אוכל
מצאנו את השווארמה הכי טובה, ולא תאמינו ממה היא עשויה
הגענו למקום הזה למטרה ספציפית, אבל אז ראינו בתפריט מנה מסקרנת ומכאן כבר הכל מעורפל. כך התמכרנו לשווארמה שעשויה מהדבר האחרון שהייתם מעלים על הדעת
סיכוי טוב שגם קרניבור היה מתבלבל. שווארמת שורשים בקיקי אופיר דהאן

נכון שתמיד כשחושבים על שווארמה צמחונית או טבעונית, האסוציאציה הראשונה שעולה היא p.v.c אכיל? יסלחו לנו חברינו מהז'אנר, אבל כל תחליפי הסויה לא באמת מספקים את התאווה הקדמונית או הגעגוע לביס בשרי עסיסי עם טעמים גריליים, גם לא כשמתבלים במלא חוויאג' ודוחסים לפיתה עם טחינה וחריף. אחרי שטעמנו כמעט כל שווארמה צמחו-טבעונית אפשרית ובכל פעם היינו צריכים להפעיל את הדמיון ממש חזק, מצאנו סוף כל סוף את הנחלה.

 

>> זה מה שיקרה לגופכם כשתטעמו את בראוניז הטורטית החדש

 

זה היה לגמרי במקרה. ל"קיקי", סוג של חומוסיה-תבשיליה צמחונית הגענו כדי לטעום את מנת הקוסקוס. הרבה שמענו על הסולת שהופכת כאן בתהליך הידני המסורתי לקוסקוס אוורירי ועליו תבשיל ירקות. הומלצנו קשות על המקום הזה ובמיוחד על הקוסקוס, ששולח את בלוטות הטעם והלב לבית, לא משנה לאיזו עדה אתם משתייכים. והמנה באמת טעימה: החומוס רך, הירקות מטופלים לעילא ולעילא והקוסקוס פלאפי ואוורירי, ולכן גם לא מכביד על הנשמה. אבל לא לכבודו התכנסנו כאן היום.

 

כיפית, מרעננת ומתעתעת בבלוטות הטעם. שווארמת שורשים בקיקי אפיק גבאי

אי שם לתוך אמצע הצלחת ראינו בתפריט מנה שנקראית "שווארמה ירקות שורש" שמגיעה או בפיתה (34 שקלים) או בצלחת עם סלט ושתי תוספות גדולות (52 שקלים). המלצר נתן תיאור אמורפי ומסקרן, אז הזמנו מנה בפיתה, ומכאן החלה התפנית בעלילה. ביס ראשון היה מאוד מחשיד. שורשים? באמת? זה מרגיש בול כמו בשר עדין ואיכותי, מינוס הסחוס שמשתרבב תמיד לפיתה, גם כשלא רוצים. המרקם מזכיר פרגית רכה, העסיסיות שוטפת את הפיתה ומציפה אותה בתיבול המוכר, ואם לוקחים ביס גדוש טחינה, קשה מאוד להאמין שמדובר בחופן שורשים שעברו טיפול מסור, עד שזנחו את מרקמם הקודם והפכו לנתחי שווארמה עסיסיים.

 

>> הקינוח היפני הזה יותר טעים מכל גלידה מפונפנת שתטעמו

 

אחרי תיחקור קצר של הטבח הבנו שהתהליך כולל בחירת ירקות שורש פריכים ובשרניים דוגמת קולורבי, סלרי וכו', חיתוכם בצורה שמזכירה גילוף (צורך חיתוך של שווארמה), בישול, השרייה ותיבול, ואז מעבר לפלנצ'ה להשחמה, שיזוף ופריכות בשוליים. למרות שלא מדובר במנת הדגל של המקום, ואפילו שגרסת הפיתה לא מופיעה בתפריט הכתוב, מדובר במנת חובה גם לקרניבור המתקדם. במיוחד אם יחסיו עם ירקות ושורשים ידעו עליות ומורדות לאורך השנים. חוץ מזה, מדובר באחלה דיל מבחינת מחיר ביחס לכמות המשביעה ולערך המוסף שמגיע "בילט אין" וממלא את הגוף במנה גדושה של מוסר.

 

קיקי - דיזנגוף 147, תל אביב

 

 

וגם:

>> תראו מה קרה כשהזמנו את הפיצה המפורסמת מהטלוויזיה

>> ככה תחסכו כסף בביקור הבא במסעדה

 

 
© כל הזכויות שמורות לאתר nana10