ספורט
ייני: לא היה צריך לקבוע מחזור אחרי כיפור
מכבי ת"א לא צפויה לערוך אימון לפני אשקלון בראשון

מכבי ת"א סיימה אמש (חמישי) ב-0:0 מכובד עם ויאריאל במסגרת המחזור השני בליגת האלופות. למרות שיצאו רק עם נקודה במשחק ביתי, הצהובים היו מרוצים לנוכח הבדלי הרמות בין שני המועדונים. היריבה שיחקה בהרכב הכי חזק שלה ולמרות זאת, לא הצליחה להכניע את פרדרג ראיקוביץ'.

במכבי תל אביב החמיאו במיוחד לבלם, ז'אן סילבן באבין ולשני הקשרים, כריסטיאן באטוקיו ושרן ייני. האחרון התייחס למשחק: "רצינו לנצח, היינו יכולים לגנוב בסיום שער ניצחון, אבל התוצאה היא לא רעה. המתחרה שלנו היא סלביה פראג, לה הפסדנו במשחק הראשון והיה חשוב לא להפסיד. המטרה שלנו היא לעלות מהבית הזה. זו תהיה משימה לא קלה, אך נילחם".

הקשר הותיק התייחס ליכולת של הקבוצה: "יש לנו קבוצה טובה, עם המון שחקנים מעולים, ישראלים שהם בעצם זרים, נותנים הכל אחד בשביל השני. החיבור בין כולם הוא מדהים, אנחנו מרגישים שאנחנו נכנסים לרצף של משחקים ביכולת טובה יותר. בגלל ששיחקנו פחות טוב מתחילת העונה ורק הבאנו תוצאות, אנחנו שמחים להראות את היכולת שלנו בשביל שהיא תביא תוצאות בעתיד".

המאמן, ג'ורדי קרויף, התייחס לתוצאה ולמצב בבית: "היו לנו שני משחקים קשים, כעת מחכה לנו אסטנה, לה ניסיון אירופי רב. אנחנו חייבים לנצח אותם. לא כבשנו, אך אני בהחלט מעודד מהנקודה ומהיכולת של השחקנים". הצוות המקצועי של ויאריאל וכן השחקנים שיבחו את ניהול המשחק של ההולנדי. מאמן ויאריאל, חאבי קאייחה: "חשבתי עוד לפני המשחק שיהיה קשה. ידענו שמכבי ת"א היא יריבה חזקה, שתנסה לשלוט בכדור. התרשמתי ממנה מאוד, יש אצלה הרבה שחקנים שיכולים להשתלב בליגה הספרדית".

בתוך כך, היום (שישי) יתכנסו שחקני מכבי ת"א לאימון שיכלול שחרור והכנה לקראת המשחק נגד הפועל אשקלון בראשון. במוצ"ש שחקני הקבוצה ינוחו וביום ראשון בבוקר יתכנסו לאימון טקטי. במצב העניינים הנוכחי, הקבוצה לא תערוך אימון שלם לקראת המשחק נגד הקבוצה של יובל נעים. ג'ורדי קרויף הביע את מורת רוחו במסיבת העיתונאים אמש וכן קפטן הקבוצה, שרן ייני. במועדון לא אוהבים את העובדה שמשחקה של הפועל באר שבע נדחה ל-18.11. ייני: "ב"ש יכולה להחליט על תאריך השזרוע, בדקנו עם אשקלון והם לא יכולים לדחות את השזרוע לתאריך שאנחנו ביקשנו. אחרי שנקבע המשחק היו ניסיונות לדחות אותו, אך זה לא צלח וחבל. מראש לא היה צריך לקבוע את המחזור הזה לאחר יום כיפור".

הקפטן מרוצה מהיכולת של קבוצתו: "היה חוסר מזל נגד מכבי חיפה, היינו יכולים להכריע את המשחקים (מכבי חיפה וויאריאל), שלטנו בכל הפרמטרים. את רב המשחקים האלה אנחנו ננצח, אם נמשיך, ככה נמשיך להיאבק על כל התארים, כפי שמצופה מאיתנו". ייני התייחס לקהל הצהוב: "נגד מכבי חיפה ו-ויאריאל הקהל נותן פשוט תצוגות עידוד. כשאנחנו משחקים יותר טוב, מגיעים יותר אוהדים. אני יודע שקשה להם לעשות את הנסיעה מתל אביב לנתניה, לעמוד בפקקים". ייני גם ענה לביקורות על יכולתו: "אחרי כל משחק אני מסתכל על הסטטיסטיקה שלי ביחס לשאר המשחקים וביחס לשאר השחקנים. חשובה לי מאוד הביקורת מצד הצוות המקצועי והשחקנים. נותנים לי ביטחון, אני תמיד חושב ומנסה להשתפר".

הקשר התייחס לפרשת, שיר צדק, שהרעידה השבוע את עולם הכדורגל הישראלי: "שלחתי הודעה לשיר, דיברתי איתו. דברים יכולים ליפול לא באשמתו. הוא קיבל ממני תמיכה, זה מצב לא נעים להיות בו. לאחר שקרה ללאלה ולשיר, שחקנים צריכים לדעת לא לקחת כלום. אנחנו משחקים הרבה באירופה ואצלנו לא מרשים לקחת אפילו תרופה הומואופטית שאנחנו לא יודעים מה יש בה. אני מקווה שהוא לא ייעדר ליותר מכמה חודשים, זה יכול לפגוע לו בקריירה. אנחנו נוטלים רק את מה שהצוות נותן לנו, קיבלנו הוראה לא לעשות אימוני כושר פרטיים בגלל העומסים. יש לנו את כל המערכת, גם בבאר שבע מתנהלים כמו שצריך. אני לא יודע מה היה שם, אבל יכול להיות שמדובר במוצר שכל מה שכתוב עליו היה חוקי ובסוף שמו שם משהו שהוא לא חוקי. צריך להיזהר".

 
© כל הזכויות שמורות לאתר nana10