תרבות ובידור
האם דודו אהרון מתגעגע לאקסית שלו?
דודו אהרון מתגעגע לאקסית בבלדה חדשה, גלית גיאת בסינגל ביכורים, בר כהן מ"אייל גולן קורא לך" מאכזבת ויובל מנדלסון מציג רוק חינוכי. סיכום שבוע במוסיקה הישראלית
דודו אהרון ושיר רוזנבלום. מתגעגע? יחסי ציבור

האם דודו אהרון ושיר רוזנבלום יחזרו להיות ביחד? מהבלדה החדשה שהוציא השבוע אהרון, ניתן לפרש כי כוכב הזמר המזרחי ואופרת הסבון המשפחתית בז'אנר, מרגיש געגועים לאקסית שלו.

 

"הכל בגלל הגעגוע", שיר שקט ומצוין שכתב והלחין אהרון יחד עם דולב רם ופן חזות, מציג את אהרון באור חושפני, שברירי, רגיש ופגיע, כשהוא גורס בשיר: "והלוואי שניפגש פתאום, לדעת אם זאת את או סתם הרגל, לישון לבד או עם האחרות, נראה לי לא נורמלי". מלבד שהטקסט סנטימנטלי למדי, אהרון מבצע אותו בכנות משוועת ובמלוא נשמתו וגרונו, ומוכיח כי כשהוא רוצה - הוא יכול למכור איכות ממוסחרת.

 

נ.ב. אני סקרן לדעת מה בת זוגו החדשה של אהרון, נטלי לוי, אמרה על השיר?

 

 

שנים שהיא מלווה את התרבות הישראלית נאמנות ובימים אלה החליטה השחקנית והזמרת גלית גיאת להגשים חלום ישן: להוציא שיר בכורה מאלבום חדש שבדרך - "שירת לבבי", שיר אתני ישראלי המשלב בין ניחוחות תימניים, שירה ספרדית במקצבי לדינו ואוריינטליות משכרת חושים שהולמים היטב את קולה וישותה הבימתית של גיאת שמצליחה להביא את המקוריות והייחודיות שלה וקולה בשיר קסום שנוגע בלב.

 

בר כהן, זוכת "אייל גולן קורא לך" בעונתה האחרונה, חבקה לאחרונה סינגל שני - "משחק מוכר", שיר שכתבה והלחינה מיכל סגל והפיק מוסיקלית עמוס כהן. על פניו, השיר כולל טקסט, לחן ועיבודים מעולים שהולמים היטב את הז'אנר ה"בכייני" (או אם תרצו - "דכאוני").

 

אולם, בהאזנה חוזרת ונשנית, מה שפוגם בהנאה מהשיר הוא דבר אחד: קולה של כהן, שנשמע מאולץ מדי, לא כנה ולא אמין, נוטף מניירות מיותרות ומסולסל לא במקומות הנכונות כמו גם חוטא ב"יללות" מיותרות של בכי שמכבידים על עיכול השיר ודי פוגמים באיכותו. פספוס.

 

הרוקר הכי מטורף, שנון וחינוכי שיש ברוק הישראלי בשנים האחרונות - יובל מנדלסון ("שייגעצ", "לואי מרשל"), הוציא השבוע שיר חדש - "סיפור פשוט", רוק בועט וקולע עם חותמו האישי של מנדלסון בו חוזר אל ימי התיכון שלו כתלמיד ואל ההווה והדיי ג'וב שלו - מורה לאזרחות בתיכון והתוצאה שובבה, חצופה, מבריקה, הומוריסטית ומפולפלת.

 

במה חדשה: שני פונה - "שיר לאבי"

 

סינגל הביכורים של שני פונה מ"דה ווייס" - שיר אותו כתבה והלחינה לכבוד אביה הביולוגי ואביה הרוחני (הקדוש ברוך הוא) עם קול נקי, צלול ומצמרר, טקסט איכותי ולחן מלודי וקסום. יריית פתיחה מצוינת!

 

 
© כל הזכויות שמורות לאתר nana10