ספורט
הרוש: "אף שחקן הוא לא מעל נבחרת ישראל"
צפו בראיון: השנים הקשות בארץ, ההצלחה בקפריסין והחלום

השער שספגה אנורתוזיס פמגוסטה ביום שבת האחרון ב-1:1 של מול אא"ק לרנקה בליגה הקפריסאית היה הראשון אחרי ארבעה משחקים רצופים של אריאל הרוש ללא ספיגה ו-455 דקות בסך הכל של שער נקי. השוער הישראלי עושה חיל באי השכן, יחד עם מאמנו רוני לוי, והיה ברור שמדובר רק בעניין של זמן עד שההצלחה שלו תחזיר אותו לסגל נבחרת ישראל.

אנורתוזיס, שמוליכה את הליגה הקפריסאית עם 14 נקודות מ-18 אפשריות, וחולמת על זכייה באליפות ראשונה מאז עונת 2007/8, כשבאמתחתה בסך הכל 13 תארי אליפות מקומיים ועשרה גביעים. רגע לפני שנבחרת ישראל מסיימת את קמפיין מוקדמות המונדיאל, אריאל הרוש שם בצד את האתגר שלו בקפריסין והתפנה לדבר על הכל בראיון נרחב. על הבעייתיות בעמדת השוער של הנבחרת, תחושת הפספוס האישית והרנסאנס שהוא חווה היום בקפריסין.

"כבר הרבה זמן שאין יציבות בעמדת השוער בנבחרת, למעשה מאז שדודו אוואט פרש", אמר הרוש בתחילת דבריו. "בכדורגל, ידוע שיציבות חשובה. אני חושב שמי שקיבל את ההזדמנות היה צריך לקחת אותה בשתי ידיים. אני אף פעם לא קיבלתי את ההזדמנות בקמפיין. בעזרת השם אני מקווה שאעשה את זה עכשיו, הכל תלוי בי ואם אהיה טוב - אמשיך לשחק. אם לא אהיה טוב - לא אמשיך, זה פשוט מאוד".

אם כבר מדברים על הזדמנות, הרוש נכנס אל בין הקורות במשחק החוץ הקשה מול איטליה אחרי שהחליף את עמרי גלזר והציג יכולת נהדרת. "לספק הופעה כזו בנבחרת זה משהו יוצא מן הכלל, זה לא כמו משחק ליגה עם קבוצה. היה לי משחק טוב מאוד ואני מקווה שמשם אקח את המושכות, אציג יכולת טובה מבלי לדבר יותר מדי ואוכיח שאני צריך להיות השוער הראשון. לשחק עם בופון, שהוא אחד השוערים הגדולים בהיסטוריה, זה היה רגע מיוחד. אחר כך גם דיברתי איתו וזו הייתה סוג של חוויה בפני עצמה. אני חושב שאפשר ללמוד ממנו הרבה בפן המקצועי, האישי ובהתנהלות שלו".

עד ההצלחה בקפריסין, הרוש עבר גם לא מעט ירידות בקריירה ופיספוס אחד גדול - המעבר לליגה הספרדית שנכשל. "הייתי קרוב, אבל אף פעם אסור להגיד אף פעם. לא ויתרתי על החלום שלי וגם אחרי הניתוח, כשכולם אמרו לי שאני צריך לפרוש מכדורגל, ואחרי שלא הלך לי בהפועל ת"א או בבית"ר, לא ויתרתי ותמיד המשכתי לעבוד חזק. אם ירצה המזל והגורל, אני עוד אשחק שם. אם לא, אסתכל אחורה ואגיד שעשיתי את הכל, אבל הכל יכול לקרות. אני בתקופה טובה עכשיו".

באיזו קבוצה בספרד כמעט חתמת?
"היו כמה קבוצות, ויאריאל הייתה אחת מהן. זה היה מזמן, עוד לפני שקיבלתי את הדרכון האירופי".

תסריט שוויאריאל תרצה אותך הוא מציאותי?
"הלוואי וזה יקרה, אבל תן לי לסיים את העונה בקפריסין".

עד כמה העובדה שאתה משחק בחו"ל יכולה לתרום לכך שתקבל יותר קרדיט בנבחרת?
"בסופו של דבר הכל נמדד ביכולת. היציאה לקפריסין עשתה לי טוב, הייתי צריך את השקט שיש שם ולהתעסק רק בכדורגל. בארבע השנים האחרונות שלי בישראל, אני לא זוכר את עצמי משחק רק כדורגל. לצערי, תמיד התעסקתי בפירוק של קבוצה, בחובות לשחקנים, בבוררויות או סיפורים כמו פרשת הצ'צ'נים בבית"ר. אף פעם לא היה לי רגע של נחת בכדורגל ועכשיו כשיש לי אותו אני יכול להראות את אריאל הרוש האמיתי".

איך מתכוננים למשחק מול ספרד, שתגיע לישראל עם שלל כוכביה הגדולים?
"בדיוק כמו שהתכוננתי למשחק מול גרמניה, שהגיעה אז מהמקום הראשון בעולם. צריך לבוא ולהנות, אם נתחיל לחשוב יותר מדי על השחקנים הטובים שיש להם אז "נעשה במכנסיים". לשחק מול ספרד זו חוויה בפני עצמה וכמו ששיחקתי נגד איטליה ונהנתי מכדורגל ברמה הכי גבוהה בעולם, כך גם הפעם. אני לוקח את זה כאתגר אישי, מקווה שנעמוד בזה ואולי גם נוציא תוצאה טובה יותר מאשר מול איטליה".

מה עם עבירות המשמעת בנבחרת? אתה מוזכר בנשימה אחת עם ניר ביטון, תומר חמד וטאלב טוואטחה. למדתם מזה?
"אנחנו שחקנים בוגרים וכל אחד אחראי על מעשיו. אני רוצה להסתכל על עצמי וחושב שעשיתי טעות בכך שחשבתי שמגיע לי לשחק באותו רגע. אני יכול לחשוב מה שאני רוצה, אבל את מה שיש לי להגיד אני צריך לומר אך ורק למאמן. היו אמוציות ועצבים כי רציתי כל כך לשחק וחשבתי שאשחק, אבל זה לא קרה. שום שחקן הוא לא מעל הנבחרת. התנצלתי בפני אלישע לוי מספר פעמים ואני שמח שהוא קיבל את התנצלותי וחזרתי לנבחרת. אוכיח במגרש ששמתי את זה מאחוריי והמשכתי הלאה".

 
© כל הזכויות שמורות לאתר nana10