אונליין
שנהיה לראש ולא לזנב: 20 עובדים שהתחילו בתפקיד זוטר וקודמו
מכלבויניק למנכ"ל: 20 אנשים שהתחילו בתפקידים זוטרים והתקדמו במעלה סולם הדרגות במקום העבודה משתפים את הסוד שלהם להצלחה

שנה חדשה היא תמיד הזדמנות טובה לחשבון נפש: מה עשינו לא נכון? היכן אנו יכולים להשתפר? מה השגנו עד כה ומה עלינו להשיג בתריסר החודשים הבאים? כל אלו הן רק חלק ממגוון השאלות שרודפות אותנו בימים שכאלו.

 

לרגל בואה של השנה החדשה ליקטנו את סיפוריהם של 20 אנשים שהחלו בתפקיד זוטר במקום העבודה והתקדמו במעלה הדרגות. רשימת השמות כאן היא אקראית ומלבד המיקום הפותח והמיקום הסופי אין לה כל חשיבות. למקומות הללו שמרנו את סיפורם של שניים שהחלו במשרות נמוכות מאוד וטיפסו מעלה לאורך כל השלבים עד שכבשו את כס המנכ"ל. חושבים שזה לא אפשרי?  אתם מוזמנים לקרוא כיצד הם עשו את זה, באילו אתגרים הם נתקלו, ומה היא העצה הכי טובה שקיבלו עד היום. מהעובדת הכי צעירה ועד למנכ"ל הותיק - כולם משתפים עימנו מחוכמת חייהם וכולם תורמים להבנת מהות מכלול התכונות הדרושות כדי להצליח. בואו לקבל השראה ממי שכבר עשו את זה. מוכנים? אנחנו מתחילים:

 

תאריך התחלה: שנת 1997 ואחרי הפסקה של מספר שנים חזרתי למארוול בנובמבר 2015.
תפקיד התחלתי: התפקיד הראשון שלי היה כסטודנט בקבוצת הפיתוח, עם הזמן והניסיון שצברתי התחלתי להוביל פרוייקטים בחברה. בנובמבר 2015 חזרתי לחברה כמנהל הפיתוח של חטיבת ה- SWITCHING
תפקיד נוכחי: מנכ"ל מארוול ישראל, מנהל פיתוח בקבוצת ה NETWORKING וסמנכ"ל במארוול העולמית

 

איך התחלת?


כסטודנט בטכניון חיפשתי אתגר ועבודה מעניינת בתחום פיתוח החומרה ולשמחתי השתלבתי בחברת גלילאו אשר לימים נרכשה על ידי מארוול. גם לאחר שעזבתי את החברה עקבתי אחריה ושמרתי על קשר עם רבים מחבריי שעדין עבדו בה. בשנים שעברו מילאתי מגוון תפקידים בסטרטאפים, התנסיתי בעבודה בארה"ב ומוניתי לנהל אתר פיתוח של חברת אריקסון בסין. התפקידים שמילאתי אפשרו לי להתנסות בניהול טכנולוגי ועסקי שסיפק לי כלים רבים שרלוונטיים עבורי עד עצם היום הזה. הייתי עד להליך של רכישת חברה, נפלה בחלקי הזכות לקדם טכנולוגיה חדשה בשוק וכמובן שנחשפתי לתרבויות שונות והרגלי עבודה אחרים מחוץ לישראל. לקראת סיום תפקידי באריקסון סין תכננתי לחזור חזרה למשרדי החברה בארה"ב ואז פנו אלי ממארוול והציעו לי הצטרף חזרה לקבוצה בישראל ויחד עם משפחתי קיבלתי החלטה לחזור ארצה.

 

מה העצה הכי טובה שקיבלת במהלך הדרך?


לשמחתי פגשתי מנהלים ומנטורים טובים במרוצת השנים וקיבלתי עצות מצוינות לאורך הדרך.
הטובה מכולן היא לדעת שכל דבר שאתנסה בו, כל אתגר עימו אתמודד, הוא כלי וניסיון שישמש אותי בהמשך על מנת לקבל החלטות שקולות ונכונות יותר. ככל שאתה מתנסה במנעד רחב יותר כך תהיה מנהל או עובד טוב יותר ובעל פרספקטיבה רחבה יותר.

 

אילו תכונות נדרשות לדעתך לעובד או עובדת על מנת שיוכלו להתקדם במקום העבודה? אילו שגיאות נפוצות עובדים עושים במהלך הדרך?


לעיתים אנשים מנסים להתקדם מהר מדי והם רואים את הקידום כמטרה ולא ההצלחה בתפקיד. לאחר המסלול שעברתי אני יודע לומר שלא ניתן לעשות קיצורי דרך משמעותיים. צריך להיבנות לתפקיד הבא באמצעות התנסויות והתמודדויות בתפקיד הנוכחי. אני מאמין שההזדמנות לקידום מתקיימת באופן טבעי אצל עובד אשר דבק במטרות מתוך הבנה עמוקה של התפקיד ושל הפרמטרים העיקריים להצלחה, עובד אשר אינו מעגל פינות ואינו מתפשר על איכות הביצוע.

 

אילו יכלת לשנות משהו במהלך הקריירה שלך, מה היית משנה?


במבט לאחור אני מרגיש שרוב ההחלטות שלקחתי היו נכונות מבחינתי. החרטה שלי היא על פעמים שהתמהמהתי בלקיחת החלטה ושילמתי מחיר על היעדר קבלת החלטה וזמן המתנה. חייבים תמיד להרגיש גם מהבטן מה נכון ולפעול , כמובן עם רציונל, התבססות על נתונים והבנה מעמיקה של הסיטואציה.התקווה שדברים יפתרו או יקרו מאליהם בדרך כלל לא מתממשת - זה בידיים שלנו לפעול, לשנות ולדחוף.

 

מה העצה הכי טובה שאתה יכול לתת למי שרוצה להתקדם?


על מנת להתקדם, לא רק לתפקידי ניהול אלא גם על מנת להיות איש מקצוע טוב יותר, יש צורך להבחין בין תפל לעיקר ולדעת שאין קיצורי דרך או עיגולי פינות. אם רוצים תוצאות איכותיות ומדויקות צריך תמיד להיות ממוקדים, חדשניים, להעמיק ולהקפיד לשים לב לפרטים הקטנים ולשינויים בשוק.

 

 

תאריך התחלה: אוקטובר 2015​
תפקיד התחלתי: Global Marketing Project Manager

תפקיד נוכחי: (Global Head of Growth (Ventures ​

 

איך התחלת?

 

ל Gett הצטרפתי לפני כשנתיים בתפקיד מנהלת פרויקטים בצוות השיווק הגלובלי. בדיוק חזרתי לעבודה אחרי חופשת לידה, והרגשתי שאני צריכה אתגר חדש. פניתי ל-Gett דרך לינקדאין וחזרו אליי בנוגע לתפקיד במחלקת השיווק. הופתעתי, מאחר ולא היה לי שום נסיון במחלקת השיווק. כל תפקידי הקודמים היו במחלקת הפיתוח (R&D) והמוצר. אבל התרשמתי מהעובדה שבGett מתמקדים בכישורים וביכולות שלי ולא בנסיון עבר רלוונטי. התהליך כלל חמישה ראיונות. התחלתי לעבוד, ומיד הרגשתי שאני במקום הנכון. קשה להסביר איך זה לעבוד ב-Gett. הקצב כלכך מהיר, תמיד אנחנו צוחקים שזמן Gett זה כמו שנות כלב, אחרי חודש אתה מרגיש שאתה שם שנים. מצפים ממך לעשות יותר, להוביל יוזמות, לקחת אחריות מקצה לקצה, לעשות טעויות.


לאחר מספר חודשים בודדים הציעו לי לאייש את תפקיד מנהלת השיווק של Gett ישראל באופן זמני, ובמקביל לתפקיד הגלובלי שלי כמנהלת פרויקטים. זכיתי להצטרף להנהלת ישראל ולעבוד ישירות עם מארק און, מנכ״ל Gett ישראל. תפקיד מנהלת השיווק היה מדהים, התאהבתי בעולם השיווק ולמדתי המון. לאחר 6 חודשים בתפקיד זה, עזבתי את מחלקת השיווק ועברתי לתפקיד מנהלת פרויקטים גלובלית, ישירות תחת דייב וייסר (מייסד ומנכ״ל Gett) על מנת לקדם יוזמות אסטרטגיות של החברה. בשלב הזה כבר הבנתי את הערך העצום בהתנסות בתפקידים שונים ולכן זמן קצר לאחר מכן, ביקשתי מדייב להוביל באופן זמני את המוצר Gett Delivery בישראל, שהיה אז בימיו הראשונים, עד שיגייסו מנהל מתאים. דייב תמך וצללתי לעולם חדש. פתאום הבנתי שיש דברים מעניינים הרבה מעבר לשיווק, למשל ניהול אופרציה, הובלת שיתופי פעולה, בניית מודלים עסקיים, עמידה ביעדים שאפתניים..
לאחר שנה וקצת בחברה, בנובמבר 2016 דייב הציע לי להצטרף להנהלה הבכירה של Gett בתפקיד Global Head of Growth, תפקיד הכולל הובלה של כל המוצרים החדשים של החברה, אשר מטרתם לייצר את המהפכה הבאה (ביניהם Gett Delivery), בשלוש מדינות שונות. הרעיון הוא להשתמש בבסיס שיצרה Gett, באותה טכנולוגיה חדשנית, להיכנס לתחומים נוספים שזקוקים לשיפור. היום הצוות שלי מונה כ-30 אנשים שמתמקדים אך ורק בחדשנות וביצירת מהפכות.

 

מה העצה הכי טובה שקיבלת במהלך הדרך?

 

תמיד לצאת מה״קומפורט זון״. בתחילת דרכי בGett, כאשר מילאתי את תפקיד מנהלת השיווק בישראל, הייתה פגישה חשובה שהייתי צריכה להציג משהו. כל עולם השיווק היה חדש לי, והייתי חסרת בטחון. הפגישה לא הייתה טובה. אחר כך, בפגישה השבועית עם דייב אמרתי לו שהרגשתי לא בנוח, זה לא תחום שאני מכירה. מבחינתי זה היה כישלון. שחר לקח דף נייר וצייר עליו עיגול. הוא אמר לי, בתוך העיגול הזה נמצא ה״קומפורט זון״ שלך. ופה מחוץ לעיגול , נמצא כל מה שמעניין. תמיד תצאי מאזור הנוחות שלך. רק ככה לומדים.

 

אילו תכונות נדרשות לדעתך לעובד או עובדת על מנת שיוכלו להתקדם במקום העבודה? אילו שגיאות נפוצות עובדים עושים במהלך הדרך?

 

Gett Things Done. ״ביצועיסט״ אני מאמינה שהדרך הטובה ביותר להתקדם היא מתוך עשייה. לבצע כל תפקיד וכל משימה בצורה הטובה ביותר. וביצועים טובים בדר״כ נובעים מתחושת חיבור ותשוקה. אחת הטעויות בעיניי הן הציפייה להתקדם לפני בניית האמון. הפוקוס בהתחלה צריך להיות על ביצוע התפקיד הנוכחי בצורה יוצאת דופן.
להתקדם רוחבית, זה לא פחות חשוב. להתנסות בתחומים שונים כדי למצוא את הייעוד שלך.

 

אילו יכלת לשנות משהו במהלך הקריירה שלך, מה היית משנה?

 

יש לא מעט דברים שהייתי עושה אחרת. למרות שכל החלטה שעשיתי, גם אם היא שגויה, הביאה אותי לאיפה שאני.אני חושבת שלקח לי יותר מידי זמן להבין שה-DNA שלי הוא סטארטאפי. יזמי, מהיר, דינאמי. זה האזור בו אני פורחת ומממשת את הפוטנציאל. התחלתי את הקריירה שלי בתאגיד אמריקאי גדול והייתי שם כמה שנים עד שהבנתי שזה לא בשבילי...

 

מה העצה הכי טובה שאת יכולה לתת למי שרוצה להתקדם?

 

לא לפחד לטעות. זה נשמע בנאלי. אבל אני רואה את זה כל הזמן, אנשים מפחדים לטעות. להיכשל. אם מסתכלים על טעויות כמשהו שלומדים ממנו ומשתפרים, אז מרגישים יותר טוב לקחת סיכונים. אני טועה כל הזמן.
מה שכן חשוב? לא לעשות את אותה טעות פעמיים

 

תאריך התחלה: אוקטובר 2013​
תפקיד התחלתי: Presale support engineer (מהנדס תמיכה)
תפקיד נוכחי: דירקטור של מחלקת ניהול מוצרים

 

איך התחלת?


למדתי הנדסה ביו-רפואית באוניברסיטת בן גוריון. עבדתי כשנתיים במהלך התואר כטכנאי מדפסות במעבדת מדפסות של סמסונג. בינתיים חיפשתי עבודה במה שלמדתי - הנדסה ביו רפואית. זה לקח כ-4 חודשים של ממש משרה נוספת בחיפוש עבודה. שלחתי כל היום קו"ח. פתאום ראיתי מודעה של Experitest, חיפשו מישהו עם נסיון במכירות ובתמיכה, ושמבין במחשבים ובטלפונים סלולריים. אמרתי: נשמע מגניב. שלחתי קו"ח. תוך 10 דקות קבלתי הזמנה לראיון. רצו שאבוא באותו יום, אז הגעתי בבגדי מחסן של טכנאי מדפסות, כולי מלוכלך. ישבו מולי 3 מנהלים. אחרי ראיון של שעה וחצי קבלתי טלפון שהתקבלתי.

 

נכנסתי כמהנדס תמיכה. מהר מאוד עברתי להיות מהנדס מכירות והייתי העובד הראשון במחלקה. במשך שנתיים פיתחנו את המחלקה עד ל-30 איש שניהלתי כראש מחלקת המכירות. זו היתה תקופה מאוד מעניינת ומאתגרת. אחרי שנתיים עברתי להקים את מחלקת המוצר. גם שם הייתי product manager הראשון, כאשר המחלקה מונה כיום 5 אנשים. זה תפקיד שמשלב גם ידע טכנולוגי וגם ידע בשיווק ומכירות, חווית משתמש וכד'. מאוד מעניין.
היתרונות בכניסה לחברת צמיחה בהייטק - אתה יכול להגיע חדש ולנהל תוך שנתיים מחלקה של 30 איש. החיסרון - אתה צריך לבנות את רוב התשתיות בעצמך, לא מקבל אוסף סדור ומסודר של תהליכים. כל דבר הוא חדש, לטוב ולרע. זה מאוד מרגש וחדש, אך גם מאוד אינטנסיבי.

 

מה העצה הכי טובה שקיבלת במהלך הדרך?

 

עדיף לשחרר דברים מהר, גם אם לא מושלמים, מאשר לחכות עד שיהיה מושלם ואז לפספס את המומנטום. זה קריטי בעיקר בעולם המובייל וה-DevOps.

 

אילו תכונות נדרשות לדעתך לעובד או עובדת על מנת שיוכלו להתקדם במקום העבודה? אילו שגיאות נפוצות עובדים עושים במהלך הדרך?


"רעב" - עובדים שמגדילים ראש, לוקחים משימות על עצמם ובעלי רצון ללמוד. ולגבי שגיאות נפוצות? עובדים לעיתים חושבים שמקום עבודה זה כמו בי"ס, שילמדו אותך הכול, וזה לא בדיוק עובד כך.

 

אילו יכלת לשנות משהו במהלך הקריירה שלך, מה היית משנה?


ייתכן שהייתי הולך ללמוד מדעי המחשב מהתחלה, אבל לרגע לא מתחרט שלמדתי הנדסה ביו-רפואית, זה גם מאוד עניין אותי, וגם רכשתי שם את החברים הכי טובים שלי לחיים, שאחר כך אפילו הבאתי את חלקם ל-Experitest.

 

מה העצה הכי טובה שאתה יכול לתת למי שרוצה להתקדם?


שוב, צריך להיות מאוד "רעב". הרבה מהזמן שאתה צריך להשקיע בהתחלה הוא זמן שלך, בבית. מקום עבודה לא תמיד ילמד אותך הכל, לכן הלימוד צריך להיות גם בזמן שלך.

 

תאריך התחלה: יוני 2014
תפקיד התחלתי: מפתח ui
תפקיד נוכחי: ראש צוות פיתוח

 

איך התחלת?

 

הגעתי דרך חבר שרואיין לחברה. באותה התקופה עבדתי בחברה אחרת וכלל לא חיפשתי עבודה. היות והחבר שעבד באופטיבוס המליץ עלי הגעתי לשמוע. התחום והפתרון שהחברה מצאה נשמעו לי מעניינים - אופטיבוס היא סטרטאפ אשר מפתח פתרונות לייעול התחבורה הציבורית. כלומר, החברה מצאה פתרון לייעל את מערך התחבורה הציבורית כך שלא יהיו איחורים או ביטולים של נסיעות. כיוון שמדובר בסטרטאפ חדש יחסית, אני למעשה הייתי העובד הראשון. לכן הראיון איתי בוצע בבית קפה. אפילו משרדים עוד לא היו. תהליך הקבלה שלי כלל 3 ראיונות, עם שני המייסדים ועם היועץ שאחר כך מונה למנכל. תהליך הקידום שלי באופטיבוס היה די טבעי- עברתי ישירות מתפקיד מפתח לתפקיד ראש הצוות. אני הייתי כאמור העובד הראשון ואלי רק נוספו עוד עובדים, כך שתפקיד ראש הצוות האחראי עליהם היה אך טבעי.

 

אלו אתגרים נתקלתם במהלך הטיפוס בדרגים המקום העבודה?

 

עד תפקידי הנוכחי הייתי רגיל להתרכז בעבודה הטכנית הביצועית. ראש צוות פיתוח הוא תפקיד ניהולי, המציב אתגרים חדשים. עלי לראות לפתע את התמונה הגדולה והכוללת יותר, במקום להתמקד במשימה ספציפית. אני נדרש להתאים את המשימות ליכולות חברי הצוות השונים, לזהות את הקשיים אשר צפויים להגיע ולעזור ולהכשיר את העובדים החדשים.

 

מה העצה הכי טובה שקיבלת במהלך הדרך?

 

ללמוד, תמיד ללמוד. קריאת תוכן מאתרים רלוונטיים וכתבות בנושאים שאינם קשורים ישירות לתחום העיסוק שלי כרגע מרחיבים את האופקים ותורמים בסופו של דבר לידע הכולל.


אילו תכונות נדרשות לדעתך לעובד או עובדת על מנת שיוכלו להתקדם במקום העבודה? אילו שגיאות נפוצות עובדים עושים במהלך הדרך?

 

הקידום יגיע מחשיבה רחבה על התמונה הכוללת ולא על המשימות הספציפיות שלי ויחסי אנוש מעולים אשר מאפשרים לגייס אנשים ולהפעילם לעזרתי. אחת השגיאות הנפוצות שאני נתקל בהן היא שפעמים רבות עובדים מרוכזים יותר מדי במשימה הקטנה, כדי לעמוד בלוח הזמנים במקום לראות את התמונה הגדולה.


אילו יכלת לשנות משהו במהלך הקריירה שלך, מה היית משנה?

 

תמיד אני מתחרט שלא למדתי מספיק. נושאים רבים מעניינים אותי, אני מתחרט במיוחד שלא הרחבתי את הידע שלי בתחום שפות מחשוב הפונקציונליות לתחום העיסוק שלי או לימוד והבנה של DevOps של השרתים והמבנה שלהם, אשר יכול היה לספק לי הבנה מעמיקה יותר של התשתיות

 

מה העצה הכי טובה שאתה יכול לתת למי שרוצה להתקדם?

 

כדאי להעמיק, לחפש ולחקור. רק כך מגיעים הפתרונות. וכשהם באים, לא לפחד ולהציג אותם.

 

תאריך התחלה: מרץ 2010
תפקיד התחלתי: אינטגרטור מהנדס אפליקציה בחטיבת שירותים מנוהלים
תפקיד נוכחי: מנהל תחום תוכנה ומוצרים בחטיבת שירותים מנוהלים

 

איך התחלת?


יצאתי מחברת סטארט-אפ ולא חיפשתי הרבה זמן (חודש בערך). למעשה היו לי הצעות משתי חברות במקביל ובסופו של דבר בחרתי בטלדור.

 

מה העצה הכי טובה שקיבלת במהלך הדרך?

להמשיך להיות מי שאני - לא משנה מה התפקיד שאני מבצע ומה הדרגה שאני נמצא בה

 

אילו תכונות נדרשות לדעתכם לעובד או עובדת על מנת שיוכלו להתקדם במקום העבודה ?אילו שגיאות נפוצות עובדים עושים במהלך הדרך?


תמיד צריך להתמיד ולשאוף לידע ולמצוינות. בלי שאיפה לידע ושאיפה למצוינות (כלפי עצמך וגם הלקוחות שלך) לא ניתן ללכת קדימה. אחת השגיאות הנפוצות שרואים בדרך היא שעובדים מנסים לקפוץ מעל גשר גבוה לפני שיודעים להגיע לנקודת ההתחלה שלו.

 

 

אלו אתגרים נתקלתם במהלך הטיפוס בדרגים המקום העבודה?

 

אתגרים ניהוליים של צוות שזה דבר חדש, למידה של המערכת התפעולית בתוך החטיבה - איך הדברים עובדים ומתנהלים ומה סדר הדרגים. היכולת לקבל החלטות שעד היום למעשה קבעו עבורי והיום אחד מהאתגרים הגדולים זה לעשות את השינוי ולקבל את ההחלטות החשובות הללו בעצמך. למעשה, דרג מקבל ההחלטות הפך להיות אני.


 

אילו יכלת לשנות משהו במהלך הקריירה שלך, מה היית משנה?


הייתי רוצה להשלים תואר שני במינהל עסקים. הידע המקצועי והטכני שרכשתי במהלך השנים נתן לי קפיצת מדרגה מדהימה, אבל הייתי רוצה בגיל צעיר יותר לעשות את הלימוד הזה.

 

מה העצה הכי טובה שאתה יכול לתת למי שרוצה להתקדם?


כדאי להעמיק, לחפש ולחקור. רק כך מגיעים הפתרונות. וכשהם באים, לא לפחד ולהציג אותם.

 

תאריך התחלה: 2011
תפקיד התחלתי: נציגת פיתוח עסקי, לאחר מכן קודמה לתפקיד ניהול צוות
תפקיד נוכחי: דירקטורית פיתוח עסקי שלוחת אירופה ואסיה

 

איך התחלת?


"הקשר שלי עם סייסנס נוצר די במקרה. בדיוק סיימתי לימודי תואר ראשון באוניברסיטה ופגשתי את אחד המייסדים של החברה בחתונה של חברה משותפת. באותם ימים החברה הייתה קטנה, בסה"כ כ-20 עובדים (לעומת כ-400 היום), וחיפשה לגייס נציג פיתוח עסקי דובר אנגלית ברמת שפת אם ובעל נכונות ללמוד את העולם הטכנולוגי של בינה עסקית. זומנתי לריאיון, ובו לשמחתי, זיהו בי את שתי התכונות האלה. הייתה לי מוטיבציה גבוהה ללמוד ולהתקדם והייתי מוכנה לעבוד קשה לשם כך. הצטרפתי לחברה, והשאר היסטוריה".

 

"בתחילת דרכי למעשה הקמתי את מחלקת הפיתוח העסקי של החברה, והייתי אחראית על הקשר עם שווקים בארה"ב ובאירופה. עם הזמן וגדילת החברה גויסו עובדים נוספים שצורפו לצוות שלי. בהיותי הוותיקה ביותר הייתי חלק אינטגרלי מהליך החפיפה שלהם, וזאת לצד עבודתי השוטפת. בשלב מסוים הצוות נעשה גדול מכדי שהמנהל שלי יוכל לנהלו לבד, אז קודמתי לתפקיד ראש הצוות. כיהנתי בתפקיד זה במהלך מספר שנים, במהלכן הצוות המשיך לגדול ולהיפתח וכן נפתח מטה של החברה בארה"ב. לפני כשנה וחצי קודמתי לתפקיד דירקטורית, כשתחת אחריותי שלוחת אירופה ואסיה של החברה".

 

אלו אתגרים נתקלתם במהלך הטיפוס בדרגים המקום העבודה?

 

"בתור מישהי שהתחילה בעצמה מלמטה, היכולת לנהל עובדים שקודם לכן עבדו לצדי (ולמעשה, היו חבריי) בצוות הייתה אתגר לא פשוט. אמנם הייתי הוותיקה מכולם אך לאורך כל הדרך הרגשתי שעליי להוכיח עצמי, לא רק למנהלים שלי אלא גם לקולגות שלי. השקעתי בכך מחשבה ותשומת לב".

 

מה העצה הכי טובה שקיבלת במהלך הדרך?

 

"המנהל הראשון שלי בסייסנס אמר לי פעם ש-'היום שבו אפסיק להעביר עלייך ביקורת הוא היום שבו תצטרכי לדאוג לעתידך בחברה'. המשפט הזה היווה כעין מוטו עבורי - כשמבקרים אותך, סימן שמתעניינים בך ורוצים שתשתפר ותתפתח. השתדלתי לקבל כל ביקורת כבונה, להתמקד בעיקר ולהפיק לקחים פרקטיים. בניתי לעצמי "ארגז כלים" שישמש אותי במורד הדרך. למדתי לשמור על ראש פתוח, לנתח סיטואציות מזוויות שונות ולהכיר בהשלכות של החלטות שקיבלתי".

 

אילו תכונות נדרשות לדעתך לעובד או עובדת על מנת שיוכלו להתקדם במקום העבודה? אילו שגיאות נפוצות עובדים עושים במהלך הדרך?

 

"היום, כשאני בעצמי מגייסת עובדים חדשים לחברה, אני מחפשת כאלה שאני מזהה בהם עצמאות מחשבתית ותפקודית, לצד יכולת לעבוד כחלק מצוות באווירה נעימה. חשוב מאד להיות קשוב לעובדים האחרים, לא להיות 'פרש בודד'. כפי שהזכרתי קודם, צריך לדעת להתמודד בצורה נכונה עם ביקורת, ולצד זאת לא לפחד לעשות טעויות שבהרבה מקרים, לומדים מהן המון. העובדים האקטיביים, בעלי ה'ראש גדול', שנוקטים יוזמה וניגשים אליי עם הצעות מבלי שאצטרך לבקש, הם אלה ששמם עומד לנגד עיניי כשיש תקן לקידום על הפרק".

 

אילו יכלת לשנות משהו במהלך הקריירה שלך, מה היית משנה?

 

"כשעובדים בחברה לאורך זמן, מטבע הדברים לעיתים מקבלים החלטות טובות יותר, ולעיתים טובות פחות. במבט לאחור אני חושבת שכל אחת מההחלטות שקיבלתי תרמה בדרכה לעיצוב העובדת והמנהלת שאני כיום, ולכן אין בי חרטות".

 

מה העצה הכי טובה שאת יכולה לתת למי שרוצה להתקדם?


"להיות נכון לעבוד קשה, ללמוד מהתנסויות ולהפיק לקחים, לא להסתפק בהגעה ליעדים אלא תמיד לשאוף לעבור אותם. קידום ניתן לאלה שמוכיחים שהם ראויים לו".

 

תאריך התחלה: ינואר 2014
תפקיד התחלתי: מהנדס מכירות
תפקיד נוכחי: מנהל פריסייל מזרח אירופה וישראל

 

איך התחלת?

 

"אני בן 29, בוגר ממר"מ (קורס תכנות) ותואר ראשון במדעי המחשב במכללה למנהל. שירתתי כ- 7 שנים בצבא מתוכם כ-3 שנים בקבע בתפקידי פיקוד, הדרכה ופיתוח. אחרי השחרור לקחתי חופש של כמה חודשים ואז התחלתי לחפש עבודה. חיפשתי משהו שלאו דווקא בתחום הפיתוח אלא קצת אחר, כשברקע היו גם חששות אחרי הצבא להיכנס גם למקום חדש וגם לתחום חדש".

 

"יום אחד קבלתי טלפון מחברה שעובדת ב- Cyberark ואמרה שנפתחה משרה של מכירות אבל טכנית. הגעתי לראיון עבודה ראשון, משם הדברים התגלגלו והתקבלתי. המנהל שראיין אותי אמר לי: "אנחנו לא לוקחים אותך על בסיס המבחן שעשית, ואנחנו מודעים לחוסר הנסיון שלך בתחום. אנחנו בכל זאת לוקחים אותך על סמך הפוטנציאל שאנו רואים בך". מהתחלה החברה מאוד נראתה לי, התהליך היה מאוד רציני ומאוד נעים. עבורי זה היה להיכנס למשהו חדש לגמרי, סוג של שינוי בקריירה".

 

"התחלתי כsales engineer - בתפקיד טכני hands-on ואחרי שנתיים קודמתי לתפקיד מנהל Presales בישראל וניהלתי שני מהנדסי מכירות. לפני כחצי שנה קודמתי לתפקיד גלובלי הכולל ניהול צוות ישראל ומזרח אירופה המונה כ-20 מדינות וצוות של 9 עובדים אשר ממוקמים בין היתר ברוסיה, טורקיה, פולין וצ'כיה. במסגרת התפקיד הנוכחי, יוצא לי לטוס הרבה לחו"ל לטובת פגישות וקידום עסקאות במדינות עליהן אני אחראי כדי שנעמוד ביעדי המכירות הגלובליים של CyberArk".

 


אלו אתגרים נתקלתם במהלך הטיפוס בדרגים המקום העבודה?

 

"האתגר המרכזי בתחילת הדרך עבורי היה לעבור מעולם של פיתוח לעולם של אבטחת מידע ו-system. היו המון דברים שלא הכרתי אז פשוט ישבתי אחרי שעות העבודה ולמדתי אותם לבד, הבנתי שזו הדרך בה אוכל להתקדם.
אתגר נוסף היה בתחילת התפקיד הניהולי הראשון שלי, כשהתחלתי לנהל את צוות ה- Presales בישראל, המנהלת שלי יצאה לחופשת לידה, אז יצא שבניתי את הצוות לבד כולל גיוסים והכשרות של הצוות ותוך כדי המשכתי להיות Hands-on מול הלקוחות על מנת להמשיך לעמוד ביעדים. הידיעה שהיא לא תיהיה שם בשבילי הלחיצה אותי מאד, אבל בדיעבד זה פעל לטובתי כי נוצרה לי ההזדמנות להוכיח את עצמי".

 

מה העצה הכי טובה שקיבלת במהלך הדרך?

 

"תמיד אמרו לי - להיות שירותי חיובי ועם חיוך, אבל הצעה הכי טובה שקיבלתי היא להיות במערכת יחסים טובה עם הסובבים שלך ובתפקיד כמו שלי בעיקר עם הלקוחות לדוגמא כשנודע לי שקיבלתי את הקידום לנהל את ישראל ומזרח אירופה, הטלפון השני (אחרי אשתי) היה לאחד הלקוחות שאיתו אני בקשר מצוין עד היום".

 

אילו תכונות נדרשות לדעתך לעובד או עובדת על מנת שיוכלו להתקדם במקום העבודה? אילו שגיאות נפוצות עובדים עושים במהלך הדרך?

 

"הרבה אומרים שלכל אחד יש מחליף, אבל אני חושב שאף אחד לא הוא בדיוק כמו האחר, אז לדעתי חשוב שכל אחד יהיה הוא עצמו ונאמן לדרך שלו כי ככה הפוטנציאל האמיתי יכול להתממש. זה כמובן מעבר למקצועיות, אחריות אמינות יחסי אנוש ועוד תכונות רבות שחשובות להתקדמות. מהניסיון שלי צריך תמיד לבוא בראש פתוח ובגישה חיובית לכל תפקיד שמציעים לך ולזהות הזדמנויות חדשות, גם אם נדמה לך שאין לך את הרקע הרלוונטי. העיקר שזה מה שהיית רוצה לעשות, אם תאמין - תצליח. סמנכ"ל אירופה אמר לי באחת משיחת סטטוס "אני מראיין המון מועמדים לניהול מזרח אירופה ואני לא יכול שלא להשוות אותם אליך", זה מאד החמיא לי, וגרם לי להאמין בדרך שלי."

 

שגיאות נפוצות? בעיקר עובדים שנכשלים או לא מצליחים במשהו מנסים לפעמים לייפות את המצב או לטייח. אני תמיד אומר לעובדים שלי שמטעויות לומדים, וזה בסדר לטעות, העיקר שבפעם הבאה תלמד מכך ותעשה את זה נכון וטוב יותר.

 

אילו יכלת לשנות משהו במהלך הקריירה שלך, מה היית משנה?

 

"לא תמיד הייתי במקום שבו רציתי, והיו תפקידים שפחות אהבתי אבל אני חושב שבזכות הדרך והחווית שעברתי הגעתי למקום בו אני נמצא. ואם בכל זאת אני צריך לבחור משהו שהייתי משנה בדרך זה לחכות קצת עם הניהול גלובלי, כדי להגיע בשל יותר, אבל לא הייתי יכול לוותר על ההזדמנות החד פעמית הזו.".

 

מה העצה הכי טובה שאתה יכול לתת למי שרוצה להתקדם?

 

"תאמין בעצמך, תאמין בדרך שלך. אם תשקיע ותעשה את הדברים טוב מסביבך יראו ויעריכו את זה. אפילו פו הדב אמר "אתה אמיץ יותר ממה שאתה מאמין, חזק יותר מאיך שאתה נראה, וחכם יותר מכפי שאתה חושב. אני רוצה להגיד לכל מי שמסתכל בטווח הרחוק על משרות ניהול בכירות בארגונים טכנולוגיים, שצריך לעבור גם דרך הצד העסקי, זה צד שמכיל בתוכו הרבה הפתעות, עליות ומורדות, וזה נסיון שהוא חובה כדי להגיע גבוה".

 

 

תאריך התחלה: אוקטובר 2012 - העובדת הראשונה בחברה (אחרי המקימים).

תפקיד התחלתי: כלבויניקית עם עבודה רבה מול לקוחות (בעקרון שילוב של מחלקת הצלחת לקוחות - Customer  Success, ושיווק).
תפקיד נוכחי: מקימה ומנהלת תחום חדש בחברה - מנהלת קהילה (Community manager).

 

איך התחלת?

 

"סיימתי לימודי תואר ראשון בביולוגיה ופילוסופיה, אחרי שירות צבאי ביחידת מודיעין. מיד לאחר סיום השירות הצבאי התחלתי לעבוד בחברות היי-טק, בעיקר בתפקידי Data analyst. לא חיפשתי עבודה כשנתקלתי במודעה שפרסמה קלאודינרי, שהציעה להצטרף לחברת סטארט-אפ בהקמה, לעזרה בבניית מערך לקוחות. הגעתי לפגישה עם המקימים (יוצאי 8200), גילינו שיש לנו מכרים משותפים מהצבא, שידעו לספר לי על המקימים כאנשים מאוד חכמים וטובים. הצטיירה תמונה של הזדמנות מרתקת להצטרף למסע מאתגר בעולם הסטארט-אפים, והחיבור היה מידי.


במהלך חמש שנות עבודתי בקלאודינרי עברתי מספר תפקידים, ביניהם הקמת מערך התמיכה בלקוחות, יצירת התכנים, תפקידי שיווק ועוד. הידע שצברתי בתפקידים אלו, כמו גם האמון שנרכש לאורך השנים ביני לבין המנהלים בחברה, אפשרו לי להקים תחום חדש בחברה - ניהול קהילת לקוחות.


ההיכרות שהייתה לי עם האקוסיסטם והטכנולוגיה, הובילה להבנה שיש פה הזדמנות לייצר קהילה אמיתית שתורמת לעצמה, ללקוחות נוספים, לחברה ולעמיתים מהתעשייה. יש פה תחושת עשייה אדירה, המון ניסוי וטעייה, וגם המון הצלחות - זה ממש מרגש".

 

מה העצה הכי טובה שקיבלת במהלך הדרך?

 

"תנסי, הכי גרוע לא יצליח, ואז תנסי משהו אחר. והיי, יש מצב שיצליח".

 

אילו תכונות נדרשות לדעתך לעובד או עובדת על מנת שיוכלו להתקדם במקום העבודה? אילו שגיאות נפוצות עובדים עושים במהלך הדרך?

 

" ערבות הדדית ורצון לטובת הקבוצה ממנה אתה חלק. בסופו של דבר, התפתחות האינדיבידואל בארגון היא מנוע הצמיחה של החברה עצמה.

 

אילו יכלת לשנות משהו במהלך הקריירה שלך, מה היית משנה?

 

"הייתי עושה עוד תואר ראשון, והפעם במדעי המחשב, ולו רק על מנת לחזק את מערך הנשים המתכנתות בתעשייה. ספציפית, קלאודינרי מציעה מוצר שפונה לקהל המפתחים, והידע הזה היה פותח לי יותר אפשרויות".

 

מה העצה הכי טובה שאת יכול לתת למי שרוצה להתקדם?

 

"העצה הטובה ביותר שלי היא למצוא את המקום שבו מרגישים סקרנים, ויש בו תחושת עשייה. לא לפחד לנסות ולהעז. להאמין בעצמך, ולהקיף את עצמך באנשים שאתה מאמין בהם ומאמינים בך.".

 

תאריך התחלה: יוני 2014

תפקיד התחלתי: QA Operator
תפקיד נוכחי: Regional Sales Manager - מנהל מכירות אזורי

 

איך התחלת?

"לאחר שיחרורי מהצבא החלום שלי היה להיות שף, אז טסתי ללונדון להתפתח בתחום הקולינרי ולנסות את מזלי בתחום, שם נחשפתי באופן מקרי לאדם שהכיר לי חברה מעניינת בעולם המסחר של החוזים העתידיים, ההכרות הזו הובילו לקריירה של 7 שנים באותה חברה. עם חזרתי לארץ, המשכתי לעבוד בחברה שנתיים נוספות, אבל ראיתי לאן השוק הולך, וכיצד המחשבים הולכים ומחליפים את הסוחר האנושי, ולכן פניתי לאקדמיה ללימודי מנהל עסקים".

 

"לאחר מכן הגיעה תקופה קצרה של חיפוש עצמי, ובמקביל אשתי ואני החלטנו לארוז את חפצינו ולעבור לגור בגולן. הגענו למושב נאות הגולן וקנינו שם נחלה של 60 דונם, שבה אנחנו מגדלים שקדים. תוך כדי המעבר, אחד החברים מהגולן שמשמש כמתכנת בכיר ברדוקסיו, הציע לי לבוא להתראיין לעבודה ברדוקסיו, בתפקיד התחלתי של בודק QA בלי שום ידע מקדים - רק על מנת לדרוס רגל בחברה. מאז אני מחלק את זמני בין המרכז לגולן, עובד ברדוקסיו ומתגורר במרכז במהלך השבוע, ונוסע לצפון בסוף השבוע לבלות עם משפחתי ולטפח את המשק החקלאי, שאותו אנו מתכננים להרחיב גם לגידול קנאביס רפואי, לאחר שקיבלנו היתר לכך".

 

"בזמן עבודתי ברדוקסיו ניצלתי כל הזדמנות לשיחת חולין עם המנכ"ל ונשיא החברה עם הגעתם לישראל והסברתי להם שאני מאמין שאהיה איש מכירות משמעותי ברדוקסיו. דיברתי איתם על הטכנולוגיה של החברה בכדי שיראו שיש לי הבנה על המוצרים שלנו ועל השוק באופן כללי. כיום, כשלוש שנים אחרי, אני מנהל את כל המכירות של החברה בישראל ובקרוב מתכוון להרחיב את טריטוריית המכירות של החברה לאיזורים נוספים".

 

 

מה העצה הכי טובה שקיבלתם במהלך הדרך?

 

" אחד האנשים שטיפחו אותי, עוד בתקופה שסחרתי בחוזים עתידיים בלונדון, אמר לי ב-2005 (כשהתחלתי לסחור) שזה לא חשוב מתי אני אגיע למליון דולר הראשונים שלי, העיקר הוא להגיע לשם! ואת המשפט הזה אני אומר לעצמי כל יום בבוקר וכל לילה לפני שאני הולך לישון".

 

"לא לפחד לחלום! חלומות לא עולים כסף ולכן תמיד תחלמו גבוה. לי לקח הרבה מאוד שנים להבין שלרצות להגיע למצב של ביטחון כלכלי (בזמנו אני חשבתי שזה כסף) זה לא דבר רע ובטח שלא הופך אותי לרודף בצע. אך הייתי צריך שכמה אנשים שאני הערכתי אותם יגידו לי את זה לפני שהתחלתי להפנים את זה".

 

באלו אתגרים נתקלתם במהלך הטיפוס בדרגים המקום העבודה?

 

בתחילת דרכי ברדוקסיו, לא היה לי שום ידע מקדים בתחום (אני הגעתי מעולם הפיננסים, לא הייטק ובטח שלא Storage) אך זה לא מנע ממני לשאול המון שאלות את כל מי שהפנה זמן לשמוע אותי. מעבר לכך, אני שמתי לעצמי מטרה לא לעזוב אף מתכנת לפני שאני מבין מה התקלה שמצאתי ואיך אני יכול בעתיד להגיע למסקנות לבד, בלי הצורך לעמוד על הראש של המתכנת בכדי שיסביר לי את התקלה.

 

 

אילו תכונות נדרשות לדעתכם לעובד או עובדת על מנת  שיוכלו להתקדם במקום העבודה? אילו שגיאות נפוצות עובדים עושים במהלך הדרך?

 

הדבר הכי חשוב, לדעתי, הוא יכולת התקשור הבין-אישית. יחסי אנוש טובים מאוד עוזרים בכל תחום בחיים, ואתם תשמחו לגלות שלאנשים יותר קל לעזור למישהו שהם מרגישים בנוח איתם. כמו-כן, לא משנה מה, תמיד תהיו אדיבים וקשובים. אין דרך אחרת להסביר את זה חוץ מקארמה, אבל ברגע שהגישה שלכם תהיה חיובית לסביבה, הסביבה תחזיר לכם את האנרגיה החיובית.

 

השגיאה העיקרית שאנשים עושים לדעתי לאורך הקריירה היא שהם נכנסים למצב שבו הם נמצאים במקום נוח מבחינת העבודה. במילים פשוטות, הם מאבדים את המוטיבציה להתקדם או לדחוף את עצמם. ברגע שדבר כזה קורה, אתה יכול למצוא את עצמך תקוע במקום עבודה שלא תורם לך עניין בחיי היום יום. לאחר מספיק זמן, מקום העבודה שלך, שתרם לך עניין בחיים, הופך מהר מאוד להיות משעמם, לא מספק ובעצם מונע ממך להתקדם הלאה.

 

אילו יכולתם לשנות משהו במהלך הקריירה שלכם, מה הייתם משנים?

 

"קודם כל הייתי מנסה להכנס לעבודה עוד במהלך הלימודים באוניברסיטה. אני החלטתי במודע לא לעבוד במהלך הלימודים וזאת בכדי שאוכל להשקיע את כל כולי בלימודים. זאת הייתה טעות בדיעבד. כשניסיתי להתקבל לעבודה לאחר הלימודים הגעתי בלי שום ניסיון רלוונטי למקומות העבודה ובעצם איבדתי את האפשרות להיכנס כסטודנט למקומות עבודה איכותיים ולצבור קשרים שיעזרו לי בעתיד".

 

בנוסף, הייתי קורא ספרים מסויימים עוד בתקופת הלימודים בתיכון:

1.      Think and Grow Rich

2.      Rich Dad Poor dad

3.      The Richest Man in Babylon

4.      שומע הרצאות של Jim Rohn ב-youtube - מרצה בחסד על מוטיבציה אישית. אני נמצא הרבה על הדרכים ואין שבוע שאני לא מקשיב להרצאות שלו (אפילו כאלה שכבר שמעתי).

 

מה העצה הכי טובה שאתם יכולים לתת למי שרוצה להתקדם?

 

"תאמינו בעצמכם, תקומו כל בוקר עם המחשבה שאתם יכולים להצליח/להתקדם. תוציאו את המילה "לא" או "בלתי אפשרי" מהלקסיקון שלכם. תגדירו להעצמכם יעדים מאוד גבוהים ותחשבו עליהם כל יום לפחות פעמיים, ברגע שתתחילו לחשוב בדרך הזאת אתם תראו איך הדברים מתחילים להתחבר וככל שתתקדמו, אתם תראו שהשאיפות שלכם כבר לא נראות כל כך גבוהות כמו שנראה לכם בהתחלה.

 

"חוצפה" - כולם שמעו על החוצפה הישראלית. חשוב מאוד לדעת איך להיות חוצפן אבל עם טוויסט חיובי. תדעו איך לדחוף את עצמכם למקומות/איזורים שאתם רוצים להגיע אליהם אך מבלי לעצבן את האדם/מקום העבודה שאתם מעוניינים להגיע לאליו. אני, לדוגמא, התחלתי לעבוד ברדוקסיו יום אחרי ראיון העבודה שלי. פשוט נכנסתי למשרד נעמדתי ליד האדם שראיין אותי לעבודה ואמרתי לו שאני מתחיל לעבוד. כל זה קרה עוד לפני ששלחו לי את חוזה העבודה, אפילו לפני שרדוקסיו חשבו אם אני מתאים לעבודה! מבחינתי, שיערתי שאם הם יחשבו על זה יותר מידי, הם בוודאי לא יקבלו אותי לעבודה ולכן לא ראיתי סיכון פשוט להגיע ולהציב לרדוקסיו עובדה בשטח. במקרה הכי גרוע אני אחזור לאותו מקום שבו אני הייתי באותה תקופה.

 

"אל תפחדו לשאול שאלות, בלי שאלות לא לומדים. ואין שום שאלה לא במקום (גם שאלות שכבר נשאלו), אם לא יודעים את הבסיס אי אפשר להתקדם".

 

 

תאריך התחלה: דצמבר 2010

תפקיד התחלתי: מפתח דוט נט
תפקיד נוכחי: מנהל קבוצה

 

איך התחלת?

"התקבלתי לאחר תהליך גיוס אשר כלל מבחן בבית וראיון פרונטאלי. זה היה ראיון העבודה הראשון שלי בעולם ההייטק, והתקבלתי מיד. התחלתי כמפתח זוטר שקיבל משימות די פשוטות, אך די מהר הוכחתי שאני מסוגל ליותר וקיבלתי משימות בהתאם. לאחר כחצי שנה נכנסתי לפרוייקט עם אחד הריטיילרים הגדולים בארץ, שם פיתחתי את מערכת תורים ומערכת ניסיונית לקניה עם עגלה חכמה בשירות עצמי. בתפקיד הזה התנסיתי בהובלת פיתוח בפעם הראשונה, כאשר נכנס תחתי מפתח זוטר. התפקיד הבא היה במערכת ביטוח חיים עבור חברת ביטוח מובילה, שם הפכתי לראש צוות לראשונה. ביצעתי את התפקיד כ-3 שנים, ולאחריו התקדמתי לניהול קבוצת הפיתוח.

 

מה העצה הכי טובה שקיבלתם במהלך הדרך?

 

זאת יותר מנטרה: אין שום בעיה שאי אפשר לפתור. הכל עניין של זמן וסבלנות.

 

באלו אתגרים נתקלתם במהלך הטיפוס בדרגים המקום העבודה?

 

בכל אחד מהתפקידים היה צורך להיות מסוגל לעבוד תחת לחץ, כל פעם בעצימות אחרת: כמפתח, האחריות הישירה לייצר קוד איכותי היא שלך, כראש צוות אתה צריך להיות מסוגל להוציא יותר מכל מי שמגיע לעבוד תחתיך וכמנהל קבוצה הפוקוס משתנה לגמרי והעשייה היא מזווית אחרת לגמרי.

 

אילו תכונות נדרשות לדעתכם לעובד או עובדת על מנת  שיוכלו להתקדם במקום העבודה? אילו שגיאות נפוצות עובדים עושים במהלך הדרך?


ראש גדול , עצמאות, רצון להשקיע. על מנת להתקדם במקום עבודה צריך להרחיב את האופקים, להבין את צרכי הארגון ואיך אתה יכול לעזור לו להתקדם, ובעיקר לעבוד קשה ולהיות מכווני מטרה בכל רגע.

 

לגבי שגיאות, מפתחים זוטרים נוטים "לרדוף אחרי הטכנולוגיה" - הם רוצים לעבוד רק בטכנולוגיות הכי חדשניות שקיימות. הבעיה היא שהעולם מורכב מהמון מערכות שנכתבו לפני שנה, שנתיים ואפילו 10 שנים, וכמעט תמיד יש צורך להתעסק עם מערכות וטכנולוגיות ישנות במקביל לפיתוחים חדשים. ההמלצה שלי, למי שרק מתחיל את דרכו בעולם הפיתוח- היו סבלניים, צברו ניסיון, לאחר מכן תהיו במעמד של לברור בין טכנולוגיות.

 

אילו יכולתם לשנות משהו במהלך הקריירה שלכם, מה הייתם משנים?

 

באמת שכלום...

 

מה העצה הכי טובה שאתם יכולים לתת למי שרוצה להתקדם?

 

מכל דבר אפשר ללמוד. כל סיטואציה שאנחנו נתקלים בה, כל אדם שאנו פוגשים בדרך - לכל אחד יש משהו ללמד אותנו ואנחנו צריכים להיות מסוגלים פשוט ללמוד.

 

תאריך התחלה:מאי 2004

תפקיד התחלתי: מנתח מערכות
תפקיד נוכחי: מנהל פעילות המוצר PB Digital בארץ ובעולם

 

איך התחלת?


"בתחילת שנת 2004 חזרתי לארץ לאחר שהות של כ 10 שנים בחו"ל. במסגרת שהותי בחו"ל למדתי בטכניון במינכן ועבדתי במס' חברות בינלאומיות כדוגמת O2 Germany. לאחר הגעתי לארץ שלחתי קורות חיים למס' חברות ולבסוף החלטתי לבחור בחברת קונסיסט כמקום העבודה הבא שלי. כבר בתחילת דרכי בחברת קונסיסט, שמתי לב להון האנושי בחברה ולמאמצים שעושה החברה על מנת לשמר ולקדם עובדים. קונסיסט הינה בית שני לכל עובדי החברה וכל עובד מקבל את ההזדמנות לממש את רעיונותיו וכישוריו. במהלך 14 שנות עבודתי בקונסיסט יצאתי למספר קורסי הכשרה והעשרה וניתנה לי ההזדמנות ללמוד וליישם טכנולוגיות חדשות. כחלק מהמשימות יצא לי לנהל פרויקטים מורכבים עבור לקוחות אסטרטגיים בארץ ובחו"ל.

 

מה העצה הכי טובה שקיבלת במהלך הדרך?

 

פרויקטים מורכבים דורשים ראייה רחבה. תמיד חשוב בכל פרויקט לזהות את "הבורות" ולדעת מבעוד מועד לא ליפול לתוכם.

 

אילו תכונות נדרשות לדעתך לעובד או עובדת על מנת שיוכלו להתקדם במקום העבודה? אילו שגיאות נפוצות עובדים עושים במהלך הדרך?

 

רוב העובדים הינם חלק מצוות שלו הגדרת משימות ויעדים. חשוב להיות שחקן מרכזי בצוות להוביל אותו למטרות מוגדרות תוך מתן סיוע לשאר העמיתים והפיכת כלל הצוות למקצועי יותר. מצד שני, אנשים אשר אינם נותנים תשומת לב מספקת לעבודת צוות, לדוגמא האישית וללמידת טכנולוגיות חדשות, לבסוף יישארו מאחור. בגדול כדי להתקדם מילת המפתח היא, לימוד עצמי. לימוד והתפתחות מתמדת הם המפתח.

 

אילו יכלת לשנות משהו במהלך הקריירה שלך, מה היית משנה?

 

יכול להיות שהייתי הולך על דוקטורט, מה שהציעו לי וסרבתי, כי השקעתי את מיטב מרצי וזמני בפיתוח המוצר. אי אפשר לומר שאני מתחרט על זה באמת כי המוצר לא היה מה שהוא היום אילולא הבחירות שעשיתי במהלך הדרך. אני באופן כללי אדם שאין לו חרטות. כל החלטה שעשיתי, גם אם בסופו של דבר לא היתה מושלמת, היוותה מקור ללימוד ולהתפתחות.

 

מה העצה הכי טובה שאתה יכול לתת למי שרוצה להתקדם?


כל עובד, בין אם זה מנהל או טכנאי, צריך קודם כל להתבונן על עצמו ולוודא שהוא מבצע את המשימה על הצד הטוב ביותר. כל התבוננות כזו חייבת לשלב אסרטיביות וגישה של "כל דבר הינו ישים ופתיר" ואין תשובה כמו "לא יודע".לאחר מכן אין ספק שעם רכישת יכולות, הרחבת ידע והצגת תוצאות בשטח, ההתקדמות המקצועית הינה רק עניין של זמן.

 

תאריך התחלה: דצמבר 2011

תפקיד התחלתי: עוזרת אדמיניסטרטיבית
תפקיד נוכחי: מנהלת תחום המדיה

 

איך התחלת?


חיפשתי משרה אחרי שסיימתי את התואר הראשון שלי בתקשורת וצילום, הגשתי קורות חיים למספר מקומות וקיבלתי טלפון מ- iApps שזימנו אותי לראיון עבודה, הייתה כימיה טובה ושבוע לאחר מכן כבר התחלתי לעבוד בחברה. התפתחותי בחברה הייתה טבעית. תודות לאופייה המשפחתי של החברה, לאורך כל השנים היה קל יותר להיחשף לעשייה מגוונת ולתחומי פעילות שונים. לפני מספר שנים התחלתי להתנסות ביצירת תכנים שיווקיים לפעילויות החברה, מה שהוביל לעבודה צמודה עם משרד יחסי הציבור המקצועי של החברה והרחיב את האפשרויות לגעת בתחום. הטיפ שלי לכל מי שרוצה להתקדם לתפקיד הבא - בכל פעם שמתחילים משהו חדש חשוב להוכיח שאתם צולחים את האתגר שקיבלתם ומביאים תמורה גדולה יותר ביחס להשפעתכם בתפקיד הקודם.

 

מה העצה הכי טובה שקיבלת במהלך הדרך?

 

מכל מנהל שעבדתי תחתיו לקחתי משהו להמשך הדרך, אני חושבת שהטיפים החשובים שבהם היו לקחת גם את הימים הטובים וגם את הימים הרעים בפרופורציה ולא לתת לאגו לנהל אתכם. להכיר את החולשות והחזקות שלכם ולא לפחד מטעויות, הפחד לטעות יכול לרסן אתכם, להגביל את היצירתיות שלכם ולהפוך אתכם למשמעותית פחות פרודוקטיביים. ואולי הכי חשוב, להשמיע את דעתכם, העובדים המוערכים ביותר הם אלו שמפתחים חשיבה אוטונומית.

 

אילו תכונות נדרשות לדעתך לעובד או עובדת על מנת שיוכלו להתקדם במקום העבודה? אילו שגיאות נפוצות עובדים עושים במהלך הדרך?

 

להיות עם ראש פתוח ללמוד דברים חדשים, לדעת לבקש פידבק ולשאוף להשתפר בכל מה שאתם עושים. להיות נכונים לעבודה עצמאית, אך גם מסוגלים ליצור עבודת צוות פורייה מבלי לרצות להיות תמיד בראש, חשוב לראות את היתרון שבחלוקת תפקידים נכונה וההבנה שגם מטלות 'פשוטות' שעשויות באופן מושלם יביאו כל פרויקט להצלחה מרבית. והכי חשוב, צריך לצאת מנקודת הנחה שכולם טועים לפעמים והמבחן הוא איך מתגברים על הטעויות, לומדים מהן וממשיכים הלאה.

 

אילו יכלת לשנות משהו במהלך הקריירה שלך, מה היית משנה?

 

לשמחתי, יכולתי לשלב במהלך העבודה לימודי תואר שני בתקשורת כך שהרגשתי שאני ממשיכה להתפתח גם מחוץ לגבולות החברה. מנקודת מבטי, במידה וההתקדמות נעשית באופן הדרגתי ותוך כדי התהליך לומדים להכיר את סביבת העבודה שלכם, הסיכוי ל'פספס' קטן, כי במידה ומגיעים לנקודה שבה יש רצון להתנסות במשהו אחר או לתרום בתחום חדש תמיד ניתן להרים את הכפפה. אני לא מאמינה בלהביט אחורה ולהתחרט על החלטות שלוקחים בחיים, אמנם כולנו לומדים מפספוסים, אך על מנת להגיע למקומות הנכונים צריך להסתכל קדימה ולכוון למטרה שנמצאת אי שם באופק.

 

מה העצה הכי טובה שאת יכולה לתת למי שרוצה להתקדם?


ראשית כל, להציב מטרות ברורות, כך הרבה יותר קל לפרוט אותן ליעדים קטנים וריאליים. לא לפחד מאחריות ומהתנסות בדברים שטרם עשיתם. כל מי שאתם רואים סביבכם, מעריכים ומעריצים, התחיל ב'לעשות את הדברים בפעם הראשונה'. אם עשיתם עבודה שאתם גאים בה שתפו אותה עם הסובבים אתכם, צניעות זה חשוב אבל להיות 'נחבא אל הכלים' לא יקדם אתכם למקומות שאתם שואפים להגיע אליהם. ולא פחות חשוב, פעם בכמה זמן תעצרו, ותחשבו אם אתם נותנים את ה-100% שלכם, אם לא תשאלו את עצמכם למה, לפעמים התשובות לשאלות הכי מסובכות נמצאות ממש על ידכם.

 

תאריך התחלה: ספטמבר 2015

תפקיד התחלתי: QA & Junior Analyst
תפקיד נוכחי: Backend Engineer

 

איך התחלת?


"האמת שלא חיפשתי עבודה - עבדתי כעוזר מחקר באינטל ומיכה (שניהל אותי שנתיים לפני כן בסטרטאפ אחר) פנה אלי ושאל אותי אם אני מכיר מישהו עם כישורים כמו שלי לפני שנתיים. התשובה המיידית שלי הייתה שאני כמוני לפני שנתיים רק עם עוד ניסיון, ואחרי חודש הצטרפתי לחברה כQA & Junior Analyst במשרת סטודנט.
8 חודשים לאחר מכן עברתי לעבוד במשרה מלאה כResearch Engineer, התעסקתי גם באוטומציה ובסוף עברתי לתפקיד של Backend Engineer.  הרמה בChorus מאוד גבוהה, וזה קשה למישהו בלי הרבה ניסיון שרק יצא מהאוניברסיטה. בהרבה פרויקטים הייתי צריך להשקיע הרבה שעות בשביל להגיע לסטנדרטים הגבוהים של החברה ולהתרגל לחשוב בצורה פחות אינטואיטיבית למישהו בלי הרבה ניסיון".

 

מה העצה הכי טובה שקיבלת במהלך הדרך?

 

לא לקחת קשה כישלונות. זה נכון בעיקר במחקר, שב-95% מהמקרים הפתרון שחושבים עליו לא באמת פותר את הבעיה. אם לוקחים ללב זה יכול להיות מאוד מייאש. הדרך ל-5% הנכונים היא להשאיר את הכישלון מאחורה ולהמשיך.

 

אילו תכונות נדרשות לדעתך לעובד או עובדת על מנת שיוכלו להתקדם במקום העבודה? אילו שגיאות נפוצות עובדים עושים במהלך הדרך?

 

אמביציה ומחויבות. עובדים צעירים (בעיקר, אבל לא רק) חווים הרבה פעמים את תסמונת המתחזה - הרבה מחשבות על זה שהם לא באמת טובים כמו שאחרים חושבים שהם. גם אם דברים נראים מעבר ליכולת שלך, עם מספיק השקעה כנראה שתעשה התקדמות כלשהי בכיוון הנכון. וגם אם זה ייקח עוד כמה שעות, בפעם הבאה כבר תדע איך לעשות את זה מהר יותר.

 

אילו יכלת לשנות משהו במהלך הקריירה שלך, מה היית משנה?

 

האמת שאני מאוד מרוצה מהדרך שלי. בקורוס מעודדים פיתוח אישי ככה שאין הרבה מקום להתחרט - למשל, השנה אני מתכוון לקחת כמה קורסים באוניברסיטה.

 

מה העצה הכי טובה שאתה יכול לתת למי שרוצה להתקדם?


לא לפחד לקחת סיכונים, בעיקר אם אין הרבה ניסיון. למשל במקרה שלי, המעבר שלי מאינטל לקורוס יכול להראות כמו ירידה ברמה: גם מבחינת המעבר מחברה בגודל של אינטל לסטרטאפ קטן ולא מוכר וגם מבחינת התפקיד, אבל בסופו של דבר דווקא בגלל שקורוס הייתה חברה מאוד קטנה כשהצטרפתי, הייתה לי הזדמנות לראות איך אנשים שעובדים בתפקידים שלא קשורים אלי עובדים וללמוד דברים שלא הייתי לומד אם הייתי נשאר באינטל.

 

תאריך התחלה: יוני 2005

תפקיד התחלתי:רכזת גיוס טכנולוגיות
תפקיד נוכחי: מנהלת משאבי אנוש ומחלקת גיוס. אחראית על כלל מערך הגיוס ומשאבי האנוש בקבוצת אמן

 

איך התחלת?


חיפשתי עבודה במשך חודשיים. היה לי ניסיון בגיוס אך לא בגיוס טכנולוגי. רכשתי את הכישורים המתאימים ולאחר כשנתיים קודמתי לאשת מכירות מיקור חוץ. לאחר שנתיים נוספות התחלתי לנהל את פעילות הגיוס של כל קבוצת אמן, שהתרחבה משמעותית עם השנים בהתאם לצמיחה של הקבוצה. משנת 2012 אני מנהלת גם את משאבי האנוש של כלל הקבוצה.

 

 

אילו תכונות נדרשות לדעתך לעובד או עובדת על מנת שיוכלו להתקדם במקום העבודה? אילו שגיאות נפוצות עובדים עושים במהלך הדרך?

 

עובד חייב ללמוד לתת מעצמו, לרכוש את הכלים הנדרשים ולהיות מאוד יצירתי כדי להתקדם במקום העבודה.
עובדים חדשים חייבים לסגל לעצמם את היכולת ללמוד ולהתקדם תוך כדי עבודה, הן במסגרת הכלים שמקנה מקום העבודה והן בצורה עצמאית. לעיתים עובדים רוצים להתקדם מאוד מהר, בלי שרכשו את הידע המקצועי הנדרש והוכיחו את היכולות שלהם.

 

אילו יכלת לשנות משהו במהלך הקריירה שלך, מה היית משנה?

 

אני אדם שחי בהווה ובעתיד, לא בעבר. ולכן אין משהו שאני מתחרטת עליו, לטוב ולרע, מאחר שמה שלא יצא לטובה לימד אותי ומה שיצא לטובה קידם אותי.

 

מה העצה הכי טובה שאת יכולה לתת למי שרוצה להתקדם?


לעולם לא לעצור במקום. כל הזמן להשקיע בלמידה ובהתקדמות. העולם לא עוצר אף פעם ולא מחכה. אם לא נהיה מעודכנים במה שקורה סביבנו - טכנולוגיות חדשות, סביבות עבודה וכו', נשאר תקועים ואף נחזור לאחור.

 

תאריך התחלה: 2014

תפקיד התחלתי: מהנדס פיתוח
תפקיד נוכחי: ראש צוות מחקר

 

איך התחלת?


אחר סיום לימודי הנדסת תוכנה, התחלתי ללמוד ולהתעמק בנושא אבטחת מידע וסייבר. בהמשך נרשמתי לקורס אבטחת מידע והאקינג ובסוף הלימודים התקבלתי לעבודה בחברת Cronus. התחלתי כמתכנת, אולם בגלל האופי שלי שממוקדי יותר במחקר, עברתי בהדרגה לתפקידי מחקר וכיום אני ממלא תפקיד של ראש צוות מחקר.
התהליך היה הדרגתי ומלווה בלימוד עצמי אינטנסיבי, תחום המחקר בעולם הסייבר הינו סבוך ומחייב ידע מעמיק רב במגוון נושאים. חלק מהאתגרים נובעים מכך שמדובר בתחום המתחדש על בסיס יומי ויש צורך ללמוד ללא הפסקה ובמקביל לתת מענה לבקשות ייחודיות של כל לקוח.

 

מה העצה הכי טובה שקיבלת במהלך הדרך?

 

שלא מספיק להיות מקצועי ויעיל ב 100%, חשוב להיות מסוגל לעבוד בצוות ולהבין שביחד עם צוות נגיע להישגים גדולים יותר. כמו שאומרים לבד זה מהיר ובצוות זה רחוק.

 

אילו תכונות נדרשות לדעתך לעובד או עובדת על מנת שיוכלו להתקדם במקום העבודה? אילו שגיאות נפוצות עובדים עושים במהלך הדרך?

 

שגיאות נפוצות מההיכרות שלי יהיו בעיקר" חוסר מקצועיות, הי הבנה שלא מספיק להתקבל לעבודה צריך להתמיד ולהתקדם ללא הרף

 

אילו יכלת לשנות משהו במהלך הקריירה שלך, מה היית משנה?

 

זה אולי ישמע מפתיע, אבל אני מאד שבע רצון עם ההחלטות שקיבלתי ומאד מרוצה מההתקדמות שלי וממצבי הנוכחי.

 

מה העצה הכי טובה שאתה יכול לתת למי שרוצה להתקדם?


להיות מסוגל לעמוד על דעתך ובמקביל להיות מספיק גמיש לא ללכת "ראש בקיר"

 

תאריך התחלה: פברואר 2015

תפקיד התחלתי: נציגת פיתוח טריטוריה
תפקיד נוכחי: מנהלת שוק אוסטרליה - ניו זילנד

 

איך התחלת?

עבדתי בתפקידים דומים אולם בעולמות תוכן שונים לחלוטין ומצאתי עצמי משנה מסלול מתוך אילוץ ומחפשת עבודה. שלחתי קורות חיים לתפקידים המתאימים לי ללא כל כוונה לעולמות הסייבר וזכיתי לשיחת טלפון מסמנכ"ל המכירות דאז בווטירו, שעתיד היה להיות המנהל הישיר שלי. משיחת הטלפון הראשונית לא התרשמתי שהתפקיד מתאים, אבל החלטתי שאני רוצה להיפגש ולשמוע עוד. לאחר אותה פגישה ראשונית הרגשתי שאולי התפקיד הוא התפקיד שאני מאוד רוצה, אבל שיש פה הזדמנות גדולה להצטרף לחברה שתגדל ולצמוח יחד עם החברה. הייתה לי הצעה יותר בטוחה, במשכורת יותר גבוהה אולם בחרתי בהזדמנות הגדולה לעומת המקום הבטוח. כגודל הסיכון גודל הסיכוי. תוך זמן קצר התפקיד שלי גדל והתעצם וכיום קיבלתי לידיי את פיתוח אחד משווקי הדגל של החברה. את ההתקדמות הזו אני מייחסת לאמביציה ולעבודה שלי ולא פחות למנהלים שלי שידעו לזהות בי פוטנציאל ולדאוג שאני אכן ממצה אותו ומתקדמת קדימה.


מצאתי את עולם הסייבר מרתק מאוד וזה בהחלט עולם תוכן שאני אמשיך להתפתח בו, לי חשוב באופן אישי לעשות רק דברים שאני מאמינה בהם, בווטירו אנחנו מגנים על ארגונים מפני תקיפות סייבר ואני רואה בעבודה שלי ושל כולנו בחברה שליחות לכל דבר. מטרות החברה הן מטרות שאני מזדהה איתן וגאה לייצג אותן.

 

מה העצה הכי טובה שקיבלתם במהלך הדרך?

 

YOU WILL NEVER GET YOU WANT SO TAKE WHAT YOU CAN

 

אילו תכונות נדרשות לדעתך לעובד או עובדת על מנת  שיוכלו להתקדם במקום העבודה? אילו שגיאות נפוצות עובדים עושים במהלך הדרך?


יושרה. לכל עובד איכויות וכישורים שונים, כולנו יותר טובים או פחות טובים בנקודות כאלה ואחרות, אבל אם אדם שומר על היושרה והאמינות שלו במקום העבודה ולא מנסה להיות מישהו שהוא לא זו הדרך לזכות בהערכה מהמנהלים והקולגות ולהתקדם. גם, לא לחכות שדברים יקרו, אם אתם רוצים משהו - תבקשו. שגיאות? כשלא מדברים. אם יש לכם מה להגיד, לכו ותגידו. ברגע שמציפים דברים לטוב ולרע, משם יכולים להתפתח ולצמוח ביחד.
גם בתקופות קשות ועמוסות חשוב להיות בקבלה לכל מה שמרגישים. זה הכי בסדר גם להרגיש לא בסדר.

 

אילו יכולת לשנות משהו במהלך הקריירה שלך, מה היית משנה?

 

לא הייתי משנה דבר, אני מאמינה מאוד שהכול הביא אותי בדיוק למקום שאני נמצאת בו היום, וזה המקום שבו אני צריכה להיות.

 

מה העצה הכי טובה שאת יכולה לתת למי שרוצה להתקדם?

 

לא לוותר אף פעם, סבלנות, נחישות ומיקוד במטרה מוכיחים את עצמם, והכי חשוב, להקשיב לעצמנו, לשאול את עצמנו בכל נקודת זמן איך אנחנו מרגישים. התשובות תמיד נמצאות בפנים, ואם אין תשובה, אז זה לא הזמן לקחת החלטה, אלא רק להמשיך לבחון. אם משהו לא מרגיש נכון - אז זה הזמן לשינוי.

 

תאריך התחלה: 2016

תפקיד התחלתי: מנהלת פרוייקטים
תפקיד נוכחי: מנהלת התוכן

 

איך התחלת?

הכל התחיל מהיכרות אישית, הכרתי עובד בחברה, אנו מכירים שנים. במקרה צילצלתי אליו והוא סיפר לי שמחפשים מנהלת פרוייקטים בחברה, לאחר מספר ימים הגעתי לראיון עבודה ויום למחרת כבר התבשרתי כי קיבלתי את התפקיד. חיפשתי עבודה תקופה ארוכה, רציתי להיות חלק מחברת סטארט אפ שבה אנרגיית העבודה שונה מחברה גדולה. האתגר במעבר מתפקיד אחד לשני הוא מוטת האחריות.

 

מה העצה הכי טובה שקיבלתם במהלך הדרך?

 

סבלנות, ליהנות מהדרך, לא צריך לרוץ לשום מקום, לכל דבר יש זמן. אך אחד לא נולד מנהל, הוא צומח להיות כזה תוך כדי התפקידים עצמם.

 

אילו תכונות נדרשות לדעתך לעובד או עובדת על מנת שיוכלו להתקדם במקום העבודה? אילו שגיאות נפוצות עובדים עושים במהלך הדרך?


יחסי אנוש טובים, אינטואיציה טובה המסמנת את יחסי הכוחות. קשר עם הממומנים וכנות.

 

אילו יכולת לשנות משהו במהלך הקריירה שלך, מה הייתם משנה?

 

למען האמת איני מתחרטת על דבר, כל דבר שעשיתי או למדתי הוביל אותו להיכן שאני כעת.

 

מה העצה הכי טובה שאת יכולה לתת למי שרוצה להתקדם?

 

זה נשמע סכריני במקצת אבל לעשות את הכי טוב שלך ורק שלך, לא להסתכל לצדדים, לכל אחד יש המסע שלו. אם תעשה את הכי טוב שלך תוכל בסופו של דבר להתקדם.

 

תאריך התחלה: 2015

תפקיד התחלתי: תמיכה
תפקיד נוכחי: מעצבת UX

 

איך התחלת?

הגעתי לזיפי באמצע התואר בפסיכולוגיה בבן גוריון. ראיתי את המודעה למשרה באתר של אגודת הסטודנטים ולפי הדרישות ופרטי המשרה חשבתי שהסיכוי שאהיה מתאימה נמוך כי אין לי ניסיון בתחום אבל החלטתי ששווה לנסות. אחרי הריאיון התרשמתי מאוד מהמקום ומהמנהלים ויצאתי בתחושה מאוד טובה. בהמשך גילו לי שמכל המתמודדים שהגיעו, הייתי עם הכי פחות ניסיון אבל הם התרשמו מכך שאני יכולה להתאים להם גם לטווח ארוך וגם אהבו את האנרגיות החיוביות שלי. המשכתי בתחום התמיכה וכל הזמן חיפשתי איך אפשר לשפר את השירות שלנו ולייעל את העבודה. לאחר שסיימתי את התואר התחלתי לעבוד במחלקת השיווק, בעיקר פרסום מוצרים ברשתות החברתיות באופן רגיל וגם ממומן אך תמיד היה בי את הדחף לטפל בנושא הקניות באתר מבחינת הלקוח. מפה הדרך ל-UX נסללה לבד כשהתחלתי לחפש פתרונות לבעיות באתר והתואר בפסיכולוגיה עזר גם בעבודה וגם בלגשת ולשכנע בצורה הנכונה את מי שצריך. כיום ייעלתי את התהליכים באתר ב 30%. זה אומר שנכון להיום הלקוחות שלנו נדרשים לבצע הרבה פחות פעולות בשביל לבצע קניה וכל התהליך של חיפוש מוצר והמלצות מוצרים הרבה יותר פשוט וקל.

 

מה העצה הכי טובה שקיבלת במהלך הדרך?

 

לא לחכות לפידבקים. להיות בטוחה במה שאני עושה או ללכת ולשאול ולהתייעץ עד שאני בטוחה בזה.

 

אילו תכונות נדרשות לדעתך לעובד או עובדת על מנת שיוכלו להתקדם במקום העבודה? אילו שגיאות נפוצות עובדים עושים במהלך הדרך?


טעות נפוצה היא לחכות שיגידו לך בדיוק מה לעשות. הרבה פעמים המשימה לא ברורה וצריך פשוט להתחיל עם משהו. כשמחכים עד שיהיה ברור או שמישהו אחר יגיד לך מה לעשות אז נשארים מאחורה.

 

אילו יכולת לשנות משהו במהלך הקריירה שלך, מה היית משנה?

 

הייתה לי הזדמנות לקחת קורס Online של שיווק בAdwords ולא ניצלתי אותה, מאז אני לא מוצאת את הרגע המתאים לבקש מהמנהלים לעשות את זה. בטוחה שזה יהיה לי מעניין ושאני יכולה להיות טובה בזה. אולי עכשיו זה הרגע לבקש.

 

מה העצה הכי טובה שאת יכולה לתת למי שרוצה להתקדם?

 

להתעניין. כל הזמן לשאול את כולם מה הם עושים ולהתעמק בזה, כל דבר שיודעים לגביו יותר מוסיף לתפיסה הכללית שלך ופותח עוד רעיונות ואפשרויות לעשייה.

 

תאריך התחלה: 2015

תפקיד התחלתי: מעצבת UX/UI
תפקיד נוכחי: ראש צוות קרייטיב

 

איך התחלת?

דרכי בריפורטי החלה עם כנסתי לחברה על תקן סטודנטית, בשנתי השנייה לתואר. למדתי במכללת HIT, בפקולטה לטכנולוגיות למידה, תואר ייחודי שכולל לימודי עיצוב, תכנות והדרכה. כבר מההתחלה היה חשוב לי להתברג בתעשייה ועל כן, כבר בשנה הראשונה התחלתי לחפש עבודה.  עבדתי בחברת הייטק לפיתוח מערכות למידה מתוקשבות כמטמיעת מערכות. במסגרת התפקיד, הדרכתי צוותי הוראה על המערכות וכן פיתחתי ועיצבתי לומדות וסרטוני הדרכה.

 

כעבור שנה בתפקיד הבנתי שהתחום שמושך אותי באמת זה חווית המשתמש, כיוון הממשק של המוצר מבחינת הנראות והשימושיות שלו. אז התחלתי לחפש עבודה בתחום זה ושלחתי קורות חיים ותיק עבודות לכמה וכמה מקומות.

 

התהליך לא היה כל כך פשוט, כי אין הרבה משרות שמתאימות לסטודנטים. אך, לאחר זמן מה, חבר מהלימודים מצא פוסט בפייסבוק שריפורטי פרסמה בו הם מחפשים סטודנט למשרת ux/ui. שלחתי אליהם קורות חיים ותיק עבודות וזומנתי לראיון. עברתי ראיון אישי ומקצועי שבו עברנו על תיק העבודות שלי וסיפרתי על הכישורים והיכולות שלי וכעבור כמה ימים הודיעו לי שהתקבלתי. אני הבנאדם הכי צעיר בחברה, וזה לא מובן מאליו שהגעתי לאן שהגעתי. הקבלה לעבודה היוותה עבורי אתגר לא פשוט- להוכיח לכולם ולעצמי שעל אף גילי הצעיר אני מסוגלת ויכולה לעשות דברים משמעותיים, להשפיע על המוצר ולהניע אנשים זה משהו מאוד גדול.

 

מה העצה הכי טובה שקיבלתם במהלך הדרך?

 

להיות כן עם עצמך ולא לחשוש להגיד את מה שאתה חושב. זו העצה הכי טובה שקיבלתי ואני חושבת שכל עובד צריך לאמץ אותה. אם אכפת לכם ממקום העבודה וחשוב לכם להשפיע אז אל תמנעו מלהביע את דעתכם גם אם דברים לא נראים לכם או שאתם חושבים שהם צריכים להיראות אחרת.

 

אילו תכונות נדרשות לדעתך לעובד או עובדת על מנת  שיוכלו להתקדם במקום העבודה? אילו שגיאות נפוצות עובדים עושים במהלך הדרך?


חריצות, מקצועיות ושאפתנות.

 

אילו יכולת לשנות משהו במהלך הקריירה שלך, מה היית משנה?


לא הייתי משנה כלום. אני מאוד מרוצה מהמקום שאני נמצאת בו היום. יכול להיות שבעתיד ארצה לקחת קורס בתחומי ידע נוספים אבל כרגע אני מעדיפה להתמקד בתחום חווית המשתמש.

 

מה העצה הכי טובה שאת יכולה לתת למי שרוצה להתקדם?

 

תאמינו בעצמם ותעבדו קשה, שילוב של שניהם זה מתכון מנצח.

 

תאריך התחלה: אוקטובר 1999

תפקיד התחלתי: עובד כללי/ לוגיסטיקה
תפקיד נוכחי: מנכ"ל החברה

 

איך התחלת?


את דרכי בבנדא התחלתי ללא תפקיד מוגדר ולמעשה באותם ימים עשיתי הכל, לרבות לוגיסטיקה ומכירות, הייתי בכל מקום בו היו צריכים אותי. לחברה הגעתי מיד עם סיום לימודי תואר ראשון בכלכלה ומנהל עסקים, לאחר שירות צבאי כקצין חי"ר וכחודש לאחר שהתחתנתי עם אהובת ליבי טלי, חבר לספסל הלימודים לחץ עליי להיפגש עם מוקי (מרדכי בן דוד, מייסד החברה) ולאחר שלוש פגישות "התחתנתי" גם איתו.


באותם ימים, בנדא הייתה חברה קטנה, עם 30 עובדים סה"כ, ומותג הדגל שלה היה קלטות TDK שהיו אז שם דבר. אט אט ולאחר שהוכחתי את עצמי בכל שלב בדרך, התחלתי להיות יותר ויותר מעורב בתהליכי פיתוח עסקי ואסטרטגיה, צמחתי יחד עם החברה, שכיום מונה כ- 150 עובדים, תוך כדי עשייה ודאגתי כל הזמן להיות בכל מקום בו הרגשתי שהחברה זקוקה לי. כך, לאורך השנים תפסתי בחברה יותר ויותר מקום, אני אפילו לא זוכר את הרגע או את התאריך המדויק שבו הועברו אליי המושכות ונכנסתי לתפקיד המנכ"ל, הדברים קרו באופן טבעי ומתבקש. חשוב לציין, הרוח הגבית שקיבלתי מהבעלים וסביבת העבודה, התאימו מאוד ל"רוח הלחימה" שהבאתי, אני מאמין שגישה כזו חייבת להיות מקובלת על שני הצדדים על מנת שתוביל להצלחה ולא בהכרח מתאימה לכל מקום.

 

ברמה האישית, תחילת הדרך לא הייתה קלה עבורי. הגעתי לחברה כילד צעיר וחסר ניסיון שמגיע עם רעיונות גדולים, מנסה לשנות דפוסי עבודה קיימים ונתקל בלא מעט התנגדויות. היום אני יכול לומר שדווקא הקושי דחף אותי קדימה. כל הישג קטן נחשב בעיניי הצלחה גדולה והיווה מנוע לשינוי הטוב הבא. ברמה העסקית, אחד האתגרים הגדולים ביותר בחברה גדולה, במיוחד כזו שנמצאת בצמיחה מתמדת, הוא להתמודד עם "השומנים" שמצטברים עם השנים, עם כל אותם משאבים שמנוצלים בצורה לא נכונה. הדרך הכי טובה להתמודד עם האתגר היא לפעול נכון ולהפוך אותם ל"שרירים", על ידי עבודה קשה ומאומצת, להפוך אותם לנקודת החוזק שלנו, אחרת "השומן" עלול להרוג אותנו.

 

מה העצה הכי טובה שקיבלתם במהלך הדרך?

 

להוות דוגמא אישית וליהנות מהדרך. תמיד. מנכ"ל טוב, או מנהל טוב, הוא כזה שלא חושש שיהיו סביבו אנשים טובים וחזקים ולכן הוא לא יחשוש ללמד אותם את כל מה שהוא יודע. בסופו של יום, הרעיונות החדשנים הטובים ביותר, מגיעים מהמקומות הכי פחות צפויים, גם מעבר לשעות העבודה המקובלות. ברגע שאתה נהנה מהדרך, אתה הופך את האושר לחלק בלתי נפרד מחיי היום יום ולא לאיזו מטרה רחוקה, מי שלא נהנה- שיקום וילך. נאה דורש ונאה מקיים; ברובו הגדול של הזמן אני נהנה מהעשייה ודואג להראות זה לעובדים בחברה.

 

אילו תכונות נדרשות לדעתכם לעובד או עובדת על מנת  שיוכלו להתקדם במקום העבודה? אילו שגיאות נפוצות עובדים עושים במהלך הדרך?


ההמלצה שלי לעובדים שנכנסים לארגון הוא לעבוד כלפי מטה להתרכז בעשיה. בסופו של יום, עשיה טובה ואיכותית צפה ומגיעה כלפי מעלה, אלו פירות מתוקים שכולם נהנים מהם. קשה לי מאוד עם עובדים שעובדים "כלפי מעלה", במרדף אינסופי אחר קרדיטים מההנהלה, מהר מאוד מבינים שזה מזויף. במקום זה הייתי ממליץ לעובדים, כפי שאני ממליץ גם לעובדים בבנדא, להיות יצירתיים, אם כולם יפעלו באותה הדרך כנראה שגם התוצאה תהייה זהה לכולם, לעומת זאת, חשיבה מחוץ לקופסא, ללכת לפעמים בכיוון ההפוך מזה שכולם הולכים אליו, יכולה להוביל למקומות מדהימים ולהצלחות בלתי שגרתיות.

 

אילו יכולתם לשנות משהו במהלך הקריירה שלכם, מה הייתם משנים?


חוויתי לאורך הדרך לא מעט כישלונות, איש לא חסין בפניהם. יחד עם זאת, אני מאמין שכישלונות בונים אותנו והצלחות מצמיחות אותנו, עדיף כישלון מפואר מאשר חלומות במגירה. מנסים - טועים ומנסים שוב ושוב. איש אינו חסין בפני כשלונות, בוודאי לא אני, אבל אם לא ננסה ונתמקד אך ורק בקבלת החלטות שיניבו 100% הצלחה וודאית, לא נוכל לצמוח, לא נפתחת ואפילו נלך אחורה. אני מרגיש פעמים רבות כי ניהול עסקי הוא טיפוס על הר, או שעולים למעלה או שיורדים למטה, אי אפשר לאורך זמן לעמוד במקום. בדיוק כפי שלא אתן להצלחות לנהל אותי, כך לא אתן לכשלונות לנהל אותי, ולכן אני לא מתעכב עליהם מעבר ללקח אותו ארצה לקחת איתי קדימה.

 

מה העצה הכי טובה שאתם יכולים לתת למי שרוצה להתקדם?

 

קשה לי לחשוב על עצת זהב אחת ואני לא חושב שבידי נמצאת איזושהי נוסחת קסם. הצלחה טמונה בעבודה קשה. לרגע אחד לא הסתמכתי על הכישרון שלי אבל לאורך כל הדרך הסתמכתי על התמדה ועל עקשנות, ואלו שתי שתכונות שתלויות רק בנו, כישרון יכול לעזור, אבל הוא רק תוספת. מי שבאמת רוצה להתקדם צריך להתעורר כל בוקר, לשכוח מכישלונות האתמול אבל גם מהצלחות האתמול ולשאול את עצמו "איך אהיה היום טוב יותר?"


 

 
© כל הזכויות שמורות לאתר nana10