תרבות ובידור
הקולנוע הישראלי מגיע למונדיאל!
בימים אלה מצטלם בברזיל סרט קולנוע ישראלי חדש בבימויו של חורחה גורביץ', "מרקנה" שמו, שחוזר אל המונדיאל. לכל הפרטים
ניימאר מנבחרת ברזיל חוגג שער נגד מקסיקו במונדיאל 2014 גטיאימג'בנק/GettyImages

 

במהלך השבוע האחרון החלו בברזיל צילומי סרט הקולנוע "מרקנה" - קו-פרודוקציה ראשונה עם ברזיל וגרמניה, בכיכובם של אסף גולדשטיין ("זוג יונים"), רום ברנע, הדס קלדרון ("פלאות") והכוכב הברזילאי אנטוניו פטרין. את הסרט מביים חורחה גורביץ' ("בדרך אל החתולים", "הדירה") לפי תסריט שכתב יחד עם חגי ליפשיץ.


"מרקנה" מתאר את סיפורם של סמואל (76), בנו רוברטו (40) ונכדו איתי (12), שבהחלטה של רגע יוצאים מביתם בישראל למשחקי המונדיאל, שמתקיימים בארץ מולדתו של הסב - ברזיל. הנסיעה הלא מתוכננת הופכת למסע מרגש שמשנה את שלושתם מן הקצה לקצה והופך אותם למשפחה.

 

אסף גולדשטיין עופר חן

 

"כמו כל יליד דרום אמריקה, גם אצלי בדם בוערת התשוקה למשחק הזה, הכדורגל," אומר גורביץ'. "האהבה למשחק הזה, המסעיר ומלא הרגשות עוברת מאב לבן בכל פינה מפינות העולם כשכולם יודעים שהשיא הוא המונדיאל: התחרות על גביע העולם לכדורגל. הרעיון לסרט מבוסס על התגובות של שלושת הבנים שלי למשפט שאמרתי להם: 'אחרי שאני אמות, אל תעלו לקבר שלי רק כדי לספר לי על המשפחות שלכם, תבואו כדי לספר לי מה קרה עם ארגנטינה בכל מונדיאל'".

 

את הסרט מפיקים גרין פרודקשנס (גל גרינשפן ורועי קורלנד) וחברת יונייטד קינג (משה אדרי ולאון אדרי), בשיתוף TVZERO (רודריגו לייטר) בברזיל ו-OSTLICHT (מרסל לנס וגווידו שווב) בגרמניה. הסרט ייצא בהפצה רחבה בבתי הקולנוע בארץ ובברזיל במהלך שנת 2018.

 

 

 

 
© כל הזכויות שמורות לאתר nana10