תרבות ובידור
פנים אמיתיות: כריסי היינד באה לעבוד
בגיל 66, עם פוני בלונדיני ווג'ינס קרעים, עלתה סולנית הפריטנדרס על הבמה ונתנה תזכורת לא רעה להופעתה האחרונה של הלהקה לפני 30 שנה בפארק הירקון

לאחר קיץ משופע בהופעות פארק מיוזעות, אפשר לפתוח רשמית את עונת הופעות החורף בהיכלים הסגורים. הפריטנדרס שהופיעו אמש (שבת) בהיכל מנורה, נתנו את שריקת הפתיחה.

 

כעשר דקות אחרי זמן ההופעה שצוין בכרטיס(20:30), עלתה סולנית הלהקה, כריסי היינד לבמה לקול שאגות הקהל שמילא את ההיכל, מצוידת בדגל ישראל ענק, משל היתה יובל סמו בחיקוי ההוא. ללא הקדמות מיותרות והתחנפויות, היא פתחה בשני קטעים מהאלבום האחרון של הפריטנדרס והרימה את ההיכל, כפי שנהוג לכתוב בביקורות הופעה מסוג זה. הפריטנדרס היום, מורכבים מכמה נגנים שהיינד והמתופף מרטין צ'יימברס, שהם השריד האחרון להרכב המקורי,  צירפו.  עם זאת, ניכר שהחבורה מתפקדת היטב יחד אך קשה להתחמק מהתחושה שמדובר בלהקת ליווי להיינד ופחות כלהקה הומוגנית.

 

שנת 1987 יגאל לוי

במהלך שעה וארבעים דקות הוכיחה היינד שהקול שלה נשאר צלול ומרגש כפי שהיה בתחילת הקריירה שלה, והחזיק גם ברגעים החלשים של הערב והיו כאלה. לאחר פתיחה חזקה על גבול הדיסטורשן, וכמה להיטים, הורגשה נפילת מתח וירידת אנרגיה עם כמה שירים חלשים מתוך האלבום האחרון "ALONE" וקאוור לא מוצלח ל"LIKE SUNDAY" של מוריסי. ולמרות זאת,  הקהל התמסר והרעיף אהבה לרוקיסטית האולטימטיבית בת ה-66 שמצידה לא הפסיקה להחמיא לקהל ולהודות לו.

 

בין השירים העלתה היינד, זיכרונות מהופעתם האחרונה של הפריטנדרס לפני 30 שנה בפארק הירקון, כשהגיעו לכאן בשיאם למופע בלתי נשכח. היא סיפרה שידעה בזמנו כמה מילים בעברית, אך התנצלה ששכחה הכל וציינה בחיוך ממזרי את מיק ג'אגר שהפליא במשפטים שלמים לפני 3 שנים באותו פארק בדיוק.

 

היינד, צמחונית אדוקה סיפרה על פגישתה עם אנשי אנונימוס בישראל יום לפני ההופעה, ואת תמיכתה בהם, מה שהסביר את פשר הטי שירט השחורה של הארגון עם הכתובת בעברית. חייבים לומר, היינד נראית מצויין. מדובר באחת מנערות הרוק הראשונות שהבליחו בסוף שנות השבעים יחד עם דבי הארי מ"בלונדי" ופטי סמית', בלוק שאומץ מאז ועד היום כולל אחיזת הגיטרה, פוני נצחי (שהפך משחור פחם לבלונד), ופה המלוכלך.

 

היינד ידועה כאחת שאינה חוסכת במילים בוטות על אירועים שאינם לרוחה בהופעות הלהקה, אולם הצפי לתקריות כאלה בהופעה הזו התבדה לחלוטין. למרות שהקהל לא סר להוראות השלטים בכניסה להיכל שאסרו על צילום והקלטה כולל סמארטפונים למיניהם, ואזהרה שהלהקה תפסיק את הופעתה אם אכן יקרה כך, היינד לא הביעה תרעומת על כך, ואף עודדה לצלם ב'מהלך אחד הלהיטים הגדולים שלהם, "STAND BY YOU".

 

ההופעה הסתיימה עם שני הדרנים שהעיפו את התקרה סופית: "MIDDLE OF THE ROAD" ו"BRASS IN POCKET" מתןך אלבום הבכורה שלהם, והיינד הודתה לקהל ואמרה שמבחינתה אנחנו הקהל הטוב בעולם. כריסי, אנחנו אוהבים אותך ובחייאת, אל תחכי עוד 30 שנה, בואי נפגש באמצע.

 

פצצת רוק בגיל 66 ליאור כתר
 
© כל הזכויות שמורות לאתר nana10