תרבות ובידור
טונה רגש: איתי זבולון שבר את מחסום האלבום הראשון
הראפר טונה, הופיע בחמישי האחרון על במה ורודה בהאנגר 11 והוכיח לכולם שהילד התמהוני מפתח תקווה הוא כאן כדי להשאר

מצויד באלבום מושלם - הוכחה לצליחה של משבר האלבום השני, עלה איתי זבולון הידוע בשמו "טונה", בחמישי האחרון על במת "האנגר 11" והוכיח לכולם שהגדרת "ראפר ישראלי" מצוי, קטנה עליו.

 

הקהל המשולהב קיבל הפקה מלוטשת, ג'ייזיסטית, קניה ווסטית, קנדריק לאמאריסטית לעיתים, אבל עם זאת מפוצצת במלודיה ובטקסטים מושלמים. הכל התנקז למופע שכל הכרטיסים אליו נמכרו כבר ביום הראשון למכירתם ואפילו עוד לפני שהאלבום יצא לשוק. לאחר ש"גם זה יעבור", מהאלבום הראשון הפך להמנון לאומי פלוס אין ספור גרסאות כיסוי, הגיעו "סחרחורת", "י"א 2" ו"אבודים בחלל" מ"טונה פארק" האלבום הטרי והוכיחו לכל המעריצים ומבקרי המוסיקה, שלא מדובר בסטוץ עם אלבום אחד.

 

 

 

מרוגש ומשולהב יגאל לוי

נחזור רגע לרכבת ההרים המטורפת, שהתרחשה בלונה פארק הפרטי של טונה ביום חמישי בהאנגר. עוד בטרם עלה לבמה, הוקרן סרטון דוקו או אם נרצה קליפ "בת מצווש" כפי שהוא הגדיר מאוחר יותר. זהו סרטון שטונה סוקר בו לאחור את השנים הקשות של חוסר ההכרה וההופעות מול קהל מצומצם להחריד. בסרטון שולבו גם קטעי ארכיון של איתי זבולון הילד (טונה כשהיה סרדין, סליחה לא התאפקתי), עולה על גלגל ענק, משחק בחרבות. פה ושם צצים בסרטון כמה מהלהיטים שלו והקהל שבהאנגר מלווה אותם בשאגות, וכל זה עוד בטרם ההרכב עלה.

 

הבמה שטופה בצבעי ורוד פוקסיה בשילוב וידאו מעגלי של קרוסלת סוסים, כאשר מעליה לוגו מעוצב של טונה עם פפיון ושתי חרבות בהצלבה. אם כבר מיתוג אז עד הסוף. כולם זוכרים את הלוגו של הילד המשתין של הדג נחש. גם לטונה בהחלט מגיע כזה.

 

הלהקה עולה לבמה והצלילים הראשונים של "אבודים בחלל" מעיפים את הקהל. ואז הוא מגיח. איש בחליפת חלל לבנה בצעדי סלואו מושן מהוססים ניגש למיקרופון ומוריד את הקסדה. הקהל בשלב הזה כבר מתפוצץ ורכבת ההרים יוצאת לדרך. ברגע השיא של השיר מגיחות בנות להקת AWA   ומצטרפות לחגיגה. טונה עובר לג'ינס וטי שירט שחורה וניכר שהוא בשוק טוטאלי ממה שקורה שם. הוא מתרגש מאד עד דמעות ומודה לקהל שהגיע ומילא את ההאנגר. קשה שלא להיסחף את תוך ההתרגשות שלו, בעיקר כשבמהלך ההופעה בין השירים, מוקרנים סרטונים של טונה הילד החמוד עם השן הקדמית החסרה והעיניים השובבות חולמניות.

 

שורה של אורחים עולה בזה אחר זה לבמה. הראפר אורטגה מבצע יחד עם טונה את "דברים הולכים להשתנות". בקטע "קאובוי" עולה בבגדים תואמים עם כובע ווסט מיקי גבריאלוב הגדול מכולם. בשיר "הכל זה בצוות" עולים רד בנד והזמרת עדי אולמנסקי ונותנים ביצוע קריפי לשיר הכמעט מסיים של האלבום.

 

"מרפקים" זורק אותנו ל-2011 להפגנת ההמונים בכיכר המדינה ותוך כדי הקהל שואג "הון שלטון עולם תחתון" ומניף ידיים. אין ספק שדפני ליף שישבה  בגלריה של ההאנגר הייתה מרוצה. טונה העניק את המבחר של שני אלבומיו, אבל אחד מרגעי השיא מתרחשים כאשר נאצ'י נאצ' מצטרף לטונה ב"אני כאן לשבור" ו"עולם משוגע". הג'יי זי והקניה הישראלים או יותר נכון הפורטיסחרוף של ההיפ הופ הישראלי, אם תרצו.

 

יש לציין כמובן את ההרכב הקבוע של טונה, המלווה אותו גם בשנים הקשות ועשה כאן עבודה מצוינת. שעתיים ורבע מסחררות שבסופן מהדהדת המסקנה הבלתי נמנעת - טונה כאן להשאר.

 

מיקי גבריאלוב נותן בראש יגאל לוי
 
© כל הזכויות שמורות לאתר nana10