אופנה ולייף סטייל
טראגי: צעירה מתה משייק שרבים שותים
בודיבילדרית צעירה נמצאה מחוסרת הכרה בדירתה שבאוסטרליה, ומתה יממה לאחר מכן. הרופאים ומשפחתה טוענים שמה שגרם למותה הוא עודף החלבונים אותם צרכה בהתמדה
טראגי: צעירה מתה מעודף חלבון אינסטגרם

משפחתה של בודיבילדרית, שהקדישה את חייה לאימונים, והלכה לעולמה בטרם עת, טוענת שמותה נגרם כתוצאה מצריכה מופרזת של שייק חלבונים. מייגן הפורד מאוסטרליה, נמצאה מחוסרת הכרה בדירתה ב-19 ליוני. מייגן סבלה מהפרעה נדירה שבעקבותה גופה לא פירק את החלבון ביעילות, אך המצב התגלה מאוחר מדי.

 

רוצים להישאר תמיד מעודכנים? עשו לנו לייק בפייסבוק של נענע10 לייפסטייל

6 דברים מפתיעים שיקרו לכם אם תשנו בעירום

לפני ואחרי: השילה 25 קילוגרם ממשקלה אחרי שהתחילה לאכול מהכל

 

אמה של מייגן הזהירה את בתה להירגע עם האימונים לאחר שהרגישה במשך תקופה תחושות מוזרות של נימול. "אמרתי לה שאני חושבת שהיא נמצאת יותר מדי בחדר כושר ושתרגע עם זה" נזכרת אמה מישל, וזאת לאחר שבתה החלה להקפיד על דיאטה קפדנית לקראת תחרות פיתוח גוף בספטמבר.

 

מייגן מתה יממה לאחר שנמצאה מחוסרת הכרה בביתה, ובתעודת הפטירה שלה נרשם כי אחד מגורמי המוות של היו הכנסה של תוספי פיתוח גוף כגון חלבונים והפרעה שאינה אובחנה בעבר.

 

אמה ייעצה לה להירגע עם האימונים אינסטגרם

להפרעה שמייגן סבלה ממנה קוראים הפרעה במחזור השינן (urea cycle disorder), שהיא בעצם הפרעה מטבולית-תורשתית נדירה, המאופיינת ברמות גבוהות של אמוניה בדם וסיבתה פגם בגן האחראי על ייצור אנזים המסייע בסילוק האמוניה, אשר נוצר בעת פירוק חלבונים, על-ידי הפיכתו לשתנן.

 

הסימפטומים של ההפרעה כוללים בין היתר בלבול, דיבור לקוי, עייפות, תופעות דמוי שבץ, אי שקט, חוסר תאבון, בצקת במוח ועד מוות.

 

במקרה של מייגן, הרופאים חושדים כי הדיאטה העשירה בחלבונים בתוספת השייקים של החלבון שצרכה, גרמו להחמרה במצבה. "לא האמנו למה שהרופאים אמרו כשנאמר לנו שמייגן גוססת. היא הייתה כל כך יפה ולא נראתה חולה בכלל. כעת משפחתה רוצה להעלות את המודעות לכל נושא צריכת החלבונים ומבקשת שכל מי שמעוניין לצרוך תוספי חלבון, שיוועץ לפני כן עם רופא.

 

 
© כל הזכויות שמורות לאתר nana10