חדשות
שני מפציצים אמריקנים טסו מעל חצי האי הקוריאני
צבא ארה"ב אישר דיווח בסוכנות הידיעות הדרום קוריאנית כי שני מפציצים אמריקנים ביצעו תרגיל משותף עם מטוסים של צבאות קוריאה הדרומית ויפן • טראמפ נפגש עם בכירים במערכת הביטחון על מנת לדון במשבר עם המדינה המבודדת

בווידאו - דיווח: האקרים צפון קוריאנים גנבו תוכניות המלחמה האמריקניות

המתיחות בחצי האי הקוריאני. סוכנות הידיעות הדרום קוריאנית "יונהאפ" דיווחה היום (רביעי) כי שני מפציצים אמריקנים טסו מעל חצי האי הקוריאני.

 

בצבא ארה"ב אישרו לאחר מכן כי שני מפציצים אמריקנים ביצעו תרגיל משותף עם מטוסים של צבאות יפן וקוריאה הדרומית.

 

>> לכתבות נוספות בנושא

למרות הסנקציות: כיצד אזרחי ארה"ב מימנו ללא ידיעה את קוריאה הצפונית?

ספינה עם נשק צפון קוריאני נתפסה במצרים

המתיחות בחצי האי: קוריאה הצפונית שיגרה טיל בליסטי מעל יפן

 

בתוך כך, נשיא ארה"ב דונלד טראמפ נפגש עם בכירים במערכת הביטחון האמריקנית על מנת לדון באופציות לתגובה לפרובוקציות שעשויה לבצע קוריאה הצפונית. מהודעת הבית הלבן עולה כי "טראמפ תודרך בנושא קוריאה הצפונית על ידי שר הביטחון, ג'יימס מאטיס, ומפקד הכוחות המשולבים האמריקנים, ג'וזף דנפורד, במהלך פגישה עם המועצה לביטחון לאומי".

 

תרגיל משותף עם יפן וקוריאה הדרומית. מפציץ אמריקני רויטרס

מחוקק דרום קוריאני טען אתמול כי האקרים צפון קוריאנים גנבו תכניות מלחמה משותפות לקוריאה הדרומית וארה"ב, כך דווח ב-BBC. על פי המחוקק המידע נמסר לו ממשרד ההגנה המקומי. רי קיול הי טוען כי בספטמבר 2016 נגנבו על ידי ההאקרים 235 גיגה בייט של תוכניות צבאיות כאשר כ-80% אחוז מהמידע טרם פוענח. יחד עם זאת, חלק מהתוכניות כללו לפי הדיווח גם תוכנית התנקשות בחיי המנהיג הצפון קוריאני קים ג'ונג און.

 

שר ההגנה האמריקני, ג'יימס מאטיס, התייחס שלשום לעימות בין ארה"ב וקוריאה הצפונית ואמר כי הצבא האמריקני צריך להיות מוכן לאפשרות שלא יימצא פתרון דיפלומטי למשבר. "בשלב זה, יש מאמץ כלכלי-דיפלומטי, שנתמך ע"י סנקציות, להסיט את קוריאה הצפונית מדרכה (תוכנית הגרעין וניסויי הטילים הבליסטיים)", אמר. עם זאת, הוסיף: "יש דבר אחד שצבא ארה"ב יכול לעשות. אנו צריכים שתהיה בידינו אופציה צבאית שהנשיא יוכל ליישם". דבריו של מאטיס נאמרו בכינוס השנתי של ארגון למען חיילי צבא ארה"ב שנערך בוושינגטון.

 
© כל הזכויות שמורות לאתר nana10