אוכל
פרידה ממוסד: רושפלד סוגר עוד מסעדה
אחרי שזכתה לביקורות נלהבות וסומנה כאחד מחללי האוכל המבטיחים בארץ, נסגרת מסעדת "ג'ונתן פוד קלאב" בפתאומיות כבר השבוע
סופה של תקופה. יונתן רושפלד צילום מסך - גיא פינס

לפני שמונה חודשים נפתח "ג'ונתן פוד קלאב", חלל האכלה ישן-חדש של השף יונתן רושפלד, ששכן היכן שפעלה במשך השנים מסעדתו המיתולוגית של השף "הרברט סמואל". המקום שפעל כחלל קולינרי קונספטואלי עם מטבחים מתחלפים, התקבע בחודשים האחרונים כמסעדה המגישה את מנותיו הנוסטלגיות של רושפלד לאורך השנים, דוגמת צלעות הטלה "אסבנה" וקנלוני עגל חלב, לצד מנות המתחלפות בהתאם לחשק של השף.

 

>> הכירו את פסטת הנוטלה שמשגעת את העולם

 

בחודשים האחרונים זכתה המסעדה לביקורות נלהבות, והמנות האייקוניות כיכבו ללא הרף ברשתות החברתיות. לפני שעה קלה נמסר מטעמו של השף על סגירת המסעדה עוד השבוע. הסיבה: עלויות תפעול גבוהות. "מאוד אהבתי לבשל בחלל שלי עבור מי שבא לסעוד ולהתנסות יחד איתי בשילובי טעמים מעניינים", מוסר רושפלד, "אבל טעמים זה לא מספיק והעלויות התפעוליות הן גבוהות ליצירת אוכל שכזה. בעולם הדיגיטלי המהיר ניתן לעשות גם אוכל טעים כפי שיצרתי בקפטן קארי".

 

>> איפה תשיגו לובסטר שלם בפחות מ-60 ש"ח?

 

 

 

נפרד ממקום אחד ומביט לעבר אירופה. יונתן רושפלד איליה מלינקוב

מטעמו של רושפלד נמסר שכדי לחדד את חווית הבילוי שמעוניין רושפלד להעניק לסועדים, הוחלט על סגירת המסעדה עד למציאת לוקיישן אינטימי יותר, שיאפשר לחבר גם חווית בילוי אחרת, מהודקת יותר לאוכל שמוגש. להחלטה הפתאומית הגיע השף במהלך טיול בחו"ל: "כשהייתי בדנמרק השבוע וביליתי שם הרגשתי שיש שני קצוות בעולם הזה. אוכל אינטימי ומולו אוכל quick casual שאינו דורש את המגע שדורש הבישול האינטימי. אני מחפש, כמו כל אמן, את המקום האינטימי הזה לבשל עבור הסועדים שלי".

 

רשת מסעדות המזון המהיר ההודי "קפטן קארי" של השף תמשיך לפעול כרגיל, וגורמים המקורבים לשף אף רומזים על מגמת התרחבות משמחת לכמה לוקיישנים באירופה, במקביל לפתיחת סניפים נוספים בארץ. "ג'ונתן פוד קלאב" תיסגר כבר השבוע, אך אירועי ר"אונד טייבלס" יתקיימו במסעדה כמתוכנן התאריכים 12-17 בנובמבר.

 

 
© כל הזכויות שמורות לאתר nana10