תרבות ובידור
מסתמן: קובי פרץ לא יזכה לחנינה מהנשיא ריבלין
הזמר המפורסם, שאמור לרצות שנת מאסר וחצי על העלמות הכנסות, קיווה כי הנשיא רובי ריבלין יחון אותו - אבל מסתמן שריבלין יאמץ דווקא את המלצת משרד המשפטים

נשיא המדינה רובי ריבלין נוטה לאמץ את המלצת משרד המשפטים - ולא להעניק חנינה לזמר קובי פרץ, שהורשע בהעלמת הכנסות ונידון למאסר.

 

לפני כמה ימים, פורסם בחדשות 10 כי מחלקת החנינות במשרד מסרה שהיא מתנגדת לחון את פרץ, בעיקר מכיוון שמעולם לא הודה במעשיו ולא הביע חרטה. שרת המשפטים איילת שקד, שחתמה על ההמלצה, אמרה בשיחות סגורות כי תחתום על כל החלטה שהנשיא יקבל.

 

גורמים בבית הנשיא נפגשו בשבועות האחרונים עם מקורבים לפרץ, ושמעו מהם על "מעשי הצדקה" שפרץ עושה, כהגדרת אותם מקורבים. עם זאת, עדיין נראה כי הנשיא יחליט בסופו של דבר שלא לחון אותו. אם ההחלטה הסופית תהיה אכן להימנע מחנינה, ייכנס פרץ לכלא באמצע החודש הבא, אוקטובר.

 

לאחר ערעור שנידון בסוף יוני האחרון, הוחלט לקצר את עונשו של פרץ לשנה וחצי במקום שנתיים, ועם זאת להשאיר על כנו את גובה הקנס שהוטל עליו, 175 אלף שקלים.

 

פרץ, כך פסק בית המשפט, העלים הכנסות בגובה 6 מיליון שקלים. בזמנו, ביקשה הפרקליטות להטיל עליו עונש של שנתיים עד ארבע בגין העבירות. בכתב האישום שהוגש בנובמבר 2013, הצהיר פרץ על הכנסות נמוכות משמעותית ממה שהרוויח בפועל, יחד עם אמרגנו יוחאי יעיש, שלאחר מכן שימש כעד מדינה בפרשה.

 

קובי פרץ בבית משפט צילום מסך -
 
© כל הזכויות שמורות לאתר nana10