ספורט
חמד: השער לא מובן מאליו. אני חייב להוכיח
החלוץ שצפוי להאריך חוזה בברייטון, לבוקר ספורט: כיף גדול

אחרי שכבש אתמול (שבת) את השער הראשון שלו בפרמיירליג והפך לשחקן הישראלי העשירי שעושה זאת באחת הליגות המובילות בעולם, תומר חמד התראיין הבוקר ל"בוקר ספורט" וסיפר על התחושות בעקבות הניצחון 1:3 של ברייטון על ווסט ברומיץ', השאיפות לקראת ההמשך, הדרמה בחלון ההעברות כשכמעט מצא את עצמו ברדינג ואיך לא, גם הנבחרת.

"זה כיף גדול, חוויה אדירה", אמר חמד על השער הראשון שלו בליגה הבכירה באנגליה. "מעבר לשער שזו הרגשה מדהימה, זה היה הניצחון הראשון שלנו והוא נותן הרבה ביטחון להמשך. כבשתי שער מיוחד, עשיתי תנועה יפה לעומק והבקעתי בנגיחה בדיוק כמו שאני אוהב".

חמד, שגם הוסיף בישול בניצחון הנהדר של השחפים, נשאל על ההכנה הסיזיפית והקשה במהלך הקיץ ומעמדו בקבוצה כיום: "קשה מאוד להסביר. הגעתי לעונה הזו בסיטואציה שאני חייב להוכיח את עצמי. עבדתי מאוד קשה ואני שמח שגם המאמן רואה את זה ואמר שהגעתי מוכן וחד. כל משחק שפתחתי בו בהרכב מאז פתיחת העונה לא היה מובן מאליו, הייתה מלחמה לא קלה על ההרכב, אבל מעבר לרצון לשחק, צריך גם להוכיח את עצמך ולכבוש שערים. הגול הראשון בכל עונה הוא הכי חשוב".

"אנחנו תמיד רוצים לשחק כדורגל יפה, זה הכדורגל שלנו", חמד סיפר על השיטה של ברייטון. "זה נכון שיש קבוצות ברמה אחרת, אבל כבר הראנו שאנחנו יודעים לשחק כדורגל טוב וסבלנו מחוסר מזל שלא ניצחנו יותר ממשחק אחד. אנחנו יכולים להתמודד עם הרבה קבוצות בליגה האנגלית ואנחנו מקווים להוציא כמה שיותר נקודות מול הקבוצות ממרכז הטבלה ומטה".

חמד צפוי להאריך את חוזהו בברייטון, בה הוא חתום רק עד הקיץ, אבל רגע לפני סוף חלון ההעברות עלתה האפשרות שהוא יעזוב. "זה היה תלוי בהרבה דברים, לא היה כל כך קרוב כמו שנשמע", סיפר החלוץ, "היה לחץ כי רדינג הציעה המון כסף וזו הצעה שלא כל קבוצה יכולה לסרב לה. ברייטון רצתה לצרף חלוץ או אולי שניים, אבל בימים האחרונים החלטתי שגם אם יגיע חלוץ נוסף, אני מעדיף להישאר ולהילחם על המקום שלי כי עבדתי מאוד קשה להגיע לרגע הזה וחלמתי עליו הרבה זמן, אז לא רציתי לוותר על זה. היה המון לחץ עד הרגע האחרון, אבל בתוך תוכי האמנתי שאשאר".

חמד נשאל, איך לא, גם על הנבחרת. האם ישראל יצאה לדרך חדשה אחרי סערת זהבי וההפסד למקדוניה? "נשארו עוד שני משחקים לקמפיין ואנחנו צריכים לסיים אותו בצורה הכי טובה. המשחק באיטליה נתן מעט ביטחון והרגשה טובה לפני שני המשחקים האחרונים. כמובן שמול ספרד יהיה קשה, אבל אנחנו מקווים להשיג יכולת טובה ואולי להשיג גם תיקו. נחשוב איך אנחנו יכולים להשתפר". מבחינה אישית: "המקום שלי בהרכב של הנבחרת אף פעם לא מובטח. אני מקווה להגיע לנבחרת תמיד בכושר ולעזור, אבל אחכה להזדמנות שלי".

"מגיע קרדיט גדול לתומר חמד", החמיא לו מאמן ברייטון כריס יוטון אחרי המשחק. "הייתה לו הכנה מוצלחת מאוד בקיץ והוא הגיע לעונה החדשה חד מאוד. ככל הנראה הרווחנו מהפציעה הקלה שהייתה לו במהלך השבוע, כך שהוא הגיע רענן למשחק מול ווסט ברומיץ'".

"אנחנו עוד נצטרך את תומר חמד בכושר", הוסיף יוטון ונשמע מאמין בחלוץ הישראלי שלו. "חוץ ממנו, אנחנו תלויים גם בגלן מארי וסאם בלדוק, שחוזר בימים אלו מפציעה לא פשוטה. נזדקק לכמה שיותר אפשרויות בהתקפה במהלך העונה הקשה הזו".

 
 
© כל הזכויות שמורות לאתר nana10