ספורט
הפתעה בבית"ר י-ם: בני בן זקן מונה למאמן
אקס ק"ש סיכם עד תום העונה. לבנדה ישמש בתור עוזרו

לבית"ר ירושלים יש מאמן חדש ומפתיע. הקבוצה מהבירה הודיעה הערב (חמישי) על כך שבני בן זקן סיכם את תנאיו עד לסיום העונה. אקס הפועל קריית שמונה וקטמון צפוי לעבוד בצוותא עם גילי לבנדה ויגיע כבר מחר לאימון בכורה בבית וגן.

בית"ר ירושלים תהיה הקבוצה הרביעית של בן זקן בקריירת האימון הקצרה שלו. בתחילת העונה החולפת הוא הפך למאמנה של קריית שמונה לאחר פיטוריו של מוטי איוניר, אבל פוטר כעבור חודש בלבד בתפקיד לאחר שהוציא את אחמד עאבד מהסגל למרות התנגדות של איזי שרצקי. בדצמבר 2016 הצטרף להפועל קטמון אותה אימן עד לסיום העונה ולאחר מכן לקח את המושכות בהפועל עפולה.

בתוך כך, בית"ר ירושלים הגישה הבוקר בקשה רשות ערעור לגבי העונש שספג המגן מרסל הייסטר שהורחק לחמישה משחקים בעקבות התנהגותו בסיום המשחק נגד הפועל חיפה. כזכור, הייסטר קילל וירק על השופט זיו אדלר. בבית"ר ציינו במכתב שנשלח שהשחקן נקנס ב-28 אלף שקלים בוועדת משמעת פנימית שנערכה לו והם מבקשים להפחית מעונש ההרחקה. הייסטר כעס על העונש שקיבל מהקבוצה ובודק אם המועדון רשאי להטיל עליו קנס כל כך גדול.

המועדון הוציא הודעה בנושא: "שחקן הקבוצה מרסל הייסטר קיבל את הפרוטוקול על הדיון המשמעתי הפנימי שנערך לו במסגרת המועדון, בעקבות שתי עבירות משמעתיות (ההרחקה לאחר המשחק מול הפועל חיפה ועבירה משמעתית בתוך המועדון). השחקן נקנס בעבור העבירות בסך 28,000 שקלים - בעד כל משחק שירצה, עונש מטעם בית הדין של ההתאחדות לכדורגל ובעקבות התנהגות בלתי הולמת במסגרת המועדון. בנוסף, השחקן ירצה 20 שעות התנדבות לטובת הקהילה".

בינתיים, בבית"ר הבינו שהתנהגותו של איתי שכטר אחרי שהוחלף לפני שלושה ימים בתיקו מול הפועל ק"ש, לא הייתה קשורה לאכזבתו מהחילוף ולכן הוא לא צפוי להיענש. בבדיקה שנערכה הסתבר כי הקפטן בא בטענות בקול רם על שמירה אישית של שחקנים בהגנה ולא אזורית כפי שהיה נהוג בתקופה בה אימן שרון מימר. שכטר ניגש למאמן השוערים עמי גניש ואמר לו: "לשמור אישית זה לא נכון, זה גורם לחסימות של שחקנים אחרים ואנחנו סתם סופגים". מאמן הקבוצה גילי לבנדה שוחח היום עם בוריס קליימן ואמר לו כי הוא לא יפתח מול סכנין מסיבות מקצועיות. שחקנים בבית"ר אמרו: "בוריס הבין שההחלטה מלמעלה".

נציג הבעלים אלי אוחנה קיבל את הפרטים על המקרה אחרי שחזר מחו"ל. גילי לבנדה יעמוד על הקווים גם במשחק מול בני סכנין שייערך במגרש בעכו בשבוע הבא אבל במועדון ציינו כי במקביל בודקים מאמנים פנויים בעל תעודת פרו שיצטרפו ללבנדה כשלא ברור אם המאמן שיצורף ישמש כעוזרו או מעליו. "אנחנו צריכים מאמן עם ניסיון. שאנשים לא יסתנוורו פה מהמקום הראשון" אמרו מספר שחקנים.

 
 
© כל הזכויות שמורות לאתר nana10