ספורט
רחוקות שנות אור: ההבדל בין מכבי לחיפה
הצהובים שלחו מסר לליגה, הירוקים עוד לא קבוצה. בוני מסכם

ה-0:0 בין מכבי תל אביב למכבי חיפה היה משחק במעמד צד אחד. הצהובים היו ראויים לניצחון והיו טובים בכל פרמטר מהירוקים, גם ב-10 שחקנים. הדבר היחיד שחיפה יכולה להיות שבעת רצון ממנו היא הנקודה. מכבי ת"א שלחה מסר לליגה והצהירה "אנחנו כאן, אנחנו עוצמתיים וחזקים, באנו בשביל לקחת אליפות".

הצהובים נראו מאורגנים וקומפקטים, הם עשו הכל נכון והיו חסרי מזל. גם הזרים שלהם נראו טוב, מבאבין דרך רודריגס ועד באטוקיו, כאשר גם הכניסה של בלקמן הוכיחה שהוא שחקן עם מהירות ועוצמה. אני מסכים עם קרויף, מכבי צריכה את הזמן שלה כי היא קבוצה חדשה. אך למרות זאת, היא הוכיחה שהיא מתמודדת בשתי חזיתות והיא עמוקה.

לדעתי, אם מכבי ת"א הייתה נשארת ב-11 שחקנים, אין ספק שהייתה מפרקת את חיפה. עומר אצילי הכישרוני, הוכיח שהוא יכול להיות האיש שיסחוב את מכבי רחוק מאוד. לקיצוני שהגיע מגרנאדה היה משחק טוב מאוד מכל הבחינות. גם אלירן עטר היה בסדר גמור והייתה דקה שבה כל החלק הקדמי שילב מסירות, גם הם מבינים שחייבים לפרגן אחד לשני.

אם צריך לסכם את פתיחת העונה, מכבי קבוצה מאוד חזקה עם פוטנציאל לקחת אליפות. יש הרבה משוכות בדרך, אבל היא נראית מאוד רעבה. צריך לזכור שמועדון בסדר גודל הזה, שרואה את ב"ש לוקחת אליפות שנתיים ברציפות, לא יכול לעבור על כך בשתיקה. הקבוצה עברה שינויים, איבדה שני שחקנים משמעותיים (זהבי ובן חיים) ובונה את עצמה, זה תהליך טבעי ונורמלי. אבל דווקא במשחק שהיא לא מנצחת היא צריכה לשאוב ביטחון.

מנגד, אפשר להגיד הכל על מכבי חיפה חוץ מזה שהיא קבוצה. יש לה שחקנים, שמות, מגרש וקהל, אבל אין לה קבוצה. זה היה נראה כמו קבוצת נוער מול בוגרים. חיפה הייתה מבוהלת, ללא תבנית משחק וללא שליטה במרכז המגרש. חיפה עדיין בתהליך של בנייה, אבל עד עכשיו, למעט המשחק מול ב"ש שהיה בבית והתכתב עם הדרך שנוח להם לשחק - לצופף ולעקוץ, היא לא נראית טוב. בדרך הזו אי אפשר להיות קבוצה מובילה שמכתיבה את הקצב ודומיננטית. כרגע, הקבוצה הטובה בחיפה היא הפועל.

לוזון עדיין מחפש פתרונות. אני חושב שראשי הקבוצה צריכים להיות סבלניים ולא לבצע מהלך דרמטי שלא יוביל לשום מקום. צריך לשפוט את הקבוצה עד המחזור העשירי. מכבי חיפה הוא מועדון גדול ואחרי שדישדש הוא רוצה אליפות. השקיעו שם עשרות מיליונים, אבל בכל זאת צריך לתת להם זמן ולקוות שיהיו פקטור רציני כי זה האינטרס של כל אוהד כדורגל. נכון לעכשיו, זה נראה רחוק מהיעד.

 
 
© כל הזכויות שמורות לאתר nana10