חדשות
התינוק מת בביה"ח – המשפחה לא קיבלה הסברים: "הרגו לי את הילד"
בנה של הודה עכאווי מת בשבוע שעבר בתינוקייה ב"הלל יפה" שבחדרה, יממה לאחר הלידה. עד היום לא טרחו בבית החולים לעדכן את המשפחה בדבר הנסיבות והאם האבלה לא מוותרת: "אני רוצה להבין, אני רוצה להגן על הזכויות של בני. אם לא אעשה זאת – מחר יקרה אותו דבר לילד אחר"

הודה עכאווי מתקשה לעכל את הטרגדיה האישית והמשפחתית שעברה. בשבוע שעבר ילדה את בנה באופן תקין בבית החולים הלל יפה בחדרה, אך יממה לאחר מכן הודיעו הרופאים לאם כי בנה מת - מבלי לפרט מדוע.

 

"הלידה הייתה טבעית, הילד נשאר איתי שעתיים ולאחר מכן לקחו אותו למחלקת התינוקות", סיפרה עכאווי. "ראיתי בעיניי שלוקחים את הילד לחדר ההחייאה. קיבלתי הלם ורצתי החוצה", היא ממשיכה, "קראתי לאמא שלי, וכל מה שאמרתי זה שהילד מת, הרגו לי את הילד".

 

לכתבות נוספות בחדשות 10 >>

נשיא קטלוניה: "נשהה את הכרזת העצמאות כדי לתת פתח למו"מ"

"פחדתי למות": נלכדה בתא המטען של אוטובוס ונגררה בכביש

טעות בכתובת: תיעוד - כוח ימ"מ פושט על הבית הלא נכון

 

הודה עכאווי, שאיבדה את תינוקה יממה לאחר הלידה בביה"ח הלל יפה חדשות 10

"בשעה 10:00 בבוקר לקחתי אותו כדי להאכיל אותו. שמתי אותו בחיקי ונישקתי אותו, הרגשתי שמשהו עומד להתרחש. זו הייתה הפעם האחרונה שהרמתי אותו", היא מספרת בדמעות.


עד היום איש לא יודע להסביר לאם את נסיבות מותו של בנה הפעוט, ובבית החולים הגדירו אותו כ"אירוע עצוב ונדיר". אלא שהיא מסרבת להשלים עם הקביעה הזו: "אני רוצה להבין, אני רוצה להגן על הזכויות של בני. אם לא אעשה זאת - מחר יקרה אותו דבר לילד אחר", הזהירה.


בית החולים עדכן את משרד הבריאות, אך גם שם לא יצרו עדיין קשר עם המשפחה שנותרה המומה. "הגיע אלי עובד סוציאלי, הוא בכה ילד איתי. מי שרוצה למות - שיתאשפז בבית החולים הזה", אמרה בזעם.

 

מבית החולים הלל יפה נמסר בתגובה: "סיבת המוות לא ברורה, המשפחה סירבה לנתיחה שלאחר המוות על אף בקשת הצוות הרפואי. התינוק טופל על ידי אחות התינוקייה זמן קצר לפני שנמצא בעריסתו בלי סימני חיים. בוצעה החייאה ממושכת, אך לבסוף נאלץ הצוות לקבוע את מותו. מדובר במקרה נדיר מאוד. הודעה נמסרה למשרד הבריאות מיד. לכשתושלם הבדיקה יועברו הממצאים למשפחה. בית החולים משתתף בצער האם והמשפחה".

 

 
© כל הזכויות שמורות לאתר nana10