אונליין
התחתונים החכמים האלו יצילו אתכם מכאבי גב
סובלים מכאבי גב? אם כן שימו לב, כי אולי נמצא פיתרון מעולה במיוחד כבורכם: אוניברסיטת ואנדרבילט בארה"ב הציגה בגד חכם חדש, שמצליח להפחית את העומס על הגב התחתון. צפו

כאבי הגב הם תופעה שכיחה וטורדניתלמדי, מהסוג המסוגל שלבש מהלכי חיים ולגרום להפרעה בתפקוד היום יומי שלנו. על פי מחקרים שנערכו עולה כי יותר ממחצית מהאוכלוסיה הבוגרת תווה כאבי גב תחתון  במהלך חייהם - שוק שההוצאות הרפואיות בו מוערכות בכ- 30 מיליארד דולרים ואילו אובדן ההכנסה השנתי בעקבותיו נאמד בלא פחות מ-100 מיליארד דולרים נוספים - בארה"ב לבדה. כעת, צוות חוקרים פרטי מאוניברסיטת ואנדרבילט שבנאשוויל טנסי מציג פיתוח חדש שנועד להלחם בכאבי הגב ונראה יותר מכל כהכלאה בין איירון מן לבין תחתונים ספורטיבים במיוחד.

 

 

הפיתוח שמכונה גם כ"בגד מגביר ביצועים" על ידי החוקרים שפיתחו אותו, פרופסור קרל זליק ואריק לאמרס, הוא למעשה בגד תחתון שמורכב ממערכת של ריתמות ומנועים זעירים, שבלחיצה על כפתור הממוקם באזור החזה, נמתחות ומגנות על הגב התחתון של המשתמש בעת נשיאת משאות כבדים.

 

הדוקטורנט אריק לאמרס, אחד ממפתחי המוצר החדשני Vanderbilt University

אב הטיפוס שהציגו החוקרים ממחלקת ההנדסה של האוניברסיטה האמריקאית עשוי לייקרה שנצמדת לגוף המשתמש, כך שניתן להלבישו מתחת לבגדי היום יום שלנו, ואף לשלוט בפעולת הבגד באופן אלחוטי באמצעות חיבור בלוטות' ואפליקציה המיועדת לסמארטפון.

 

הריתמות משתתפות בעומס על הגוף ומקלות על גב המשתמש Vanderbilt University

החוקרים טוענים כי המוצר מצליח להפחית את העמוס על הגב התחתון בין 15-45 אחוזים בממוצע - בהתאם לסוג הפעילות המדובר.

 

"נמאס לי שרק ברוס ווין (באטמן) וטוני סטארק (איירונמן) נהנים ביגוד משפר ביצועים, הגיע הזמן שגם ההמונים יהנו מאלו" אמר בהלצה פרופסור קרל זליק. "ההבדל בין גיבורי העל האלו לביני הוא שאני לא נלחם בפשע, אלא רק מעוניין להרים את בני בן השנתיים מבלי להפצע". סיפר. הפרוייקט מומן במלואו על ידי האוניברסיטה שאמורה להציג אותו לציבור לראשונה בכנס ביומכניקה שיערך השבוע בבולדר, קולוראדו, בתקווה לאתר משקיעים פוטנציאלים ולעבור לשלב ייצור המוני.

 

 

 


 

 

 
© כל הזכויות שמורות לאתר nana10