אונליין
יצרנית מדפסות התלת מימד אולטימייקר מציגה: כך תפתחו מפעל ייצור ביתי בפחות מ-50,000 ש"ח
יצרנית מדפסות בתלת מימד ההולנדית, אולטימייקר, משחררת עדכון תוכנה חדש שיאפשר למשתמשים להפוך את המדפסות שברשותם למערך ייצור מחובר
Ultimaker Ultimaker

Ultimaker כבר הספיקה לרכוש לעצמה שם בעולם כאחת מיצרניות מדפסות בתלת מימד האמינות והידידותיות ביותר למשתמש. במהלך השבועות הקרובים החברה תשחרר עדכון תוכנה חדש בדמות "ה- Ultimaker Cura" שאמור לסמן שינוי באסטרטגיית פעילות החברה ולהציב דווקא את פיתוח התוכנה בלב העניין עם כמה פיצ׳רים מעניינים שתוכלו ליישם בבית או במשרד, בשטח שלא יגזול יותר מקום מאשר שולחן עבודה סטנדרטי. לדברי רז דרבי, מנכ״ל חברת מפעיל, נציגתה הבלעדית של Ultimaker בישראל "צוותי הפיתוח של Ultimaker ממשיכים לפתח יישומים חדשים שיאפשרו למיליוני המשתמשים ברחבי העולם ובישראל, ביניהם מעצבים מקצועיים , מהנדסים, סטארטאפים, חוקרים ומייקרים להפיק את המרב מחוויית העבודה עם מדפסות התלת מימד שלהם״. אז אחרי ההקדמה הזו בואו ונראה במה מדובר ומה בעצם התחדש בעדכון התוכנה האחרון.

 

 

 

התשובה למעריצי ה- SolidWorks


החידוש הראשון הוא בשורה משמחת למשתמשים בתוכנת העיצוב SolidWorks. ה- Ultimaker Cura היא תוכנת חיתוך (slicing) מבית היוצר של אולטימייקר, המציעה פתרון רב עוצמה אך פשוט לעבודה, ומיועדת עבור הכנת קבצים לשלב הייצור (ההדפסה) בתלת מימד לאחר השלמת שלב עיצוב המודל בתוכנת תכנון (תוכנות CAD). ה- Cura אמורה לספק  אינטגרציה חלקה בזרימת העבודה בינה לבין יישומי ה- CAD הפופולאריים בתעשייה כגון SolidWorks ו- Siemens NX, מה שאמור להבטיח ללקוחות Ultimaker עבודה בסביבות עיצוב מגוונות המותאמות לצרכיהם.

ה- Ultimaker Cura תאפשר לחבר מדפסות זו לזו ליצרית מערך עבודה אחד יח"צ

לפתוח משרד יצרני ממש על השולחן

 

אך הבשורה המסקרנת ביותר היא זו שתאפשר למשתמשים לחבר מדספות יחדיו ולייצר מעיין מפעל יצרני ביתי. מסתבר שה- Cura Connect, תאפשר למשתמשי Ultimaker Cura לצרף מדפסות שולחניות נפרדות של החברה לכדי מערך מדפסות מנוהל - ממש בדומה למערך יצרני בהיקף קטן. בחברה מספרים שמדובר בפתרון ראשון מסוגו עבור תחום המדפסות בתלת מימד השולחניות המקצועיות, מה שיאפשר למשתמשים לתזמן ולייצר מעיין תור הדפסה כמו גם לפקח על עבודות הדפסה ולמעשה לייעל את כל התהליכים הללו.

 

 

 

 

מבדיקה שערכנו נראה שלהקים ״מפעל״ ייצור קטן, נניח בשטח של שולחן עבודה סטנדרטי הכולל שלוש מדפסות שולחניות מקצועיות, מהדגם החדש Ultimaker3, שנשלט גם מהסמארטפון, יעלה לכם קצת פחות מ- 50,000 ש״ח כולל מע״מ - לפי עלות של 16,369 ש"ח למדפסת. מה שפעם היה בלתי אפשרי, הופך למציאות כשלראשונה מחיר הייצור ההמוני במדפסות תלת מימד הופך נגיש יותר ויותר, כמעט כמו הטכנולוגיה עצמה. ה-Ultimaker Cura תהיה זמינה בימים הקרובים כש העדכונים המדוברים ייכנסו לפעולה בשבועות הקרובים.

 
© כל הזכויות שמורות לאתר nana10