ספורט
בעלי הרצליה: עובדים הרבה זמן על אולם חדש
רקנאטי פתח עונה. תום מעיין: "המטרה? לזכות בתואר"

אחת מהפתעות העונה שעברה, בני הרצליה, ערכה היום (שני) מסיבת עיתונאים רשמית לקראת פתיחת העונה. הרצליה תפתח את העונה מוקדם מהרגיל, כאשר תחל את הופעותיה במסגרת מוקדמות היורופקאפ כבר ביום ראשון הקרוב מול אוסטרוב הפולנית.

"אנחנו, כרשות עירונית, נמשיך לתת רוח גבית לקבוצה הנהדרת הזו", פתח ראש עיריית הרצליה, משה פדלון, שהתייחס גם לסוגיית האולם החדש: "איתרנו שטח בקיבוץ גליל ים, במקום מרכזי. שרת הספורט צריכה לקבל החלטות בחודשים הקרובים. אני מקווה שנקבל את התקצוב הראוי, ואני מבטיח שיהיה אולם חדש".

בעלי הקבוצה, לני רקנאטי, התייחס גם הוא לסוגיה: "זה לא סוד שאנחנו עובדים כבר הרבה זמן על אולם חדש. זה תלוי בתקציבים שנקבל מהטוטו. הרצליה צריכה אולם חדש, האולם שלנו לא ראוי לקבוצה ברמה הזאת, לא לליגת העל ולא לאירופה, וכדי לקדם את הקבוצה אנחנו חייבים אולם חדש ומודרני". רקנאטי סימן גם מטרות לקראת העונה הקרובה: "אנחנו רוצים להגיע הכי גבוה שאפשר ולתקוע יתד בצמרת של הכדורסל הישראלי. בגביע אנחנו רוצים להגיע לפחות לחצי הגמר ובאירופה לפחות לשלב הבתים השני".

"אנחנו מעמידים העונה תקציב דומה לימי האיחוד של בני השרון, לראשונה מאז שהוא פורק", התייחס יו"ר הקבוצה, אלדד אקוניס, לתקציב הקבוצה, שינוע העונה בין 8.5-9 מיליון ש"ח. "אנחנו מרגישים שהתקציב הזה נתן לנו את האפשרות לבנות קבוצה שיכולה להתמודד בגובה העיניים מול כל הקבוצות בליגה. שמרנו על המשכיות, בנוסף גם שמנו את היד שלנו על שון דוסון, שלדעתי הוא הישראלי הטוב בליגה. אנחנו מאוד גאים בשחקנים שעשו אצלנו את קפיצת המדרגה, דוגמת טל בורשטיין, יניב גרין, גיא פניני, שון ג'יימס וכרם משעור. אין לי ספק שאם שון ימצה את הפוטנציאל שלו, הוא יהיה הבא בתור להגיע לרמות הגבוהות ביותר, בין אם ביורוליג ובין אם להגיע לחלום שלו, שזה ה-NBA".

מאמן הקבוצה, מיקי גורקה: "בשנתיים האחרונות הצבנו רף שאנחנו רוצים לעמוד בו, שבני הרצליה תהיה קבוצת צמרת בליגה הישראלית, זו המטרה שלנו. אנחנו רוצים מאוד שתהיה לנו שנה אירופית ארוכה, אבל חובת ההוכחה עלינו ואני מקווה שנעבור את המוקדמות. אני חושב שבנינו סגל רחב ועמוק גם כדי להתחרות גם באירופה. זו קבוצה חדשה עם דינמיקה שונה, אני מקווה שתהיה קבוצה טובה יותר מהעונה שעברה. דבר נוסף שלי הוא מאוד חשוב זו הדרך, חשוב לי שהאנשים שבאים לראות את הקבוצה ייהנו. לא צריך לפחד מהדבר הזה".

קפטן הקבוצה החדש, תום מעיין: "זה כבוד גדול עבורי להתמנות לקפטן בני הרצליה. אני חושב שהשנה יש לנו פוטנציאל להגיע רחוק. יש חילופי דורות בליגה ואני מאוד מאמין בסגל של הקבוצה. הגיעו לכאן שחקנים מאוד מוכשרים, ושחקנים שעשו דברים יפים בקריירה שלהם וזכו בתארים, גם ישראלים וגם זרים. מבחינתנו זו שנת מבחן. שנתיים ברציפות הפסדנו למכבי ת"א ברבע הגמר והשנה אני מקווה שנעשה את הצעד הנוסף ונזכה בתואר. כולם פה מדברים על לעשות את הצעד הנוסף, מבחינתי צעד אחד נוסף זו טבעת אליפות וציפיות הכי גבוהות שאנחנו יכולים להציב לעצמנו".

 
© כל הזכויות שמורות לאתר nana10