ספורט
"למכבי היה את כל הזמן כדי להציע לי חוזה"
אלברמן בראיון: "שמח שחיפה פנתה. ההססנות של הקהל מובנת"

שבע שנים אחרי שעזב את מכבי ת"א, גל אלברמן ישחק הערב (ראשון, 21:00, ישיר ב-5SPORT) לראשונה מול הקבוצה שהחליטה לא להאריך איתו את ההתקשרות. בגיל 34, הקשר הוותיק נחשב גם היום לאחד מהמנהיגים הבודדים שנותרו בליגת העל, ההשתלבות שלו במכבי חיפה עברה מכל הבחינות בצורה מושלמת והוא אפילו נבחר לקפטן המשני של הקבוצה, אחרי דקל קינן.

בדיוק כמו שלומי אזולאי ועמרי בן הרוש, גם גל אלברמן יזכה הערב לפני המשחק לטקס מיוחד מצד הצהובים, שיוקירו את תרומתו למועדון במהלך שבע השנים שלו במדי הקבוצה. "יש התרגשות כי קשה להתייחס למשחק הזה כמפגש רגיל עבורי", הודה אלברמן בראיון לערוץ הספורט. "המפגשים בין מכבי חיפה למכבי ת"א היו מאז ומתמיד מהגדולים בכדורגל הישראלי, אבל זה מעבר לכך. מצד שני, הגעתי למכבי חיפה במטרה לעזור לה לנצח ומבחינתי אעשה הכל כדי שזה יקרה הערב".

התאכזבת שמכבי ת"א לא הציעה לך להמשיך בקבוצה?
"למכבי ת"א היה את כל הזמן שבעולם להגיש לי הצעה לחוזה חדש. קיבלתי החלטה לעזוב ואני שמח שהופיע מועדון גדול כמו מכבי חיפה שרצה שאגיע לשחק בשורותיו".

פתיחת העונה שלכם הייתה לא יציבה.
"התוצאות עד כה מעידות על חוסר יציבות, אבל צריך גם לזכור שאנחנו קבוצה חדשה והסגל שלנו הושלם במלואו רק השבוע. לדעתי ככל שנשחק יותר משחקים ביחד ונצבור חוויות כקבוצה, כך נתגבש טוב יותר ויהיה קל יותר לשמור על יציבות".
 
עושה רושם שאתם מתקשים מול קבוצות שמסתגרות ודווקא מול הקבוצות הגדולות, שמשחקות פתוח, קל לכם יותר.
"אנחנו בשלבים מאוד מוקדמים של העונה וקשה לומר איפה אנחנו מתקשים. אני מאמין שככל שנשחק יותר ביחד, נדע לשים את הדגשים על אלמנטים בהם אנחנו פחות טובים כרגע וננסה לשפר אותם. מכבי חיפה שואפת להיות קבוצה דומיננטית ובאופן כללי קבוצות דומיננטיות מתקשות מול משחק צפוף וסגור".
 
הקהל של מכבי חיפה מחכה כבר הרבה שנים לעונה טובה.
"הקהל של מכבי חיפה הוא עצום, תומך ומצביע ברגליים. מצד אחד, מורגשת אצלו ציפייה גדולה ומנגד, מרגישים הססנות מובנת לאור חוסר ההצלחה של השנים האחרונות. עליי וגם על יתר השחקנים וכמובן שגם על הצוות המקצועי חלה חובת ההוכחה שאנחנו ראויים להוביל את המועדון לימים יפים, כפי שידע במשך שנים בעבר".
 
 
© כל הזכויות שמורות לאתר nana10