ספורט
12:00: ישראל מול אוקראינה. סלע יפתח
הישראלי יעלה מול מארצ'נקו: "יום קריטי" (ישיר ב-5SPORT)

נבחרת ישראל תפתח היום (שישי) את מפגש הדייויס מול אוקראינה, שיכריע מי מבין השתיים תבטיח הישארות לשנה נוספת בבית 1. הנבחרת ערכה היום מסיבת עיתונאים, שבמהלכה הוגרל סדר המשחקים לסוף השבוע. שחקני היחידים, דודי סלע ועידן לשם, יפגשו מחר את איליה מארצ'נקו (286 בעולם) ואולכסנדר דולגופולוב (52).

יום המשחקים הראשון בשישי יחל בשעה 12:00 ויכלול את שני משחקי היחידים הראשונים. סלע יעלה ראשון מול מארצ'נקו, ולאחר 20 דקות הפסקה יעלו לשם ודולגופולוב. מפגש הזוגות בין סלע ויוני ארליך לבין סרגיי סטאחובסקי ודניס מולצ'אנוב ייפתח בשבת בשעה 16:00, בעוד שני המפגשים האחרונים ישוחקו בראשון החל מ-16:00. סלע יעלה ראשון גם אז ויתמודד מול דולגופולוב, לאחר מכן לשם ומארצ'נקו ינעלו את המפגש. בשל העומס, החנייה למגיעים תתאפשר בבית העלמין קריית שאול, משם יצאו שאטלים למרכז הטניס ברמת השרון.

סלע התייחס לעובדה ששוב יפתח את המפגש: "אני תמיד מתחיל ראשון, יותר קשה לי אחרי ההמנון. יש קצת פרפרים בבטן. פעם שעברה הפסדתי למארצ'נקו על חימר, לא זכרתי שניצחתי אותו. אנחנו מתאמנים הרבה, בחור מאוד נחמד. אני מרגיש מוכן, הוא שחקן שמחזיר הרבה כדורים, נלחם, אין לו איזה חור במשחק. שחקן מאוד סולידי".

על החשיבות לפתוח היטב הוסיף: "נקודה ביום הראשון תהיה מאוד קריטית, נקווה שאני אביא את הנקודה הראשונה ואולי עידן יוכל להפתיע, כולנו מאמינים שהוא יכול. היום הראשון מאוד חשוב, אחריו אהיה מוכן לזוגות. מסתכלים קודם על היום הראשון, נראה כמה ארוך הוא יהיה. ביומיים הראשונים אני בדרך כלל בסדר, אולי יהיה כבר 0:3 לנו".

הקפטן אייל רן מרוצה מההגרלה: "אני שמח שדודי פותח, התכוננו טוב וידענו שזה משהו שיכול לקרות. שניהם בכושר טוב, שניהם שחקנים מצוינים ואנחנו כמובן תמיד מעלים את ההרכב הכי טוב שלנו. אני סומך על דודי ותמיד מאמין שהוא יכול, הוא תמיד מביא את היכולות הכי טובות שלו".

יוני ארליך התייחס לחשיבות של מפגש הזוגות: "כל היופי בגביע דייויס הוא שמשחק הזוגות מאוד חשוב ומכריע. בשביל זה אני פה. כולנו מתרגשים למשחקים, יש לנו משימה לא קלה ומאוד מאתגרת בשלושת הימים האלה. אני מכיר את סטאחובסקי גם מהזוגות, שחקן מאוד כשרוני גם ביחידים. המנטרה היא שכל אחד יביא את הטוב שלו, אנחנו מספיק טובים כדי לנצח, גם כשזה נראה שאחרים פייבוריטים".

עידן לשם מקווה להפתיע את דולגופולוב הבכיר: "הייתה לי תקופה טובה, אני מעדיף פחות להתייחס אליו ויותר לעצמי, לבוא ולעשות את הדברים שאני עושה טוב. הוא שחקן טוב, יצא לי לראות אותו בטלוויזיה, יהיה קשה אבל אני מוכן לעבוד ולעשות את הכי טוב שאני יכול".

מארצ'נקו: "סלע פייבוריט". דולגופולוב: "איליה יספוג את החום בשבילי"
קודם לכן, האוקראינים ערכו מסיבת עיתונאים קצרה. מארצ'נקו התייחס לאמון של הקפטן, אנדריי מדבדב: "כמובן שדודי פייבוריט. אני שמח שהקפטן בחר בי לפתוח. אנחנו מכירים אחד את השני טוב, התאמנו ושיחקנו אחד נגד השני, אני מאוד מצפה למפגש הראשון ואעשה כל מה שאוכל כדי למצוא את המפתחות לניצחון".

דולגופולוב הביע אמון בעמיתו הצעיר: "מאחל לאיליה בהצלחה, אני מאמין ביכולת שלו אולי יותר ממה שהוא מאמין, אני חושב שהכל יהיה טוב. הדבר היחיד שאני מצטער עליו הוא שאני לא אוכל לצפות, אבל לפחות אשחק כשיהיה פחות חם, איליה צעיר אז הוא יכול לספוג את החום".

סטאחובסקי התלוצץ על כך שלא נבחר לשחק ביום הראשון: "קיוויתי לשחק ביחידים גם בשישי אבל ראיתי שאני לא שם, אז לפחות בשבת. שיחקתי יחד עם דניס ואנחנו יודעים מה אנחנו יכולים לצפות אחד מהשני. לישראל יש הרבה ניסיון, בעיקר יוני ארליך, אבל אנחנו מקווים שהנעורים ינצחו".

הקפטן מדבדב מרוצה מהסגל המלא: "כמדינה אנחנו נלחמים על עצמאות כבר 26 שנים ולאחרונה גם בטרור, ובשבילנו זאת המלחמה. אנחנו רוצים להביא את הנבחרת הכי חזקה כדי לייצג את המדינה שלנו. כשפגשנו את פורטוגל סבלנו מהרבה פציעות, שזה משהו שאתה לא יכול לשלוט בו. תודה לאל שכולם בריאים עכשיו וזה כבוד עבורנו לייצג את המדינה ברמה הכי גבוהה וננסה לעשות את זה בצורה הכי מקצוענית".

 
© כל הזכויות שמורות לאתר nana10