חדשות
ארה"ב הציעה פרס כספי תמורת מידע שיוביל ללכידת שני פעילי חיזבאללה
בצל המדיניות התקיפה של ממשל טראמפ נגד איראן, בארה"ב נחושים לפגוע בשחקן נוסף בציר השיעי: מחלקת המדינה קיימה תדרוך ומסרה כי וושינגטון סבורה שחיזבאללה נחוש לבצע פיגוע בגבולותיה

בתדרוך של מחלקת המדינה האמריקנית נמסר אתמול (שלישי) כי ארה"ב סבורה שחיזבאללה נחוש לייצר לעצמו אפשרות מתקפה בתוך גבולותיה ולבצע פיגוע. בהתאם להכרזה זו, הציעו בוושינגטון פרס כספי בשווי מיליוני דולרים עבור מידע שיוביל ללכידת שני פעילי הארגון הלבנוני.


עד שבעה מיליון דולר מוצעים עבור מידע שיוביל לתפיסת טלאל חמיה, ראש מנגנון מבצעי החוץ של חיזבאללה ועד חמישה מיליון דולר מוצעים למידח שיוביל לתפיסת פואד שוקר, שמשמש כיועץ בכיר למזכ"ל חיזבאללה חסן נסראללה.

 

לכתבות נוספות בחדשות 10 >>

נשיא קטלוניה: "נשהה את הכרזת העצמאות כדי לתת פתח למשא ומתן"

"היתה מהומה בנמל התעופה": חברת התעופה דורשת מהנוסעים אלפי דולרים לטיסות חלופיות

התינוק מת בביה"ח - המשפחה לא קיבלה הסברים: "הרגו לי את הילד"

 

מודעת הפרס על פואד שוקר טוויטר
מודעת הפרס על טלאל המיאה טוויטר

מחלקת המדינה קשרה בין חיזבאללה והתמיכה שקיבל מאיראן אשר בזכותה צמח ושגשג. בתדרוך נמתחה ביקורת על מדינות שהחליטו לפעול רק נגד הזרוע הצבאית של חיזבאללה ונטען כי לארגון אין זרוע פוליטית והנטייה שלו לאלימות לא השתנתה בשלושת העשורים האחרונים ולארגון פעילים ברחבי העולם, כך למשך נפגעו 2,000 פעילים בלחימה בסוריה והארגון מעורה בפעילויות לא חוקיות בבולגריה, קפריסין, פרו, תאילנד, כווית וניגריה. עוד נמסר כי הארגון משקיע משאבים רבים בפיתוח ארסנל הטילים שלו בלבנון.


תדרוך זה הגיע זמן קצר לאחר שדוברת הבית הלבן מסרה כי נשיא ארה"ב, דונלד טראמפ, הגיע להחלטה בנוגע לאסטרטגיה מול איראן. טראמפ צפוי לחשוף את האסטרטגיה בימים הקרובים במקביל להחלטתו בנוגע לאשרור הסכם הגרעין שנחתם ב-2015.

 

מוקדם יותר היום התייחס דובר הכוחות המזויינים האיראנים למתיחות בין וושינגטון וטהראן ואמר: "נראה שממשל טראמפ מבין רק קללות וצריך לספוג כמה זעזועים כדי להבין את המשמעות החדשה של כוח בעולם. הגיע הזמן ללמד את האמריקנים לקח".

 

קודם לכן פרסמה רשת "פוקס" כי איראן ניסתה להשיג בצורה בלתי חוקית טכנולוגיה לייצור טילים בליסטיים וגרעיניים - דבר העשוי להוות הפרה של הסכם הגרעין. לפי הדוח, "איראן ערכה 32 ניסיונות רכש שבאופן ודאי או בסבירות גבוהה נועדו לשם הפצת נשק גרעיני, ביולוגי או כימי". בדוח, הנוגע לשנת 2016, נטען כי איראן עשתה שימוש בחברות באיחוד האמירויות, טורקיה וסין על מנת לעקוף את האיסורים הבינלאומיים הנוגעים לתכניות הגרעין והטילים של המדינה. עוד נטען כי בשנת 2015, טרם נכנס ההסכם לתוקפו, נרשמו 141 ניסיונות איראניים לרכישת טכנולוגיה למטרות הפצת נשק להשמדה המונית.

 
© כל הזכויות שמורות לאתר nana10