ספורט
"מתים שהקמפיין ייגמר. נמחק אותו מהראש"
תחושות קשות בנבחרת אחרי ה-0:1. אלמוג כהן יפתח מול ספרד

הניצחון הדחוק של נבחרת ישראל 0:1 על ליכטנשטיין, התקבל ברגשות מעורבים. מצד אחד, במחצית הראשונה הנבחרת החזיקה בכדור מול נבחרת שמצטופפת ולא איימה על השער של אריאל הרוש, ולולא ההחמצות הרבות התוצאה היתה הרבה יותר גבוהה, מצד שני, במחצית השנייה חלה ירידה משמעותית ביכולת שגרמה לתחושה לא נעימה, דאגה גדולה ודפיקות לב רבות עד לשריקת הסיום.

"מתים שהקמפיין הזה כבר ייגמר. זה לא קמפיין שנספר לילדים ולנכדים שלנו שהיינו שותפים בו. זה קמפיין שנרצה למחוק מהזיכרון. זה היה ניצחון עצוב", אמרו מספר שחקנים בנבחרת בכנות אחרי המשחק. "פעם היינו מפרקים נבחרות כאלה, היום בשיניים אנחנו מחזיקים יתרון של שער".

התיאוריה של אלישע לוי לפני המשחק התבררה כנכונה. למאמן הלאומי היה ברור שהיריבה לא תעשה חיים קלים ורק שער מהיר יפתח את המשחק, אבל דווקא האנרגיות שהיו בהפסד לאיטליה ברג'יו אמיליה לא היו אתמול. בסיום המשחק אלישע לחץ את ידי השחקנים בחדר ההלבשה וחייך. "נראה שירד ממנו לחץ בלתי רגיל", אמרו השחקנים.

באסיפה שלפני המשחק, דרש אלישע לראשונה בקמפיין משני הבלמים, טל בן חיים ואיתן טיבי לעלות במצבים הנייחים. מאחד מהם, כבש טיבי אחרי עבודה טובה של תומר חמד שהוכיח גם אתמול שאסור לוותר על שחקן כמוהו בהרכב. השחקנים בנבחרת טענו כי נכון היה יותר לפתוח עם דור אלו שתוקף יותר מעמדת המגן הימני מאשר עם דוד קלטינס שלא אוהב לשחק בעמדה הזו ומיעט לסייע להתקפה.

הנבחרת תחזור רק לפנות בוקר בין שבת לראשון, שבע שעות אחרי שספרד תנחת בארץ. השחקנים התלוננו שלפני לה רוחה הם בקושי ינוחו, אבל בנבחרת הסבירו שוב כי עלות מטוס חכור היה מצריך תשלום של 300 אלף שקלים וטיסה מהירה יותר לא נמצאה, כי הנבחרת לאורך שנים לא טסה בשבת.

לקראת המשחק בשני בטדי, אלישע לוי ישנה את המערך. אלמוג כהן יצטרף לקישור על חשבון אלירן עטר או ליאור רפאלוב ויעבה את האמצע. המטרה של אלישע לקראת ספרד, היא שהשחקנים יהיו יותר קרובים אחד לשני ולא כמו במשחק בחיחון בו הובסה הנבחרת 4:1.  "חייבים לסיים בכבוד ולא לחטוף בראש", זו המטרה אותה סימנו במשלחת. יו"ר ההתאחדות לכדורגל עופר עיני שלא נכח אתמול בוודוז, יגיע למשחק בטדי.

אלישע לוי יעמוד בפעם האחרונה על הקווים ביום שני. המאמן יגיש לעופר עיני דוח מקיף בו יכלול את הסיבות לזימון של 56 שחקנים, כש-37 מהם לבשו את המדים, מספר שיא למאמן לאומי. לוי מתכוון לציין גם את עבירות המשמעת שעברו שחקנים ולכן לא זומנו.

וועדת האיתור תתכנס רק בסוף נובמבר, כשהחלטה על מאמן חדש תהיה בדצמבר. ברק בכר, רוני לוי ויוסי אבוקסיס הם המועמדים לתפקיד, ואליהם יצורף מאמן נוסף שיועלה בשיחות בין חברי וועדת האיתור. עיני שוקל למנות מנהל מקצועי, שיעבוד בשיתוף פעולה עם המאמן הבא והנושא ייבחן.

לפני המשחק מול ספרד תערוך הנבחרת טקס מיוחד ליוסי בניון שרשם את הופעתו ב-101 אתמול. הקפטן טל בן חיים, שרשם את הופעתו ה-95, עלה למקום השני בדירוג ועקף את אריק בנאדו.

 
 
© כל הזכויות שמורות לאתר nana10