תרבות ובידור
חוזר לשורשים: גילי יאלו מבקר באתיופיה עם שיר גרובי באמהרית
ליאור נרקיס עושה פסטיבל ומוכיח בשירו החדש כי ידו על העליונה, גילי יאלו עושה גרוב אתיופי, סדריק ומתן לוי חוזרים לספסל הלימודים ומי השלישייה שעושה צחוק מהעבודה? סיכום מוסיקה ישראלית
גילי יאלו באתיופיה צילום מסך-

 

השבוע הראשון של סוכות נפתח עם להיט מועדונים חדש מבית היוצר של ליאור נרקיס - "פסטיבל", שיר חפלה דאנס פופ ים תיכוני קצבי וקליט שיצרו דור שגב ורולי אייזן לעיבוד והפקה מוסיקלית של ינון יהל.

 

על אף שהשיר כולל אלמנטים שכבר נחרשו בעבר (כמו שימוש באנגלית בפזמון ולהקה שחוזרת אחר הזמר), הוא נשמע כבן כלאיים של "מהפכה של שמחה" ו"שגעת טרפת" ומציג את נרקיס בשיא האנרגטיות והכריזמה המוסיקלית שלו. כה לחי!

 

 

קחו שלושה כישלונות מוסיקליים, זמרי סוג האות לפני ח' אם תרצו, שלבד נוחלים כשלון חרוץ ובעיקר שרים באמבטיה, חברו אותם יחד להרכב אחד שלוקח שירים חרושים שהיו להיטים במידה כזו או אחרת, הוסיפו להם דרבוקות וגיטרות ויש לכם שלישיה חדשה - "סלאמתק" (קוקו מאילת, שימי מזרחי ולואי עלי).

 

אם היה מדובר בעוד שלישיה א-לה הפרויקט של רביבו - ניחא, אם היה מדובר בעוד שלישיה שיודעת לשיר בטוב טעם וללא בכיינות מיותרת - ניחא, אבל במקרה של סלאמתק "גרועים השלושה מן האחד" והמחרוזת החדשה שהוציא ההרכב השבוע - "מחרוזת פזמונים מהנשמה" הוא שפל המדרגה: ביצועים לא מלהיבים ודי משעממים, ייבובים לא מדויקים ובעיקר עשיית צחוק מהעבודה. בעיקר נשמע כמו חיקוי פתטי ל"הפרויקט של רביבו" לעניים.

 

 

גילי יאלו, אחד השמות החמים והמדוברים בסצינת האינדי, הוציא בימים אלה סינגל חדש מאלבום הסולו הראשון שלו שצפוי לראות אור בחודש הבא - Selam , ממתק גרוב פופ ג'אז Fאנק בשפה האמהרית הנכתב בעקבות חברו שהובהל לבית החולים והמחשבות שעלו בראשו של יאלו בנוגע לבריאותו של חברו.

 

השיר, הכולל סאונד סבנטיזי אייטיזי עם שיק עכשווי, הוא גם קליט, גם קצבי וגם מלא סול ואנרגיות חיוביות שהופכות, לאורך דרכו,  את יאלו לאחד היוצרים המעניינים בסצינת האינדי בשנים האחרונות.

 

 

סדריק (אקס אולטראס) ומתן לוי חברו יחד לשיר חינוכי, קליט ומתוק עם מוסר השכל - "בית ספר", שיר היפ הופ העוסק בכשלונות, הצלחה, במוטיבציה ו"התאבדות" על מטרות ובעיקר הליכה בדרך הכנה והאמיתית. שיר מעורר השראה שבניגוד לשאר השירים שיוצאים בתפזורת בסצינת ההיפ הופ לאחרונה - דווקא מצליח לגעת ולרגש.

 

 

במה חדשה: אירית משה - "לבדי עם הבלוז"

 

הכירו את אירית משה, יוצרת וזמרת צעירה, בשיר חדש - "לבדי עם הבלוז", שיר מלודי, ענוג וחושני עם זמרת בעלת קול קטיפתי שעושה טוב על הלב והנשמה.

 

 
© כל הזכויות שמורות לאתר nana10