואלי וזכתה לאהבת הקהל ולביקורות אוהדות, מודיעה דליה אלחדף על סגירת "טוטומה". את המסעדנים הוותיקים הסיבה לא מפתיעה
דליה אלחדף אייל ברעם

בדיוק שנתיים אחרי הפתיחה המתוקשרת, הודיעה לפני שעות אחדות דליה אלחדף על סגירת מסעדת "טוטומה" הוונצואלית שברחוב דיזנגוף בתל אביב. בפוסט שפרסמה בעמוד הפייסבוק של המסעדה מספרת אלחדף, כוכבת מאסטר שף הזכורה בזכות המנות הוונצואליות שריגשו את השופטים, ש"המציאות גברה על הכל". בדבריה מתכוונת אלחדף לאתגרים הכלכליים איתם מתמודדים המסעדנים בארץ. "רבות נאמר על הקשיים של מסעדנים, שפים וטבחים מול הרשויות, הבירוקרטיה ומול המחסור העצום בצוותי עובדים", היא כותבת, "הקשיים האלה היו חלק בלתי נפרד מהיום יום שלנו לכן, החלטנו לסגור את המסעדה".

 

טוטומה שרית גופן

מיום פתיחתה של "טוטומה", שהכירה לחך הישראלי את המטבח הוונצואלי המרתק, זכתה המסעדה לשבחים ואף נכנסה לכמה דירוגים מחמיאים, כולל רשימת מנות הפנקייק הטובות כאן בנענע10. את המסעדה פתחה אלחדף עם בנה אלן, שניהל את המקום בעוד אלחדף ניצחה על המתנהל במטבח והקפידה לעבור בין השולחנות ולדבר עם הסועדים. מנת הדגל של המקום היא הארפה, מעיין פיתה ונצואלית מקמח תירס לבן במגוון מילויים - החל מבשר מפורק בבישול איטי דרך דגים פריכים ועד מילויים צמחוניים.

 

 

 

 

נכנס לרשימת הפנקייקים הכי טובים. קצ'פה בטוטומה אנטולי מיכאלו

למרות הפרידה העצובה משאירה אלחדף רמז להמשך דרכה: "אני מציעה לכם להתכונן כי החזרה תהייה טובה ומדהימה עוד יותר. אני ממשיכה יותר חזקה ועם יותר ניסיון כדי להביא לכולכם את כל מה שיש בי, עם אותה האהבה ואותה הנתינה בדיוק". "טוטומה" תפעל במתכונתה הרגילה עד ה-15.8.17, ואם טרם ביקרתם, זו הזדמנות מצוינת להגיע, לחוות טעמים מרתקים ולהיפרד על בטן מלאה מאחת הבשלניות המסקרנות על המסך.

 


 

 

 
© כל הזכויות שמורות לאתר nana10