ספורט
"מרגש לפתוח עונה כמאמן במקום בו שיחקתי"
טפירו בראיון: "הפועל אילת תהיה קבוצה שייהנו לראות אותה"

עדיין קצת קשה להתרגל לזה, אבל מאיר טפירו כבר פותח עונה שניה כמאמן. הילד הנצחי של הכדורסל הישראלי, ששיחק במשך 23 שנים רצופות, נחת הקיץ באילת וינסה להביא את הקסם מהפרקט, אל מעבר לקווים.

"זו הולכת להיות שנה של אתגר", אומר טפירו ומסביר: "יש כמה לנו אתגרים לעמוד בהם. זה אתגר לעשות פלייאוף, כמו שאילת עשתה בשנים הקודמות וזה אתגר להישאר כל העונה חזקים וביחד".
 
ההתרגשות כמאמן לפתוח עונה גדולה יותר מאשר כשחקן?
"אני מאוד מתרגש, שניהם מרגשים. עכשיו אני מתרגש בגלל שאני פותח עונה במקום ששיחקתי בו, אני מתרגש לראות איזו קבוצה נהיה".

איזה קבוצה אתה רוצה שתהיו?
"אני רוצה שנהיה קבוצה פיזית, אגרסיבית, שמחה, קבוצה שתשחק ביחד, שתשמור על הבית שלה. חשוב לי החיבור לקהילה ולעיר, אבל הכי חשוב זה שנהנה לשחק. כל היתר כבר יסתדר".

עונת הבכורה של טפירו לא היתה פשוטה. מכבי אשדוד/באר טוביה אמנם היתה קבוצה צעירה ותוססת, אבל במהלך העונה עבר משבר עם שבעה הפסדים רצופים שגררו את הקבוצה לתחתית. "מאוד נהניתי לאמן קבוצה צעירה, אבל עכשיו באילת יש קבוצה עם יותר נסיון", מעיד טפירו. "חלק מהשחקנים כבר היו חתומים כשהגעתי, אבל בכל מקרה אלו שחקנים שאני מאוד מאמין בהם. יש פה קבוצה טובה ומנוסה".

זו תהיה קבוצה בצלמך?
"אי אפשר להגיד את זה, כי בסופו של יום אתה צריך להתאים את הכדורסל לשחקנים שלך ולתת הנגיעות שלך. אני מקווה ומאמין שתהיה קבוצה שנהנית לשחק ואנשים ייהנו ממנה".

כמה קשה עבורך המרחק מאילת?
"זה האתגר הנוסף, המרחק גם המשפחה, הנסיעות.

שיחקת באילת בגלגול הקודם שלה, דברים השתנו?
"יש לי פה הרבה חברים מהתקופה ששיחקתי פה ויש זכרונות טובים. אני מאוד אוהב את העיר הזאת".

הפועל אילת קיבעה את עצמה בשנים האחרונות כחברה בצמרת הכדורסל הישראלי עם שלוש עליות לפיינל פור בארבע שנים. גם טפירו ינסה להשאיר את הקבוצה שלו באיזור הזה: "אני בטוח שיהיו לנו עליות וירידות העונה, אבל אני מאמין שנגיע בכושר הכי טוב בזמן הנכון, כדי שנהיה הקבוצה שאנחנו יכולים להיות".
 
הצעדים הראשונים של המאמן בן ה-42 לא הולכים להיות פשוטים, עם מפגשים מול מכבי ת"א, הפועל ירושלים והפועל חולון בחמשת מחזורי הפתיחה. "יש לנו הגרלה לא קלה, עם משחק ראשון מול מכבי תל אביב, קבוצה שנבנתה מחדש", אומר טפירו. "אנחנו מתרכזים בעצמנו כמה שאפשר וננסה לשחק וחכם נגד כל יריב".

מה אתה היית מאחל לעצמך?
"קודם כל ליהנות, לעמוד באתגרים וכל הזמן להשתפר".

 
 
© כל הזכויות שמורות לאתר nana10