תרבות ובידור
יוצר "פוקסטרוט": "שום שקר והסתה לא יכתימו סרט שנוצר מאהבה"
למרות ו/או בעזרת סערת מירי רגב סביב הסרט "פוקסטרוט" - הסרט זכה הערב (ג') בלא פחות מ- 7 פרסים בטקס פרסי אופיר. שמוליק מעוז: "יצירה לא משקפת את המציאות, היא מביעה אותה כדי לפתח דיאלוג". לנאום המלא

הערב (ג') שודר טקס פרסי אופיר לשנת 2017 בערוץ 10 בהיכל התרבות אשדוד ואחרי הרבה סערות בין האקדמיה למירי רגב בעקבות גישתה לסרט "פוקסטרוט" ("סרט שבחר להעליל שקר על צבא הגנה לישראל" לדבריה), הסרט זכה הערב בלא פחות מ- 7 פרסים בטקס פרסי אופיר. במאי הסרט, שמוליק מעוז, אמר כך בנאום התודה שלו: " במאי כמו שמשורר, צייר, מלחין או כל יוצר אחר - הוא השגריר של נשמתו. יצירה היא דחף, דחף לתרגם באמצעות דימויים את עולמו הפנימי של היוצר. היא לא משקפת מציאות, היא מביעה אותה, מקצינה אותה, מעוותת אותה כדי לעורר דיון ולפתח דיאלוג".

 

עוד הוסיף מעוז: "לא נולדתי במאי. פעם גם הייתי חייל ולחמתי בקרבות עקובים מדם, שרדתי תופץ וזוועות ולמדתי על בשרי מה זו חמלה. "פוקסטרוט" הוא סרט שעשיתי מתוך אהבה, אהבה למקום, לאנשים שחיים בו ולקולנוע כמובן ושום שקר והסתה לא יוכלו להכתים את האהבה הזאת כי זאת אהבת אמת. האמת מצטלמת ומי שייל לראות את הסרט - ייראה אותה".

 

>>לעוד כתבות שאולי יעניינו אתכם:

שרת התרבות מירי רגב בנאום נגד האקדמיה לקולנוע

יושב ראש האקדמיה לקולנוע: "אנחנו מספרי סיפורים, לא בוגדים"

 

 
© כל הזכויות שמורות לאתר nana10