אונליין
טוויטר עושה מהפכה: 280 תווים למשתמשים נבחרים
לראשונה מאז היווסדה, מגדילה רשת המיקרובלוגינג את כמות התווים המותרת לשימוש בהודעה - וזאת בשלב ראשון למבחר משתמשים. "הבנו שלפעמים מתסכל לדחוף מחשבות ל-140 תווים"
טוויטר רוייטרס

באיחור של כ-11 שנים, גילו בטוויטר שזה לא תמיד פשוט לתמצת מסר ב-140 תווים בלבד - והתוצאה: לראשונה בתולדות רשת המיקרובלוגינג, מוכפל מספר התווים המותר לשימוש בציוץ אחד.

 

המהפכה מוגבלת בשלב זה ל"מספר משתמשים" ברחבי העולם, כניסוי, ולא תופיע כלל בשפות בהן הברות ותווים מקובצות בסימנים גרפיים, כמו יפנית, סינית וקוריאנית. בהמשך, היא עשויה להינתן לכל משתמשי השפות האחרות.

 


 

בפוסט ההיסטורי שהעלו הלילה בחשבון הרשמי של הרשת, הסבירו מנהלת המוצר אלייזה רוזן ומהנדס התוכנה הבכיר איקוהירו איהארה, כי "כולנו היינו שם, ברגע בו ניסינו לדחוס את מחשבותינו לתוך ציוץ אחד, וזה כואב. הבנו שביפנית ציוץ ממוצע מגיע ל-15 תווים בלבד בעוד באנגלית ל-34, אך 9 אחוזים מהציוצים באנגלית מגיעים למגבלת התווים מול 0.4% בלבד ביפנית - כך שהבעיה אינה זהה אצל המשתמשים בכל רחבי העולם. רצינו שכל אדם בעולם יוכל לבטא את עצמו בטוויטר, ולכן הצבנו מגבלת תווים נרחבת יותר בשפות שבהן נאלצים להצטמצם".

 

גם ג'ק דורסי, המייסד של טוויטר, נדרש לסוגיה, ואף סיפר כי במקור ההגבלה היתה אמורה להיות 160 תווים - כמו בהודעת סמס בתקופה בה הושקה הרשת.

 


 

רבים מהמשתמשים התקשו להתרגל לרעיון, ומתחו ביקורת משעשעת על הרשת האמריקנית, ביניהם ג'יימס פוניווזיק, מבקר הטלוויזיה של ניו יורק טיימס

 


 

הכותבת האנה ברוקס אולסן התלוננה כי טוויטר לא באמת עושה מה שצריך כדי לטפל בסוגיות חשובות באמת, כמו הסתה ובריונות ברשת, ומעדיפה להתמקד בקוסמטיקה ושינויים מבניים

 


 

וכמובן, בדיחות על המצייץ מספר 1 בארה"ב ("להגדיל את כמות התווים בטוויטר זה פשוט להתחנן לתקרית בינלאומית")

 


 

ועוד קצת ("מעניין כמה מלחמות טראמפ יוכל להתחיל בטעות ב-280 תווים")

 


 

ועוד ("לטראמפ יהיו יותר טעויות דקדוק ואיות בציוץ ההתפטרות שלו")

 


 

 
© כל הזכויות שמורות לאתר nana10